Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

vivo X100 oraz X100 Pro zaprezentowane. Znamy specyfikację i ceny

vivo X100 oficial

Właśnie mamy za sobą jedną z gorętszych premier drugiej połowy tego roku. Mowa o flagowych vivo X100 i vivo X100 Pro, które właśnie zostały zaprezentowane. Na razie na rynku chińskim ale miejmy nadzieję, że wkrótce oba modele będą dostępne także na rynku globalnym. W Europie wydaje się, że oba urządzenia miałyby szansę na spory sukces. 

  • vivo X100 i model Pro właśnie zostały zaprezentowane
  • oba modele pracują pod kontrolą topowego MediaTeka
  • na razie są dostępne na rynku chińskim

vivo X100 i X100 Pro

Na pokładzie vivo X100 oraz modelu Pro znalazł się topowy MediaTek Dimensity 9300. Do dyspozycji użytkownika jest maksymalnie 16 GB pamięci RAM, w przypadku wariantu Pro w technologii LPDDRAM5T. Na pliki przeznaczono do 1 TB przestrzeni dyskowej. Smartfony obsługują oczywiście sieci 5G. 

Urządzenia wyposażone zostały w ekran o przekątnej 6,78 cala wykonany w technologii AMOLED. Obsługuje on adaptacyjną częstotliwość odświeżania na maksymalnym poziomie 120 Hz. Nie zabrakło tutaj również rozdzielczości 1,5K i standardów HDR10+. Szczytowa jasność ekranu ma wynosić 3000 nitów. Do dyspozycji użytkownika jest także czytnik linii papilarnych zaimplementowany pod ekranem. 

vivo X100 i vivo X100 Pro mają do zaoferowania potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę o rozdzielczości 50 Mpix i optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny również z matrycą 50 Mpix. Całość uzupełnia teleobiektyw o rozdzielczości 64 Mpix z potrójnym zoomem optycznym. W przypadku modelu Pro jest to teleobiektyw o rozdzielczości 50 Mpix. Na froncie zastosowano pojedynczą kamerkę do selfie o matrycy 32 Mpix. 

Smartfony oferują bardzo mocne baterie o pojemności 5000 i 5400 mAh w wariancie Pro. Można je ładować z mocą 120 i 100 W. Wariant Pro dodatkowo obsługuje ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W. Ceny smartfonów startują od kwoty około 550 dolarów za podstawowy i od 700 dolarów za wariant Pro. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów vivo na listopad 2023

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.7/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów