Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

UOKiK: 40 mln zł kary dla Plusa za kłamstwo w reklamie LTE bez limitu

3

Cyfrowy Polsat i Polkomtel (właściciel sieci Plus) muszą zapłacić ponad 40 milionów złotych kary za naruszenie praw konsumentów – uznał Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów. Operator błędnie informował swoich przyszłych użytkowników o braku limitu danych w transmisji LTE. Sytuacja jest bezprecedensowa, ponieważ każda sieć promuje ofertę no limit, która faktycznie posiada ukryte limity. Będą wielkie zmiany na rynku?


Oferta Plus z limitem 10 GB danych:


Kara to rezultat licznych skarg na usługi smartDOM oraz Power LTE, które oferowane były przez Polkomtela i Cyfrowy Polsat. Zgodnie z ich reklamą, pakiet internetowy miał być nielimitowany, jednak po wykorzystaniu 100 GB danych operator ograniczał przepustowość łącza do 32 kb/s, co praktycznie uniemożliwiało korzystanie z usługi.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ wszystkie polskie sieci posiadają ograniczenia w usłudze no limit. W każdym regulaminie znajdziemy klauzurę zezwalającą na obcięcie szybkości transmisji po wykorzystaniu określonej ilości danych. W niektórych przypadkach jest to zaledwie 40 GB, co znacząco odbiega od idei oferty nielimitowanej.

Czas pokaże czy astronomiczna kara jest w stanie zachęcić do uczciwszego traktowania klienta przez pozostałe firmy na rynku…

UOKiK: 40 mln zł kary dla Plusa za kłamstwo w reklamie LTE bez limitu
4.3 (86.15%) 13 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.