Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung kończy spór? Wszystkie modele Galaxy S23 ze Snapdragonami

Samsung Galaxy S22 debiut

Wszystkie modele Galaxy S23 ze Snapdragonami na pokładzie? Wygląda na to, że nie jest to wcale utopijne marzenie. Coś może być na rzeczy i wygląda na to, że Samsung ma postawić na procesory od Qualcomma w swojej najnowszej generacji flagowców.

  • Exynos 2300 może być znacznie gorszy od Snapdragona 8 Gen 2
  • całkiem możliwe, że wszystkie Galaxy S23 będą miały układ 8 Gen 2
  • premiera nowej generacji flagowców odbędzie się prawdopodobnie w styczniu 2023 r.

Samsung Galaxy S23 ze Snapdragonem?

Od kilku generacji flagowe modele Samsung Galaxy S były napędzane autorskimi Exynosami lub Snapdragonami. Te pierwsze zazwyczaj trafiały do Europy, a egzemplarze ze Snapdragonami – do USA i Azji. Ponieważ zwykle to Exynosy osiągały gorsze wyniki w benchmarkach, a dodatkowo nierzadko bardziej się grzały i były prądożerne, taka polityka Samsunga na dzielenie swoich klientów na lepszych i gorszych była co najmniej kontrowersyjna. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy postanowią zakończyć tę praktykę.

Według analityka Ming-Chi Kuo, nadchodząca generacja Samsung Galaxy S23 ma oferować tylko i wyłącznie procesory od Qualcomma – i to na wszystkim rynkach. Będzie to flagowa jednostka Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (SM-8550). Kuo uważa, że Samsung nie jest pewny wydajności nadchodzącego autorskiego układu Exynos 2300. Jeżeli faktycznie miałby osiągać gorsze wyniki w testach, a do tego być mniej energooszczędnym od 8 Gen 2, to byłby do dla Koreańczyków kolejny argument za zunifikowaniem procesorów w Galaxy S23 na wszystkie rynki.

Zobacz również: Samsung Galaxy S23 z MediaTekiem? Na jakim rynku?

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.