Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tyle zarabia Apple na Google Chrome!

Apple Google Chrome

Amerykańskie procesy sądowe są doskonałą okazją do poznania wielu „sekretów” największych tuzów branży. Spór Google z Oracle zdradził odpowiedź na pytanie: „Ile zarabia Apple na umożliwieniu działania przeglądarki Chrome?„.

Ile kosztowało przekonanie Apple, aby domyślą przeglądarkę dostarczał… ich największy konkurent – Google? Okazuje się, że ta przyjemność – tylko w 2014 roku – uszczupliła konto producenta Chrome o 1 miliard dolarów! Do tej pory była to najpilniej strzeżona tajemnica handlowa pomiędzy Apple i Google. Proces odbył się w formie bezgotówkowej – właściciel wyszukiwarki przekazał część zysków z reklam, które zostały wygenerowane w przeglądarce obsługującej iPhone-y oraz iPady. Jedno jest pewne – umowa gwarantuje monopol Google (w kwestii przeglądarki) na urządzeniach z jabłkiem. W przecieku znalazła się również informacja o rzekomej wartości procentowej, lecz nie wiadomo, czy liczba 34 procent odnosi się do marży przekazywanej Apple, czy też jest zyskiem Google. Jak dodaje serwis Bloomberg, 1 miliard dolarów może być też kwotą, jaką Google płaci za zachowanie… paska wyszukiwarki na ekranie iPhone-ów.

Zestawienie abonamentów z najpopularniejszymi iPhone-ami znajdziecie w naszej porównywarce.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów