Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tiktok bez rejestracji. Sposoby, które na prawdę działają

avatar
Smartfon z włączoną aplikacją TikToka

TikTok to serwis, który w ostatnich latach zdobył ogromną popularność. Początkowo służył do wstawiania krótkich filmików z muzyką, jednak obecnie korzystają z niego nawet politycy. Wiele osób chciałoby mieć dostęp do treści prezentowanych na TikToku bez konieczności zakładania konta. Czy jest to możliwe?

Czym dokładnie jest TikTok?

TikTok został założony w 2016 roku w Chinach. Już 4 lata później stał się on najchętniej pobieraną aplikacją na świecie – z ponad 2 miliardami użytkowników. Obecnie TikTok zapewnia nie tylko rozrywkę, lecz także merytoryczne treści. Jest powszechnie wykorzystywany nawet przez polityków, którzy w ten sposób chcą dotrzeć do młodych ludzi.

TikTok jest serwisem, na którym publikuje się krótkie filmiki w orientacji pionowej. Najdłuższe z nich mają zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Korzystanie z TikToka a rejestracja

Większość portali społecznościowych wymaga od swoich użytkowników rejestracji. Niektóre z nich pozwalają na odtwarzanie treści bezpośrednio z przesłanych linków, jednak udostępniają znacznie mniej możliwości niezalogowanym osobom. Ma to miejsce np. w przypadku Facebooka. Niezarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć treść ukrytą pod linkiem, ale nie są w stanie wysyłać wiadomości, przewijać aktualności czy zostawiać komentarzy.

TikTok, podobnie jak wspomniany Facebook, umożliwia korzystanie bez konieczności rejestracji, jednak znacznie ogranicza dostępne opcje.

TikTok bez rejestracji na komputerze

TikTok to nie tylko aplikacja mobilna. Ma ona również swój odpowiednik pod postacią strony internetowej. Można z niej korzystać również bez rejestracji. Wystarczy wpisać nazwę interesującego Cię konta w wewnętrzną wyszukiwarkę lub skorzystać z linku udostępnionego np. przez Twojego znajomego.

Inne opcje dostępne bez rejestracji na platformie to:

 • przewijanie nagrań za pomocą pokrętła myszki, strzałek na klawiaturze lub przycisków nawigacyjnych,
 • udostępnianie treści z TikToka na innych platformach,
 • wyszukiwanie treści po hasztagach.

Używanie TikToka na komputerze nie jest trudne, ale okazuje się mniej wygodne niż z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Jest to jednak najłatwiejszy sposób na zobaczenie treści bez konieczności rejestracji.

TikTok bez rejestracji na telefonie

Korzystanie z TikToka na smartfonie bez logowania jest znacznie trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku komputera. Nie ma bowiem możliwości pobrania oficjalnej aplikacji, a następnie jej uruchomienia bez konieczności rejestracji. Tuż po włączeniu TikToka pojawia się bowiem pole logowania, którego nie da się pominąć.

Jedyną opcją pozostaje więc otwarcie strony internetowej bezpośrednio w przeglądarce, podobnie jak ma to miejsce w przypadku komputera. Może ona jednak wyświetlać alert z odnośnikiem do pobrania aplikacji mobilnej. Po jego zamknięciu istnieje opcja korzystania ze strony głównej i oglądania automatycznie wybranych filmów. Nie ma jednak możliwości wyszukiwania treści – wówczas strona przeniesie Cię do App Store lub Google Play, gdzie możesz pobrać oficjalną aplikację.

Jakie funkcje TikToka nie są dostępne dla niezarejestrowanych użytkowników?

Niezarejestrowani użytkownicy nie mogą skorzystać z wielu funkcji, jakie oferuje TikTok. Mowa tu przede wszystkim o:

 • lajkowaniu i komentowaniu filmików,
 • obserwowaniu kont na platformie,
 • wyszukiwaniu filmu po nazwie,
 • śledzeniu transmisji na żywo.

Użytkownicy bez rejestracji nie mogą także wstawiać własnych nagrań. Co więcej, aplikacja nie zbiera ich danych na temat preferowanych treści, dlatego prezentuje filmiki w sposób losowy. Najczęściej przedstawia te nagrania, które obecnie cieszą się największą popularnością.

Jak ominąć ograniczenia dla osób niezarejestrowanych na TikToku?

Niektóre ograniczenia związane z brakiem rejestracji na TikToku można pominąć, korzystając z zewnętrznych witryn. Znajdują się na nich materiały pochodzące z tej platformy. Dobrym przykładem takiej strony jest UrleBird. Działa on nie tylko na komputerach, lecz także na smartfonach. Pozwala na oglądanie filmików z TikToka bez konieczności zakładania konta.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie zewnętrzne witryny tego typu nie są oryginalnymi produktami oferowanymi przez twórców TikToka. Oznacza to, że korzystanie z niektórych z nich może wiązać się z ryzykiem wykradzenia danych. Na takich platformach pojawia się również duża liczba reklam, która skutecznie utrudnia oglądanie wideo. Witryny typu UrleBird cechują się też mniej przyjaznym interfejsem niż oryginalna aplikacja TikTok, a więc są bardziej skomplikowane w obsłudze.

Inne aplikacje podobne do UrleBird to np. TikyToky czy Brainans. Wszystkie te witryny są jednak prywatnymi projektami, dlatego przed użyciem którejkolwiek z nich, warto upewnić się co do jej bezpieczeństwa.

Odtwarzanie treści na TikToku bezpośrednio z linku

TikTok umożliwia odtwarzanie treści bezpośrednio z linków udostępnionych na portalach społecznościowych czy przesyłanych przez znajomych. Dzięki temu w celu zobaczenia, co znajduje się w danym URL, nie trzeba rejestrować się na platformie. Wystarczy kliknąć link, który przekieruje Cię do danego filmiku. Osoby niezarejestrowane mogą odtworzyć wideo, ale nie mają dostępu do komentarzy. Nie są również w stanie polubić nagrania.

Wady i zalety TikToka bez rejestracji

TikTok bez rejestracji ma wady i zalety. Korzystanie z tej platformy bez logowania jest bardzo trudne, ale możliwe. Do najważniejszych korzyści płynących z użytkowania TikTok-a przez osoby niezarejestrowane można zaliczyć:

 • brak zbierania danych na temat Twojej aktywności – współczesne aplikacje zbierają wiele informacji o wyszukiwanych czy czasie spędzanym na oglądaniu treści, co pomaga im w profilowaniu użytkownika. Takie dane mogą jednak wyciec lub zostać sprzedane innym firmom,
 • możliwość szybkiego sprawdzenia treści na profilu konkretnej osoby,
 • możliwość oglądania filmów anonimowo,
 • możliwość udostępniania nagrań na innych platformach.

Fakt, że treści na TikToku można oglądać również bez rejestracji, ułatwia przesyłanie znalezionych filmików znajomym. Nie muszą oni pobierać aplikacji i zakładać konta, by zobaczyć treść linku.

TikTok bez rejestracji jest jednak dość problematyczny. Jego najważniejsze wady to:

 • brak dostępu do wielu ważnych funkcji, takich jak komentowanie czy lajkowanie filmików,
 • korzystanie możliwe głównie na komputerze – w przypadku smartfonów jest to znacznie trudniejsze,
 • brak możliwości umieszczania własnych nagrań na platformie.

TikTok w wersji przeglądarkowej ma również znacznie mniej przyjazny interfejs. Portal ten powstał bowiem z myślą o użytkownikach mobilnych. Zdecydowana większość osób korzysta z TikToka właśnie w ten sposób – pobierając aplikację na swojego smartfona.

Kiedy korzystanie z TikToka bez rejestracji ma sens?

Korzystanie z TikToka bez rejestracji to praktyka wybierana przede wszystkim przez osoby, które odtwarzają filmiki jedynie raz na jakiś czas. Mowa tu np. o sytuacji, gdy chcesz zobaczyć popularne nagranie, o którym mówią Twoi znajomi, czy otworzyć otrzymany link. W takiej sytuacji pobieranie platformy i zakładanie konta jest zwyczajnie niepotrzebne.

Na brak rejestracji decydują się też osoby, które nie chcą tracić czasu na logowanie i potwierdzanie tożsamości oraz zapamiętywanie haseł. To popularna praktyka również wśród tych, którzy czasami odtwarzają filmiki przesłane przez znajomych, ale nie chcą tracić ogromnej ilości czasu na przewijanie treści na platformie (co jest możliwe po rejestracji). TikTok słynie bowiem z tego, że potrafi „wciągnąć” na nawet kilka godzin. Wszystko za sprawą bardzo krótkich, dynamicznych treści dostosowanych do preferencji użytkownika.

Funkcjonalność TikToka bez rejestracji a aktualizacje

Zarówno aplikacja TikTok, jak i jej odpowiednik pod postacią strony internetowej, są regularnie aktualizowane. Kolejne zmiany mogą sprawić, że użytkownicy niezalogowani nie będą mieli dostępu do coraz nowszych, ważnych funkcji platformy. TikTok stara się bowiem poszerzać swoje możliwości, by zachęcić kolejne osoby do rejestracji na portalu.

Podsumowanie

 • Z TikToka da się korzystać bez konieczności rejestracji, jednak wówczas trzeba liczyć się z wieloma ograniczeniami. Na smartfonach taki krok może też wiązać się z automatycznym odesłaniem do App Store lub Google Play.
 • W internecie znaleźć można zewnętrzne platformy, na których znajdują się treści z TikToka. Umożliwiają one oglądanie filmików bez konieczności rejestracji, ale często są to strony niezabezpieczone i z wieloma reklamami.
 • Z TikToka bez rejestracji korzysta się łatwiej z poziomu komputera. Oryginalnej aplikacji nie da się używać bez logowania.
 • Linki kierujące do TikToka można otwierać bez konieczności rejestracji. To sposób na odtwarzanie filmików przesłanych przez znajomych lub udostępnionych na innych portalach społecznościowych.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

TikTok jest chińską aplikacją, wokół której w ciągu kilku lat jej działania pojawiało się wiele kontrowersji. Niektórzy użytkownicy rezygnują więc z rejestracji na platformie, w obawie m.in. o zbieranie danych na ich temat.
Obecnie TikTok jest w pełni darmowy również dla zarejestrowanych użytkowników. Ale nie wyklucza się, że w kolejnych latach twórcy aplikacji wprowadzą plany płatne.
Materiały z TikToka często trafiają również na inne platformy. Najpopularniejsze, viralowe nagrania można znaleźć m.in. na YouTube. Wielu twórców wstawia też swoje treści na kilka platform w tym samym czasie, by zwiększyć zasięgi i zyski. Oznacza to, że niektóre filmiki można znaleźć również na portalach niewymagających logowania.
TikTok ma zwolenników i przeciwników. Dla niektórych osób jest to sposób na marketing czy zdobycie popularności. Inni traktują TikToka jako metodę na rozrywkę czy odkrywanie ciekawych treści. Są jednak osoby, dla których aplikacja ta jest stratą czasu, a nawet może zbierać wrażliwe dane.
star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: