Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nowy aparat w Samsungu Galaxy Fold 4. Kiedy premiera?

avatar
Samsung galaxy-z-fold-note-s-pen-dock

Nowy aparat w Samsungu Galaxy Fold 4. Przynajmniej tak wynika z najnowszych informacji dotyczących topowego składanego smartfona od koreańskiego giganta. Ma to jeszcze bardziej uatrakcyjnić tak drogie urządzenie i zbliżyć go do flagowej serii S. Jak wiadomo kwestia aparatów do tej pory nieco odbiegała możliwościami od klasycznej „eski”.

  • Samsung Galaxy Fold 4 będzie miał jeszcze większe możliwości fotograficzne
  • będzie w dalszym ciągu posiadał jedne z najlepszych ekranów
  • trzeba będzie jeszcze poczekać na Samsunga Galaxy Fold 4

Samsung Galaxy Fold 4

Podstawową zmianą, jaka będzie miała miejsce w najnowszym składanym smartfonie Samsunga będzie pojawienie się teleobiektywu o matrycy 10 Mpix z potrójnym zoomem optycznym. Prawdopodobnie będzie to ten sam aparat, który znajduje się we wszystkich trzech modelach z serii Galaxy S22.

W najnowszych informacjach dotyczących Samsunga Galaxy Fold 4 jest także wzmianka o aparacie do selfie z matrycą 10 Mpix. Niestety nie wiadomo do końca, czy tyczy się to aparatu wewnętrznego, czy tego, który jest na zewnątrz w momencie gdy urządzenie jest złożone.

Pozostałe aparaty są na razie pewną zagadką. Możliwe, że znajdzie się tutaj aparat główny 50 Mpix. Taki można właśnie znaleźć w aktualnym flagowcu. To samo dotyczy aparatu ultraszerokokątnego, który otrzymałby matrycę 12 Mpix.

Samsung Galaxy Fold 4 zapewne otrzyma także topowy procesor. Być może będzie to Snapdragon 8 Gen 1 lub nawet wariant z plusem. Nie powinno tutaj również zabraknąć 12 GB pamięci RAM i nawet 512 GB przestrzeni dyskowej. Te elementy występują już we wcześniejszych generacjach topowego składaka.

Na razie nic nie wiadomo na temat zastosowanych ekranów. Niemal na pewno będą to ekrany wykonane w różnych wariantach technologii AMOLED. Zapewne zarówno ekran wewnętrzny jak i zewnętrzny będzie miał wyższą częstotliwość odświeżania.

Przydałoby się natomiast odświeżenie w kwestii baterii. Idealnie by było, gdyby znalazło się tutaj ogniowo o pojemności powyżej 5000 mAh z szybkim ładowaniem. Niestety Samsung w tej materii jest bardzo konserwatywny, co skądinąd nie dziwi, patrząc na historię pewnego topowego modelu.

Samsung Galaxy Fold 4 zadebiutuje prawdopodobnie w sierpniu. Natomiast na półki sklepowe powinien trafić na przełomie sierpnia i września. Ceny oczywiście nie są jeszcze znane. Nie oczekujmy jednak, że będzie taniej niż w poprzednich generacjach.

Zobacz również: Samsung Galaxy M13 5G w produkcji. Kiedy premiera?

Źródło: galaxyclub.nl.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: