Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Vivo zaprezentowało dziś dwa nowe modele swoich smartfonów. Mowa o Vivo X60 i Vivo X60 Pro. Przy okazji są to pierwsze urządzenia napędzane nowym procesorem od Samsunga. A to nie wszystkie nowinki jakie możemy zobaczyć w najnowszych urządzeniach chińskiego potentata.

Mocne smartfony i ciekawe możliwości fotograficzne

Sercem obydwóch smartfonów jest nowy procesor od koreańskiego Samsunga, a mianowicie model Exynos 1080. Jest to o tyle ciekawe, że procesor ten zadebiutował właśnie w Vivo X60 i jego wersji Pro, a nie w macierzystej firmie. Procesor będzie współpracował z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB lub 256 GB przestrzeni dyskowej.

W przypadku ekranu również jego parametry wydają się być na odpowiednio wysokim poziomie. Przede wszystkim jest to panel wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,56 cala. Dodatkowo w obu modelach mamy do czynienia z wyższym odświeżaniem ekranu na poziomie 120 Hz. Proporcje wyświetlacza to 19,8 na 9 i posiada on pojedynczą dziurkę na kamerkę do selfie ulokowaną centralnie w górnej części panelu. Zaimplementowano tutaj również czytnik linii papilarnych w ekranie.

W przypadku aparatów występują już różnice pomiędzy Vivo X60, a modelem Pro. Na szczęście obydwa są sygnowane marką ZEISS. Podstawowe urządzenie wyposażono w potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka została wyposażona w matrycę Sony IMX598 48MP f/1.79. Ale to co najważniejsze – zastosowano tutaj technologię gimbala drugiej generacji. Znajdziemy tutaj również aparat ultraszerokokątny o matrycy 13 Mpix i teleobiektyw również o matrycy 13 Mpix.

Vivo X60 Pro również wyposażono w aparat podstawowy wraz z gimbalem i tą sama matrycą. Inna jest tutaj jednak optyka dlatego przesłona w tym wypadku wynosi f/1,48. Aparat ultraszerokokątny i teleobiektyw jest taki sam jak w poprzednim modelu. Tutaj jednak dodatkowo znalazło się miejsce dla obiektywu peryskopowego, który posiada pięciokrotny zoom optyczny i maksymalnie sześćdziesięciokrotny zoom cyfrowy. Oba modele mają ten sam aparat do selfie wyposażony w matrycę 32 Mpix.

Smartfony nieco różnią się także baterią. Vivo X60 posiada ogniwo 4300mAh, podczas gdy w Vivo X60 Pro zastosowano 4200mAh. Oba telefony są wyposażone w obsługę szybkiego ładowania przewodowego na poziomie 33W.

Jeśli chodzi o dostępność, na ten moment wiadomo że smartfony trafia do sprzedaży w najbliższych dniach w Chinach. Niestety nie wiadomo kiedy i czy ewentualnie pojawią się w Europie. Natomiast ceny zaczynają się od około 535 dolarów za podstawowa wersję Vivo X60. Model Pro będzie kosztował 689 dolarów.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com. gizmochina.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów