Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Polityka wydawnicza Sony jest dość skomplikowana i czasem nie do końca zrozumiała. Najlepszym przykładem tego jest najnowszy smartfon, który pojawia się na japońskim rynku. Mowa o Xperii 8 Lite, który mocno przypomina obecną również u nas Xperię 10.

Nowe aparaty

Trzeba jednak również przyznać, że Japonia to szczególny rynek, więc w tym wypadku urządzenie być może ma rację bytu. Smartfon napędzany jest już dość leciwym Snapdragonem 630 wsparty 4 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Sony Xperia 8 Lite zaoferuje ekran o przekątnej 6 cali wykonany w technologii LCD IPS. Znajdziemy tutaj charakterystyczne proporcje ekranu na poziomie 21 na 9. Trzeba również dodać, że zgodnie z wcześniejszym trendem znajdziemy tutaj całkiem spore ramki wokół ekranu. Szczególnie pod tym względem wyróżnia się góra i dół smartfona. Czytnik linii papilarnych znajduje się na boku urządzenia.

W Sony Xperia 8 Lite zastosowano podwójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 12 Mpix i swiatło f/1,8. Nie jest znana funkcja dodatkowego aparatu. Posiada on matrycę 8 Mpix i światlo f/2,4. Może to być teleobiektyw lub dodatkowe pomocnicze „oczko” do pomiaru głębi ostrości. Choć w tym drugim wypadku użycie takiej matrycy byłoby trochę zaskakujące. Tym bardziej, że w niektórych materiałach promocyjnych pojawia się opcja podwójnego zoomu optycznego. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczego aparatu do selfie o matrycy 8 Mpix i świetle f/2.0.

Co istotne Sony Xperia 8 Lite posiada złącze słuchawkowe. Niestety Sony nie postarało się w kwestii baterii. Dostajemy tutaj ogniwo o pojemności 2970 mAh. Nie rokuje to nadzwyczaj optymistycznie.

Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży, a jego wysyłka rozpocznie się 1 września. Wyceniono go na około 235 euro. Na ile taki ruch ze strony Sony ma sens? W Europie prawie na pewno byłby pozbawiony logiki, chyba że ze znacznie obniżoną ceną. Stąd też wątpliwe by się u nas pojawił. Jednak Japonia rządzi się swoimi prawami i tutaj wszystko jest możliwe.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com.  sonymobile.co.jp

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów