Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S23 z Exynosem? O co tu chodzi?

avatar
1
Samsung Galaxy S23

Całkiem możliwe, że Samsung Galaxy S23 z Exynosem na pokładzie to wcale nie zakończony temat. Ponoć trwa wewnętrzny spór w Samsungu o procesory, jakie mają trafić początkiem roku do najnowszej generacji Galaxy S.

  • możliwe, że Samsung wcale nie zrezygnuje z Exynosa w Galaxy S23
  • w grę wchodzą Exynos 2300 i Snapdragon 8 Gen 2
  • premiera Galaxy S23 nastąpi być może już w styczniu 2023 r.

Samsung Galaxy S23 z Exynosem 2300?

Przecieki o wewnętrznych konfliktach koreańskiego producenta pochodzą od Ice Universe, a więc są bardzo prawdopodobne. W Samsungu ma trwać dyskusja na temat procesora zasilającego nową generację Galaxy S23. Niemal 2 miesiące temu prezes Qualcomma niemal potwierdził, że nowe Samsungi otrzymają jedynie nowego Snapdragona. Chodzi o flagowy chipset Snapdragon 8 Gen 2, który ma zadebiutować w listopadzie. Wg jego słów wszystkie egzemplarze Galaxy S23 mają być napędzane przez tę jednostkę, a to oznacza brak miejsca dla Exynosa.

Podobno dział Samsung MX (Mobile eXpierence) jest rozczarowany wydajnością swojego Exynosa 2200, który napędza ok. 70% Samsungów z obecnej generacji Galaxy S22. Z drugiej strony, kadra kierownicza najwyższego szczebla nie chce słyszeć o pominięciu autorskiego Exynosa 2300 w nowej generacji Samsung Galaxy S23. Do jej premiery zostało jeszcze parę miesięcy, zobaczymy więc, co z tego sporu wyniknie.

Obecna generacja Samsung Galaxy S22 oferowana jest z autorskim Exynosem 2200 oraz Snapdragonem 8 Gen 1. Czy w przyszłym roku Europejczycy otrzymają wreszcie Snapdragona w oficjalnej dystrybucji Samsunga?

  • Galaxy S22 2200 – Europa, Wspólnota Niepodległych Państw, Afryka, Bliski Wschód
  • Galaxy S22 8 Gen 1 – Ameryka Północna i Południowa, Korea Południowa, Chiny, Japonia, Indie

W Azji południowo-wschodniej oferowane są obie wersje Galaxy S22. Jeżeli włodarze koreańskiego koncernu przeforsują swój pomysł, to zapewne do Europy ponownie trafią egzemplarze ze Exynosem.

Zobacz również: Samsung Galaxy S23 będzie miał grubsze ramki od S22

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Miałem brać s23 ultra na premierę ale jeśli dowalą dla Polaka exynos to podziękuję.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: