Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Redmi szykuje pierwszego smartfona do gier

Xiaomi Mi 9T

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje na temat nowego smartfona od Redmi. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że będzie to urządzenie ukierunkowane i przygotowane przede wszystkim pod kątem gier. Redmi jeszcze nie miało tego typu smartfona. Widocznie przyszedł czas aby to zmienić.

Najlepsze telefony do gier

Jednak MediaTek na pokładzie

Pewną ciekawostką jest to, że Redmi w przypadku swojego gamingowego smartfona, stawia na procesor od MediaTeka. A konkretnie będzie to model Dimensity 1200. Zazwyczaj w tego typu konstrukcjach mamy do czynienia z jednostką od Snapdragona. Nie można oczywiście w tym wypadku odmówić mocy procesora. Niestety poza tym niewiele więcej wiadomo. Można się jednak spodziewać sporej pamięci RAM – oczekiwać kości na poziomie 8 GB. Również jeśli chodzi o przestrzeń na pliki to 128 GB wydaje się być absolutnym minimum.

O ekranie również praktycznie nic nie wiemy. Jednak obowiązkowym elementem wyposażenia smartfona gamingowego jest wyższa częstotliwość odświeżania. Prawdopodobnie zobaczymy tutaj 120 Hz. Wydaje się jednak, że nie będzie tutaj miejsca na AMOLED-a. Choć kto wie.

Choć aparaty nie są najważniejsze w gamingowym smartfonie, Redmi prawdopodobnie zdecyduje się zastosować tutaj całkiem niezły zestaw. Możliwe, że zobaczymy tutaj potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka będzie miała matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Nie powinno również zabraknąć aparatu ultraszerokokątnego. Całość uzupełni natomiast „oczko” dedykowane zdjęciom makro.

Co zaś do baterii, można spodziewać się że Redmi zaoferuje w swoim gamingowym smartfonie sporą pojemność. Wydaje się, że minimum to 5000 mAh. Co ważne, będzie ona wyposażona w funkcję szybkiego ładowania na poziomie 67 W. W przypadku gier, szybkie uzupełnianie energii jest istotne.

Z pozostałej specyfikacji zapewne nie zabraknie wydajnego systemu chłodzenia. Możliwe, że Redmi zdecyduje się tutaj zastosować jakiś mechanizm chłodzenia cieczą. Nie zabraknie także czytnika linii papilarnych. Być może znajdziemy tutaj również głośniczki stereo.

Na ten moment nieznana jest data premiery Redmi przeznaczonego do gier. Źródła wspominają, że może ona odbyć się nawet w kwietniu. Możliwe jednak, że będzie to raczej maj. Na osłodę pozostaje informacja, że smartfon ten powinien być wyceniony okazyjnie i powinien być znacznie tańszy od podobnej konkurencji. Miejmy tylko nadzieję, że pojawi się także w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów