Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria Redmi K80 zdradza pierwsze szczegóły. Tylko flagowce

Zdjęcie przedstawiające model Redmi K70 w dwóch wariantach kolorystycznych

Pojawiły się informacje na temat serii Redmi K80. Z najnowszych przecieków wynika, że tym razem będą to jedynie flagowe urządzenia. Chiński producent zdecydował się na zmianę strategii. Oznacza to, że zniknie seria oznaczona jako „e”, nie zobaczymy zatem Redmi K80e.

  • Redmi K80 będzie pracować pod kontrolą flagowego Snapdragona
  • będą to tylko smartfony z flagową specyfikacją
  • nie zabraknie aparatów o sporych możliwościach

Redmi K80

Wedle tych doniesień można spodziewać się Redmi K80 i Redmi K80 Pro. Natomiast wariant ze średniej półki ma zostać przeniesiony do serii Note i wzmocnić tą klasę sprzętu. Na razie nie wiadomo jak ostatecznie będzie się on nazywał.

Redmi K80 ma być napędzany najnowszym flagowym Snapdragonem 8 Gen 4. Znajdziemy tutaj dużo pamięci RAM. Wydaje się, że producent zastosuje 16 GB w przypadku „zwykłego” modelu i 24 GB w wariancie Pro. Na pliki przeznaczone będzie do 1 TB. 

Na ten moment pozostałe specyfikacje nie są znane. Jednak patrząc na wcześniejszą generację niemal pewne jest, że zobaczymy tutaj ekran wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości Full HD+ lub wyższej. Będzie tutaj adaptacyjna częstotliwość odświeżania do 120 lub nawet 165 Hz. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem. 

Zapewne największą różnicę we flagowych modelach będzie można zauważyć w przypadku aparatów. Redmi K80 powinien mieć do zaoferowania potrójny aparat główny. Można spodziewać się tutaj jednostki głównej z optyczną stabilizacją obrazu, aparatu ultraszerokokątnego oraz teleobiektywu. Model Pro może otrzymać dodatkowy teleobiektyw lub większy zoom optyczny. 

Smartfon będą oferowały baterię o pojemności co najmniej 5000 mAh. Będzie można ją ładować z mocą 120 W. Na pokładzie znajdzie się Android 14 przykryty autorską nakładką producenta. Cena oraz data premiery na razie nie są znane. 

Zobacz również: TOP 5 najlepszych telefonów Redmi na marzec 2024

Źródło: 91mobiles.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.