Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Amerykańskie procesy sądowe są doskonałą okazją do poznania wielu „sekretów” największych tuzów branży. Spór Google z Oracle zdradził odpowiedź na pytanie: „Ile zarabia Apple na umożliwieniu działania przeglądarki Chrome?„.

Ile kosztowało przekonanie Apple, aby domyślą przeglądarkę dostarczał… ich największy konkurent – Google? Okazuje się, że ta przyjemność – tylko w 2014 roku – uszczupliła konto producenta Chrome o 1 miliard dolarów! Do tej pory była to najpilniej strzeżona tajemnica handlowa pomiędzy Apple i Google. Proces odbył się w formie bezgotówkowej – właściciel wyszukiwarki przekazał część zysków z reklam, które zostały wygenerowane w przeglądarce obsługującej iPhone-y oraz iPady. Jedno jest pewne – umowa gwarantuje monopol Google (w kwestii przeglądarki) na urządzeniach z jabłkiem. W przecieku znalazła się również informacja o rzekomej wartości procentowej, lecz nie wiadomo, czy liczba 34 procent odnosi się do marży przekazywanej Apple, czy też jest zyskiem Google. Jak dodaje serwis Bloomberg, 1 miliard dolarów może być też kwotą, jaką Google płaci za zachowanie… paska wyszukiwarki na ekranie iPhone-ów.

Zestawienie abonamentów z najpopularniejszymi iPhone-ami znajdziecie w naszej porównywarce.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów