Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

vivo tnie koszty i łączy się z iQOO

iQOO 11 w Indiach

Chiński producent vivo tnie koszty. W jaki sposób? Firma łączy się ze swoją submarką iQOO. Chińczycy postanowili zoptymalizować wydatki, co może dotknąć cześć pracowników iQOO.

  • vivo planuje ciąć koszty operacyjne
  • firma ma całkowicie połączyć się z iQOO
  • może to oznaczać falę zwolnień w iQOO

vivo tnie koszty i łączy się z iQOO

Chińskie vivo to jeden z największych na świecie producentów smartfonów. Jest też obecny na polskim rynku – zobacz na najlepsze telefony vivo w Polsce. Z kolei dotychczasowa submarka iQOO działała na rynku azjatyckim.

Nie jest tajemnicą, że vivo i iQOO dzielą się badaniami i rozwojem, łańcuchem dostaw i prawie wszystkimi zasobami, z wyjątkiem niektórych kanałów marketingu i dystrybucji. Smartfony iQOO działają nawet z tym samym oprogramowaniem, co telefony vivo. Nie wszystko jest jednak u nich wspólne.

Strategie e-commerce, planowanie i targetowanie mediów były w tym punkcie odrębnymi jednostkami. vivo chce na tym zaoszczędzić łącząc swoją główną działalność z submarką iQOO w celu obniżenia kosztów operacyjnych. Może to oznaczać zwolnienie części pracowników iQOO z działu marketingu i zamknięcie jej niezależnych sklepów.

Zobacz również: vivo X Fold 2 już niebawem. Znamy częściową specyfikację

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów