Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S24 będzie pierwszym smartfonem z Wi-Fi 7?

Samsung Galaxy S24 Wi-Fi 7

Samsung Galaxy S24 będzie pierwszym smartfonem z Wi-Fi 7. A przynajmniej jednym z pierwszych, jak wynika z raportu DigiTimes.

  • Wi-Fi 7 zadebiutuje w 2024 r.
  • Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem z Wi-Fi 7
  • nowy standard będzie znacznie szybszy od obecnego

Samsung Galaxy S24 z Wi-Fi 7

Większość obecnych smartfonów dostępnych na rynku wyposażonych jest w Wi-Fi 6 lub nowszy standard Wi-Fi 6E. Ten ostatni jest tak naprawdę tylko wariantem przejściowym między 6 a 7. Wi-Fi 7 zadebiutuje na rynku smartfonów w 2024 roku.

Pierwsza duża partia smartfonów z Wi-Fi 7 ma pojawić się – wg raportu DigiTimes – w drugiej połowie 2024 r. Niewykluczone jednak, że nieco wcześniej będą pojawiać się pojedyncze modele wyposażone w najnowszy standard łączności Wi-Fi. Mówi się, że pionierem tego rozwiązania będzie kolejna generacja flagowca Samsung Galaxy S24. Biorąc pod uwagę strategię południowokoreańskiego producenta, można spodziewać się jego premiery w I kwartale 2024 r. To jednak za nieco mniej niż 1,5 roku, a być może już w styczniu 2023 zadebiutuje Samsung Galaxy S23, ale z Wi-Fi 6/6E.

A co przyniesie ze sobą Wi-Fi 7? Ma on oferować 2,4x wyższe prędkości w porównaniu do obecnego Wi-Fi 6 (do 33 Gb/s). Urządzenia z Wi-Fi 7 na pokładzie będą mogły korzystać z kanałów 300 MHz, a także z 2,4, 5 oraz 6 GHz. O ile prawdziwy wysyp smartfonów z Wi-Fi 7 nastąpi w drugiej połowie roku 2024, to już na jego początku nowy standard zagości w domowych routerach i laptopach.

Zobacz również: Samsung Galaxy S23 z Exynosem? O co tu chodzi?

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów