Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung z rekordowym II kwartałem 2022. Tego chyba nikt się nie spodziewał

Samsung wyniki II kwartał 2022

Samsung z rekordowym II kwartałem 2022 – tak wynika z najnowszego raportu. Wyniki sprzedażowe południowokoreańskiego producenta są fantastyczne. Chyba nikt nie spodziewał się aż tak dobrej sprzedaży!

  • Samsung chwali się wynikami finansowymi za II kwartał 2022
  • są one znacznie lepsze niż rok wcześniej
  • Samsung osiągnął świetne wyniki sprzedażowe

Samsung – raport za II kwartał 2022

Wyniki za okres kwiecień-czerwiec 222 są imponujące. Samsung ujawnił, że przychody wyniosły 59,2 mld dolarów USD, a więc o 21% więcej niż w analogicznym okresie w 2021 roku. Zysk operacyjny wyniósł 10,8 mld – 12% więcej r/r.

Samsung wyniki II kwartał 2022

Za połowę zwiększonej sprzedaży odpowiada dział Mobile eXperience (MX), a więc dział mobilnego koreańskiego giganta. Największym wzrostem cieszą się produkty premium, a więc seria Samsung Galaxy S22, na który jest znacznie większy popyt niż na Galaxy S21 z 2021 roku. Siła amerykańskiego dolara w stosunku do koreańskiego wona wpłynęła korzystnie na handel komponentami Samsunga, co przyniosło dodatkowy zysk w wysokości 1,3 biliona KRW, a więc niemal 1 mld dolarów.

Trzeba przyznać, że mimo trudnej sytuacji na świecie z rosnącą inflacją i wojną na Ukrainie na czele (a dopiero co skończyła się pandemia COVID-19), wyniki Samsunga są znakomite.

Również III kwartał zapowiada się obiecująco – 10 sierpnia pojawią się nowe składane smartfony Samsunga. Oczekuje się, że ich sprzedaż przewyższy dawną i wycofaną serię biznesową Galaxy Note.

Zobacz również: Samsung Galaxy S22 FE został anulowany. Ważniejszy Galaxy S22 Ultra

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów