Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S20 zbliża się wielkimi krokami

Niebawem będzie miała miejsce jedna z najważniejszych smartfonowych premier roku. Mowa oczywiście o całej serii topowych produktów Samsunga, czyli rodzinę Galaxy S20. Co do tej pory wiadomo na ten temat?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Możemy się spodziewać pięciu modeli tego smartfona. Najprawdopodobniej będą to Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G oraz Galaxy S20 Ultra 5G. Wszystkie one będą pracować pod kontrolą najmocniejszego dostępnego na rynku Snapdragona 865, natomiast modele przeznaczone na rynek Europejski otrzymają autorskiego Exynosa 990. Pewnym wyjątkiem mogą być urządzenia, które mają obsługiwać sieci 5G – w tym wypadku Samsung postawi tylko na Snapdragona, gdyż posiada on autorski modem X55 do obsługi tego typu transmisji danych.

W przypadku ekranu logicznym wydaje się, że wszystkie modele otrzymają wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Różnić je będzie przekątna i rozdzielczość. Model Galaxy S20 Ultra dostanie ekran o przekątnej 6,9 cala i rozdzielczości 2K. Samsung Galaxy S20+ będzie mógł pochwalić się przekątną 6,7 cala, a podstawowa S20 zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala. Nie wiadomo natomiast, czy któryś z modeli dostanie odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz. We wcześniejszych informacjach pojawiały się takie sugestie, ale jest to mocno niepewna kwestia. Wszystkie modele dostaną dziurkę na aparat umieszczoną centralnie w górnej części ekranu -podobnie jak seria Galaxy Note.

Jeżeli chodzi o konfiguracje pamięci, będziemy zapewne mieli do wyboru różne warianty. Wydaje się, że podstawowa opcja powinna zaczynać się od 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni na pliki. Natomiast najmocniejsza zapewne zaoferuje 12 GB pamięci RAM i 512 GB przestrzeni dyskowej. Największa baterią zapewne będzie mógł pochwalić się model Ultra, gdyż tutaj przewiduje się pojemność akumulatora na poziomie 4900 mAh. Wersje z plusem w nazwie powinna dostać ogniwo 4300 mAh, zaś podstawowa „galaktyka” będzie musiała zadowolić się baterią 3730 mAh.

Nie do końca jasna jest sprawa aparatów we flagowym modelu. Prawdopodobnie niektóre z nich otrzymają matrycę 108 Mpix. Nie wiadomo czy oprócz modelu Ultra, który wydaje się pewniakiem w tej kwestii, któryś z pozostałych modeli zostanie w ten sposób wyróżniony. Mówi się także o 10-krotnym zoomie optycznym przeznaczonym dla najmocniejszego modelu. Pozostała specyfikacja jest dość standardowa i obejmuje obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw i czujnik ToF. Na froncie zagości pojedyncza kamerka do selfie. Na ten moment nic nie wiadomo, czy któryś z wariantów będzie miał podwójny przedni aparat.

Co do ceny – prawdopodobnie Samsung Galaxy S20 Ultra 5G będzie można nabyć za kwotę 1099 dolarów za podstawową wersję. Ceny modelu Galaxy S20+ powinny zaczynać się od poziomu 999 dolarów, zaś podstawowa wersja Galaxy S20 to wydatek rzędu minimum 799 dolarów. Wszystkie warianty prawdopodobnie zostaną pokazane 11 lutego 2020. Natomiast dostępność w sprzedaży przewidywana jest na 6 marca tego roku.

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o