Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Faktyczny koniec Exynosa w Galaxy S? Wypowiedź prezesa Qualcomma

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Czyżby miał nastąpić faktyczny koniec Exynosa w Galaxy S? Ta flagowa linia smartfonów Samsunga zasilana jest – w zależności od rynku – przez topowego Snapdragona lub autorskiego Exynosa. Wygląda na to, że ten ostatni nie będzie gościł w najnowszej generacji Samsung Galaxy S23.

  • aż 75% modeli Galaxy S22 z II kwartału otrzymało Snapdragona 8 Gen 1
  • Exynos w Galaxy S jest w odwrocie
  • możliwe, że przyszła seria Galaxy S otrzyma tylko układy Snapdragon

Samsung Galaxy S23 ze Snapdragonem na wyłączność?

O możliwej rezygnacji z chipsetów Exynos we flagowcach Samsunga pisaliśmy już w pierwszej połowie lipca. Były to jednak niepotwierdzone przecieki, a teraz to samo zdaje się sugerować sam prezes Qualcomma, a więc producenta mobilnych procesorów Snapdragon.

Już w tym roku udział Exynosów w obecnej serii Galaxy S22 był mniejszy niż w latach ubiegłych. Christiano Amon – prezes Qualcomma – ujawnia, że aż 75% egzemplarzy Galaxy S22 sprzedanych w II kwartale (nawiasem mówiąc, II kwartał 2022 był rekordowy dla Samsunga) było napędzanych przez Snapdragona 8 Gen 1 3,00 GHz. Nic dziwnego – wszak jego odpowiednik, Exynos 2200 2,90 GHz trafił tylko na rynek europejski. Amon zasugerował, że proporcja ta wzrośnie w kolejnym roku.

Co prawda nie powiedział wprost o całkowitym zastąpieniu Exynosa, ale czy Samsungowi będzie opłacało się dublować układ CPU – a nowy Exynos ma podobno spore problemy – dla niewielkiego procentu produkowanych modeli z serii Galaxy S23? Tym bardziej, że wymagałoby to podwojenie prac nad przyszłymi aktualizacjami.

Premiera serii Samsung Galaxy S23 spodziewana jest w I kwartale 2023 roku.

Zobacz również: Qualcomm Snapdragon – rodziny procesorów Snapdragon. 9 polecanych telefonów ze Snapdragonem w 2023 roku

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów