Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S23 z MediaTekiem? Na jakim rynku?

avatar
Samsung Galaxy S22 tył

Samsung Galaxy S23 z MediaTekiem na pokładzie. Tak wynika z najnowszych informacji, które pojawiły się w sieci. Co ciekawe to nie jedyny model koreańskiego giganta, który może korzystać z procesora tej firmy. Drugim ma być Samsung Galaxy S22 FE. O ile koreański producent używa już w niektórych niższych modelach chipsetów od MediaTeka, o tyle nie miało to jeszcze miejsca we flagowej serii.

  • seria Samsung Galaxy S23 z MediaTekiem na pokładzie
  • z jakiego procesora zrezygnuje Samsung?
  • seria „Galaxy S” to nie jedyne modele, które będą wyposażone w topowego MediaTeka

Samsung Galaxy S23 z MediaTekiem

Od dłuższego czasu Samsung w swoich flagowych produkcjach montuje albo autorskie procesory Exynos albo Snapdragony. W zależności od danego rynku do sprzedaży trafiają wybrane modele serii „S”. Najwyraźniej teraz postanowiono zmienić jeden z kluczowych elementów. Nie wiadomo natomiast, czy mowa o Exynosie, czy o Snapdragonie.

Wedle dostępnych informacji procesory MediaTeka montowane byłby w Samsungach Galaxy S23 przeznaczonych na rynek azjatycki. Oznaczałoby to, przynajmniej częściową rezygnację z procesorów od Snapdragona, które od jakiegoś czasu mają problemy z przegrzewaniem się. Raczej wątpliwa jest sytuacja, gdzie pojawia się ten sam model z trzema różnymi procesorami.

Na ten moment nie wiadomo także jaki konkretnie model MediaTeka znalazłby się w najnowszych „Galaktykach”. Obecnie najmocniejszym procesorem jest model Dimensity 9000, który znalazł się choćby w jednym z wariantów OPPO Find X5 Pro. Bardziej jednak prawdopodobne jest, że zaimplementowany zostanie tutaj nowszy procesor, który jeszcze nie został zaprezentowany.

Co ciekawe, sam Samsung w dalszym ciągu pracuje nad unowocześnianiem autorskich procesorów Exynos. Aktualnie koncern skupia się nad 3 nm technologią produkcji. To tym bardziej składnia do przypuszczeń nad opcją rezygnacji ze Snapdragona.

Samsung Galaxy S23 ma zadebiutować w drugiej połowie 2022 roku. Zapewne będzie to kolejna ewolucja topowej linii Samsunga. Można spodziewać się tutaj ekranu wykonanego w technologii AMOLED z częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Zmiany być może pojawią się natomiast w elementach dotyczących aparatu. Na razie jest jednak za wcześnie na szczegóły.

W Europie flagowa seria raczej pojawi się, tak jak do tej pory, wyposażona w procesor Exynos. „Ratunkiem” dla osób szukających innej jednostki centralnej będzie w tym wypadku Samsung Galaxy S22 FE, który również ma pojawić się w drugiej połowie roku. I to właśnie ten model, który także pojawi się na naszym rynku, zostanie prawdopodobnie wyposażony jednostkę od MediaTeka.

Zobacz również: Nowy aparat w Samsungu Galaxy Fold 4. Kiedy premiera?

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: