Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

10 najlepszych telefonów z Symbianem

System operacyjny Symbian odszedł w zapomnienie wiele lat temu, ale zapisał się w historii telefonów złotymi literami. To właśnie on rządził wśród droższych modeli na długo przed tym, jak iOS i Android zdominowały rynek. Postanowiliśmy zebrać 10 modeli telefonów, które w swoim czasie nie miały sobie równych.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Sony Ericsson P910

SE P910

Sony Ericsson P910 to dzisiaj trochę retro, a trochę ekstrawagancki sprzęt. Wszystko za sprawą klawiatury. Ta znajduje się na klapce, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie urządzenia. Pozwala ona na szybkie wybranie numeru - bo ta na zewnętrznej części jest numeryczna. Gdy chcemy np. napisać SMS-a, to pod klapką znajdują się przyciski w układzie QWERTY.

Telefon został zaprezentowany w 2004 roku i był jednym z biznesowych konstrukcji od japońsko-szwedzkiego konsorcjum.

Nokia N95

Nokia N 95

Nokia N95 jest często nazywana jednym z najlepszych telefonów z Symbianem w ogóle. Ten wydany w 2007 roku telefon kusił nie tylko bardzo dobrym wówczas aparatem (był to 5 megapikselowy obiektyw Carl Zeis). Najważniejsze okazało się jednak, że telefon można było rozsunąć na dwa sposoby. Po pierwsze tak, aby móc korzystać z klawiatury, a po drugie w ten sposób, iż po boku wysuwały się przyciski obsługujące multimedia.

Sprzęt doczekał się kilku następców. Dziś jest uważany za jedną z najlepszych konstrukcji fińskiego producenta.

Nokia E90

Nokia E 90

Zaprezentowana w 2007 roku Nokia E90 to urządzenie dzisiaj niemal legendarne. Posiada dwa wyświetlacze - zewnętrzny ma 2 cale, a ten wewnątrz rozkładanej konstrukcji aż 3,9. Pod mniejszym umieszczona jest klawiatura numeryczna, większy obsługujemy już za pomocą klawiatury numerycznej. Jest więc tak, jak w wymienionej wyżej Nokii N95.

Jak widać pomysł na dwa wyświetlacze w jednym telefonie nie jest nowy, który ostatnio wrócił za sprawą np. LG G8X ThinQ.

Nokia 808 Pure View

Nokia 808 Pureview

Tym telefonem Nokia pożegnała się z Symbianem, ale urządzenie zapowiadało kierunek, w jakim podąży fińska firma. Telefon bowiem miał dość nietypowy, ale estetyczny design i… fenomenalny aparat. Ten miał 41-megapikselową matrycę! Ciekawostką, chociaż bardzo praktyczną, jest przycisk spustu aparatu umieszczony na obudowie (dziś to rozwiązanie spotykamy bardzo rzadko, np. w Sony Xperii 5),  który pozwala włączyć aplikację do robienia zdjęć. I to nawet przy wygaszonym wyświetlaczu.

Denerwuje Cię wystający aparat w najnowszych smartfonach? Nokia 808 Pure View cierpiała na podobną dolegliwość. Warto odnotować, że wyposażono ją w bardzo jasną lampę błyskową.

Nokia 6120 classic

Nokia 6120

Nokia 6120 classic to chyba najbardziej typowa z prezentowanych tutaj konstrukcji. Wyjątkowo prosty design, przejrzyste klawisze, kamerka wbudowana z przodu, czyli… wszystko co jest niezbędne, aby telefon działał sprawnie, dobrze wyglądał i wytrzymał wiele. W Nokii 6120 classic ujmowała przede wszystkim prostota.

Sprzęt dostępny był w 4 wersjach kolorystycznych: czarnej, różowej, perłowej i niebieskiej.

Nokia N8

Nokia N8

Nokia N8 swoją premierę miała w listopadzie 2010 roku. To drugi smartfon Nokii, w którym zastosowano ekran pojemnościowy i zarazem pierwszym telefon, który działał na systemie operacyjnym Symbian 3. Słuchawka robiła wówczas wrażenie nie tylko wyświetlaczem, ale również naprawdę niezłym aparatem fotograficznym. Tu zastosowano obiektyw Carl Zeiss z matrycą 12 megapikseli, a także ksenonową lampę błyskową.

Było to także ostatnie urządzenie z tak zwanej N-Series, które pracowało właśnie na Symbianie.

Nokia N-Gage

Nokia NGage

Nokia N-Gage nie jest może jednym z najlepszych telefonów z Symbianem, ale na pewno to jedno z najciekawszych urządzeń z tym systemem. Chociaż urządzenie miało sporo problemów, to cel był ambitny - połączyć konsolę do gier z telefonem. Stąd nietypowy układ przycisków i… pionowy ekran.

Ten telefon do gier nie rozbił banku, a na rynku przenośnych konsoli rządziła niepodzielnie kolejna wersja konsoli Nintendo, czyli Game Boy Advance.

Motorola A925

Motorola E925

Niedostępna w oficjalnej dystrybucji w Polsce Motorola A925 - podobnie jak wiele urządzeń z Symbianem - miała zadatki, aby móc o niej mówić, że wyprzedzała swoje czasy. Zaprezentowana w 2004 roku Motorola A925 miała ekran obsługiwany za pomocą rysika i obrotową kamerę - ta miała rozdzielczość 640 na 480 pikseli, co miało pomóc w wideorozmowach.

To zdecydowanie jeden z ciekawszych telefonów z Symbianem.

Nokia E71

Nokia E 71

Design Nokii E71 przypomina trochę nieśmiertelne - a przynajmniej trzymające się długo - telefony BlackBerry. Zaletą urządzenia była nie tylko praktyczna i wygodna fizyczna klawiatura, ale również to, iż jest ona podświetlana. Użytkownicy doceniali ten sprzęt również za to, iż jego konstrukcja wykonana była z metalowych elementów.

Telefony te działają z powodzeniem również dziś i to po przepracowaniu ponad 11 lat!

Nokia E65

Nokia E 65

Udostępniona klientom w 2007 roku - a więc rok przed modelem E71 - Nokia E65 jest częścią biznesowej serii E. Telefon ten pracował na Symbianie S60 i jeśli czymś się wyróżniał, to naprawdę niezłym aparatem fotograficznym. Ten miał 2 megapiksele i posiadał czterokrotny zoom cyfrowy.

Posiadał również - co było dość częste w smartfonach z tamtego czasu - wysuwany moduł, dzięki czemu za wyświetlaczem mogła skrywać się klawiatura numeryczna, a pod nim najważniejsze przyciski funkcyjne i klawisze do nawigacji.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów