Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy Note 20 będzie podobny do Samsunga Galaxy S20 Ultra

avatar
grafika przedstawiająca smartfona Galaxy S20 Ultra

Samsung powoli przygotowuje się do premiery swojego najnowszego „notatnika”. Będzie to topowy smartfon, jednak pod względem wyglądu wniesie niewiele nowego. Będzie mocno podobny do „cywilnego ultraflagowca”, czyli do modelu S20 Ultra.

Najlepsze telefony z rysikiem 2020 ->

Samsung Galaxy Note 20 będzie wyposażony w wąskie ramki i charakterystyczną dziurkę na aparat umieszczoną centralnie w górnej części wyświetlacza. Różnica względem poprzednich serii „notatników” objawiać się będzie innym umieszczeniem przycisku zasilania. W tym modelu będzie on przeniesiony na prawą stronę. Natomiast gniazdo rysika S Pen znajdzie swoje miejsce na lewej stronie smartfona.

Jeżeli chodzi o pozostałe kwestie wyglądu, najbardziej zwraca uwagę wielka wyspa kryjąca aparaty. Obawiam się, że będzie ona tak samo wystawać jak w modelu S Ultra, przez co będzie mocno niewygodna. O wyglądzie nie wspominając. Górna i dolna ramka smartfona będzie ścięta na płasko natomiast boki, łącznie z ekranem będą lekko zakrzywione.

W przypadku specyfikacji Samsunga Galaxy Note 20 nie ma wielkiego zaskoczenia. Znajdzie się tutaj Snapdragon 865+ lub autorskiego Exynos 992 w zależności od regionu w którym ma ukazać się smartfon. Będzie on wspierany 12 GB pamięci RAM, a wersje pamięciowe zapewne zaczną się od 128 GB przestrzeni dyskowej.

Niewiele konkretnych informacji jest na temat aparatu. Z jednej strony wydaje się że Samsung Galaxy Note 20 będzie posiadał układ podobny do modelu S20 Ultra. Zapewne zobaczymy tutaj również obiektyw peryskopowy z możliwością 100-krotnego zoomu. Z drugiej strony, prawie na pewno nie zobaczymy tutaj matrycy 108 Mpix, znanej z modelu Ultra, gdyż były tu problemy z autofocusem, za co Samsung był mocno krytykowany.

Samsung Galaxy Note 20 będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G. Nie będzie natomiast posiadał złącza słuchawkowego. W przypadku ekranu, możemy spodziewać się przekątnej 6,7 cala, OLED-owej technologii wykonania oraz odświeżania na poziomie 120 Hz. Czytnik linii papilarnych zaimplementowany będzie w wyświetlaczu.

Równolegle pojawiają się także plotki o większym modelu Samsung Galaxy Note 20+. Główne różnice polegają na zastosowaniu większego wyświetlacza o przekątnej aż 6,9 cala. Różnic można się także spodziewać w przypadku aparatu, gdyż wizualnie wyróżnia się on trzema charakterystycznymi dużymi okręgami. I tutaj niektóre źródła z kolei sugerują brak 100-krotnego zoomu i obecność 108 Mpix matrycy, co wydaje się jednak dość kontrowersyjnym pomysłem.

Jeżeli nie wynikną jakieś nieprzewidziane trudności to najprawdopodobniej smartfony zadebiutują w sierpniu. Zapewne do tego czasu jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych plotkach dotyczących tych modeli. Oczywiście nie należy spodziewać się niskiej ceny.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: 91mobiles.com, phonearena.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.