Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Na końcówkę tego roku szykuje nam się spora liczba premier nowych smartfonów. I co ważne ciekawych premier. Do tego grona właśnie dołączyło Vivo ze swoim nowym modelem X60. Prawdopodobnie właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery tego modelu. Możliwe również, że w tym samym momencie zobaczymy także wariant z dopiskiem Pro.

Obsługa sieci 5G i Exynos na pokładzie

Ciekawostką jest to, że smartfon będzie pracował pod kontrolą procesora Exynos 1080. Będzie to nowy produkt ze stajni Samsunga, który jak do tej pory nigdzie się jeszcze nie pojawił. Dlatego wiele wskazuje na to, że to właśnie Vivo X60 będzie pierwszym modelem, który będzie go wykorzystywał. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G. Na ten moment nie wiadomo niestety jakie będą dostępne wersje pamięciowe.

Jeżeli chodzi o ekran, również na ten moment niewiele wiadomo. Jednak pewnych konkretów można się spodziewać. Wiele wskazuje na to, że smartfon będzie wyposażony w ekran wykonany w technologii AMOLED. Mówi się, że będzie on posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz. W smartfonie znajdzie się również miejsce dla pojedynczego aparatu przedniego ulokowanego w dziurce centralnie w górnej części ekranu.

Jeśli chodzi o aparat Vivo X60, przede wszystkim będzie wyposażony w optykę sygnowaną marka ZEISS. Nieznana jest jeszcze jego specyfikacja. Jednak prawdopodobnie zobaczymy tutaj konfigurację trzech aparatów. Z czego oprócz jednostki głównej zobaczymy prawdopodobnie aparat ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Możliwe, że również tutaj Vivo zastosuje swój patent w postaci gimbala jako mechanizmu stabilizacji.

Z pozostałych informacji o specyfikacji technicznej warto zwrócić uwagę, że będzie to jeden z najcieńszych smartfonów obsługujących sieci 5G. Mówi się, że będzie posiadał 7,3 mm grubości. Warto też dodać, że będzie posiadał baterię o pojemności 4300 mAh wyposażoną w szybkie ładowanie 33 W.

A kiedy premiera? I tutaj robi się ciekawie. Wedle najnowszych informacji ma ona się odbyć już 28 grudnia. Tym samym Vivo dołącza do pozostałych producentów, którzy przygotowują w podobnym terminie swoje premiery.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów