Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Telefony realme z dobrym aparatem – ranking TOP 5 na 2024 rok

avatar
grafika przedstawiająca smartfona realme GT5 Pro w 2 wersjach kolorystycznych

realme to stosunkowo nowa marka, która na rynku pojawiła się w 2018 roku. Mimo krótkiego stażu szybko udowodniła jednak, że ma pomysł na przyciągnięcie klientów. Polecane smartfony tej firmy są atrakcyjne cenowo, oferują nowoczesne rozwiązania technologiczne i estetyczny wygląd. Nie każdemu kojarzą się jednak z wysokiej klasy aparatami, gotowymi do robienia fantastycznych zdjęć. Tymczasem czołowe modele bazujące na matrycach Sony i Samsunga mają po 50-200 Mpix! Sprawdźmy, co mają do zaoferowania te smartfony ze średniej półki cenowej.

Telefon realme z najlepszym aparatem – jaki wybrać? Ranking smartfonów

Na realme decydują się zwykle osoby, które interesuje względnie tani smartfon o doskonałym stosunku jakości do ceny. W tym segmencie raczej trudno jest znaleźć urządzenia wyposażone w topowe matryce, nie oznacza to jednak, że brak nie da się znaleźć modeli pozwalających na zrobienie naprawdę przyzwoitego zdjęcia.

Choć realme nie współpracuje choćby z ikoniczną w branży Leicą, możesz liczyć w jego telefonach na matryce Sony czy Samsunga. Do Twojej dyspozycji jest m.in. nagrywanie wideo, przednia kamera i oprogramowanie, które ułatwi Ci uchwycenie kluczowego momentu nawet w ruchu czy przy słabym oświetleniu. Poniżej prezentujemy TOP 5 smartfonów, wśród których masz szansę znaleźć ciekawe rozwiązanie dla siebie.

realme GT5 Pro

realme GT 5 Pro

Premiera realme GT5 Pro miała miejsce pod koniec 2023 roku i od tego czasu smartfon stoi na czele swojej rodziny. Choć nie jest typowym „budżetowcem”, we względnie przystępnej cenie oferuje wszystko, czego może potrzebować miłośnik fotografii. Niestety aktualnie nie jest dostępny na polskim rynku, patrząc jednak na jego możliwości, miejmy nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Oby tak było, bo to dobry telefon!

GT5 Pro napędza ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 8 Gen 3, wspierany przez 12 albo nawet 16 GB pamięci RAM. Ta konfiguracja może brzmieć dla Ciebie znajomo, bo początkiem 2024 roku chwalił się nią najnowszy Xiaomi 14 Ultra. W tym przypadku również zdjęcia możesz przechowywać na dysku o pojemności do 1 TB, a wszystko przy życiu utrzymuje pojemna bateria Li-Po 5400 mAh. Szybkie ładowanie, świetny ekran AMOLED 6,78″, czy częstotliwość odświeżania 144 Hz, także znalazły się na pokładzie tego malucha. Wszystko to sprawia, by robienie zdjęć za pomocą aparatów z matrycą Sony LYT-T808i i ich późniejsze oglądanie jest prawdziwą przyjemnością.

  • główny aparat 50 Mpix, f/1.69, 23 mm, AF, OIS,
  • teleobiektyw 50 Mpix, f/2.6, 65 mm, AF,
  • aparat szerokokątny 8 Mpix, f/2.2, 16 mm, FF,
  • aparat portretowy 32 Mpix, f/2.45, FF.

Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) znalazła się tylko w głównym obiektywie, ale za to towarzyszy jej 50 Mpix. Przysłony mogłyby być nieco jaśniejsze, z drugiej jednak strony te wartości również zapewniają bezproblemowe działanie nawet w nieco słabszych warunkach oświetleniowych. Teleobiektyw ma zoom optyczny 3X, a producent informuje o możliwości bezstratnego powiększenia 6X, zachowując mniejszą rozdzielczość.

realme GT5 Pro umożliwia nagrywanie wideo w formatach H.264, H.265 oraz MPEG4 oraz rozdzielczości 2160×60 fps. Kamera przednia o rozdzielczości 32 Mpix gwarantuje satysfakcjonującą jakość obrazu podczas wideorozmów. Na razie ten model nie jest jeszcze powszechnie dostępny w Polsce, ale można go sprowadzić i wszystko wskazuje na to, że wywoła porządne zamieszanie wśród telefonów ze średniej półki.

realme 12 Pro+

zdjęcie przedstawiające telefon realme 12 Pro

realme 12 Pro+ miał swoją premierę na początku 2024 roku, jest więc jednym z najnowszych członków rodziny chińskiego producenta. Mimo młodego wieku jest rozwiązaniem bardzo rozsądnym i znacznie tańszym od GT5 Pro, a dodatkowo skrywa naprawdę niezłe parametry. Pod kilkoma względami ustępuje mocniejszemu koledze, ale są też pola, na których go wyprzedza. Jednym z nich jest nawet teleobiektyw.

SPRAWDŹ oferty z realme 12 Pro+
PORÓWNAJ OFERTY

Ten przedstawiciel serii „Pro+” powinien zadowolić osoby szukające dobrego sprzętu w racjonalnej cenie. Na pokładzie ma Snapdragona 7s Gen 2, a w mocniejszej wersji dysponuje 12 GB pamięci RAM. Oferuje szybkie ładowanie SuperVOOC baterii 5000 mAh i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Nie są to co prawda parametry typowego flagowca, ale w przystępnej cenie realme 12 Pro Plus pozwala oglądać zdjęcia na ekranie AMOLED 1,07G kolorów i rozdzielczości 1080 na 2412 pix, co zapewnia satysfakcjonujące wrażenia.

  • aparat główny 50 Mpix, f/1.8, 24 mm, AF, EIS, OIS,
  • teleobiektyw 64 Mpix, f/2.6, 71 mm, AF, EIS, OIS,
  • aparat szerokokątny 8 Mpix, f/2.2, 16 mm, FF,
  • aparat portretowy 32 Mpix, f/2.4, 21 mm, FF, EIS.

W realme 12 Pro+ optyczna stabilizacja obrazu (OIS) znalazła się w dwóch aparatach, a teleobiektyw prześcignął ten w GT5 Pro o 14 Mpix. To oczywiście niejedyny parametr, który należy wziąć pod uwagę, oceniając możliwości smartfona. Dobrze natomiast świadczy to o znacznie tańszym urządzeniu, szczególnie w połączeniu z szeregiem zastosowanych w nim technologii, takich jak autofocus, elektroniczna stabilizacja obrazu czy Full Frame.

Osoby zawodowo czy nawet bardziej profesjonalnie zajmujące się fotografią mogą mieć nieco do zarzucenia realme 12 Pro+. Nie jest on może mistrzem robienia zdjęć w ciemności, ale i tak ma wiele do zaoferowania. Korzysta z wieloogniskowego algorytmu MasterShot, opracowanego we współpracy z Qualcomm. W połączeniu z 2-krotnym zoomem optycznym, rozdzielczością 8192×6144 pix oraz autorskimi filtrami aparatu może zapewnić Ci dużo rozrywki i świetnych doświadczeń fotograficznych.

realme 12 Pro

zdjęcie przedstawiające telefon realme 12 Pro

realme 12 Pro to bliski kuzyn wersji z „plusem” i łączy go z nim wiele elementów. Nawet mają podobną cenę, choć rzeczywiście widać między nimi kilka istotnych różnic – szczególnie w odniesieniu do aparatów. Oba modele są natomiast ciekawe, pozwalają na zrobienie dobrego zdjęcia i są dostępne w całkiem przystępnej cenie. Potencjalny użytkownik musi natomiast wiedzieć, czego wymaga od ich obiektywów, by podjąć dobrą decyzję.

SPRAWDŹ oferty z realme 12 Pro
PORÓWNAJ OFERTY

We wnętrzu modelu 12 Pro drzemie Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, którego wspiera 8 lub 12 GB RAM, czyli podobnie jak u kuzyna. Ma identyczny (bardzo ładny zresztą) ekran AMOLED 120 Hz i rozwiązanie Dual SIM (2x nano). Wszystko w ryzach trzyma natomiast identyczna, jak w wersji z „plusem”, bateria 5000 mAh i takie samo szybkie ładowanie SuperVooC. Czas zatem przejść do konkretnych różnic, czyli obiektywów.

  • aparat główny 50 Mpix, f/1.8, 26 mm, AF, OIS,
  • teleobiektyw 32 Mpix, f/2.0, 47 mm, FF,
  • aparat szerokokątny 8 Mpix, f/2.2, 16 mm, FF,
  • aparat portretowy 16 Mpix, f/2.4, FF.

Teraz doszło do porządnego zamieszania. Teleobiektyw oraz aparat portretowy są nieco słabsze niż w realme 12 Pro+, ale główny obiektyw pozostaje niemalże taki sam. Czy to wiele zmienia? W przypadku codziennego użytkowania i niezbyt ambitnych wyzwań fotograficznych różnica może nie być specjalnie odczuwalna.

Zdecydowanie większym ciosem jest osłabienie „selfie”, nadal jednak pozostaje na funkcjonalnym i komfortowym poziomie. Sama metamorfoza sprawiła natomiast, że zakup staje się mniej bolesny dla portfela. Bez wątpienia dla wielu osób poszukujących smartfona w rozsądnej cenie będzie to satysfakcjonująca zamiana.

realme GT2 Pro 5G

grafika przedstawiająca smartfona realme GT 2 Pro

Można powiedzieć, że realme GT2 Pro 5G ma już dwoje lata. Miał on swoją premierę na początku 2022 roku i od tamtego czasu wiele telefonów zdążyło przewinąć się przez portfolio chińskiego twórcy. Cały sekret tkwi jednak w tym, że to naprawdę dobry smartfon, który wciąż może pochwalić się jednymi z lepszych aparatów w swojej rodzinie. Gdy zestawi się to z jego (obecnie) bardzo atrakcyjną ceną, staje się on świetną okazją. Bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, które nie lubią przepłacać za nowości, a jednocześnie doceniają niezawodność.

GT2 Pro 5G w czasie swojej premiery był hitem i naprawdę przyzwoicie się „zestarzał”. Ma na pokładzie ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 i pojemną baterię 5000 mAh. Wyszedł w wersji z 8 lub 12 GB pamięci RAM, nie jest więc w tej kwestii rekordzistą, ale to wystarczający zapas do codziennego użytku. Ma ekran AMOLED 1,07G kolorów z odświeżaniem 120 Hz oraz wygodny Dual SIM. Pod względem aparatów prześciga średniobudżetowego realme 12 Pro obiektywem portretowym, ale ma też swoje a sumieniu.

  • aparat główny 50 Mpix, f/1.8, 23 mm, AF, EIS, OIS,
  • makro 2 Mpix, f/2.4, 2 mm, FF,
  • aparat szerokokątny 50 Mpix, f/2.2, 15 mm, FF,
  • aparat portretowy 32 Mpix, f/2.4, FF.

realme GT2 Pro 5G niestety nie ma aparatu tele, co jest jego najpoważniejszym grzechem. Zamiast niego oferuje makro z 2 Mpix, który jednak najłatwiej jest zignorować. Mimo to w swoim segmencie cenowym jest wart uwagi, m.in. ze względu na porządny przedni obiektyw bazujący na matrycy Sony IMX615.

realme 11 Pro+

grafika przedstawiająca smartfona realme 11 Pro+

Wybór modelu zamykającego ten ranking był prawdziwym wyzwaniem. Chiński producent ma sporo urządzeń oferujących bardzo podobne parametry aparatów w zbliżonych cenach. Ostatecznie wybór padł na „typowego” reprezentanta średniej półki – realme 11 Pro+, który miał swoją premierę w połowie 2023 roku. W naszym wewnętrznym porównaniu minimalnie udało mu się prześcignąć młodsze modele GT Neo6 oraz 12X, dla których zabrakło miejsce w naszym TOP 5.

SPRAWDŹ oferty z realme 11 Pro+
PORÓWNAJ OFERTY

realme 11 Pro+ nie należy do urządzeń najtańszych, ale też oferuje adekwatne do swojej ceny możliwości. W naszym zestawieniu wyróżnia go procesor MediaTek Dimensity. Doskonale rozumiemy, że nie przez wszystkich odejście od Snapdragona będzie postrzegane jako zaleta. Połączenie z 12 GB pamięci RAM działa jednak w tym przypadku naprawdę dobrze.

Smartfon oferuje opcję Dual SIM w formie dual standby oraz 128, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Wszystko to jest utrzymywane przez baterię o pojemności 5000 mAh, ładowaną za pomocą technologii SuperVOOC. Nie jest w nim dostępne co prawda złącze audio, ale bez problemu współpracuje ze słuchawkami bezprzewodowymi. Nic natomiast tak nie wyróżnia go na tle konkurencji, jak matryca głównego aparatu od Samsunga, która ma 200 Mpix.

  • aparat główny 200 Mpix, f/1.69, 23 mm, AF, OIS,
  • makro 2 Mpix, f/2.4, 20 mm, FF,
  • aparat szerokokątny 8 Mpix, f/2.2, 16 mm, FF,
  • aparat portretowy 32 Mpix, f/2.45, FF.

Jak nietrudno się domyślić, największym atutem realme 11 Pro+ jest oczywiście aparat główny. Zapewnia optyczną stabilizację obrazu oraz wieloogniskowy, bezstratny zoom 2x lub 4x. Został ponadto wyposażony w technologię szybkiego ustawiania ostrości Super QPD. Dzięki temu robienie nim zdjęć nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności od użytkowników. Możesz liczyć w nim na naprawdę porządną przysłonę, która powinna dobrze sprawdzić się nawet przy niezbyt dobrym świetle oraz wyjątkowo wysoką rozdzielczość 16320 na 12240 pikseli.

realme 11 Pro+ ma niestety też słabsze strony. Bez wątpienia zabrakło w nim obiektywu tele. Jego dodanie zapewniłoby mu znacznie wyższą pozycję w tym zestawieniu. Wsadzony do niego makro raczej stanowi zbędny dodatek, który nie wniesie Twoich fotografii na nowy poziom. Nie rozczaruje Cię za to dobry obiekty do selfie, który sprawdzi się zarówno przy nagrywaniu filmików, jak i podczas prowadzenia rozmów.

Recenzja realme 11 Pro+ 5G

Smartfon realme – rodzaje aparatów

Polecane smartfony w naszym zestawieniu dysponują bardzo różnorodnymi typami obiektywów. Nie wszystkie są powszechnie znane, a obecności niektórych możesz nawet nie dostrzec podczas codziennego korzystania z urządzenia. Warto jednak wiedzieć, czym się charakteryzują i jaka jest ich rola, bo dzięki temu łatwiej będzie Ci ocenić, które z nich są naprawdę istotne.

Obiektyw standardowy

To główny obiektyw, jakim dysponują smartfony realme. Wyróżnia go największa rozdzielczość oraz (zazwyczaj) najintensywniejsze wsparcie nowoczesnego oprogramowania. W kilku przypadkach z naszej listy dysponował mechaniczną stabilizacją obrazu oraz innymi rozwiązaniami, ułatwiającymi jego obsługę. Wzbogacany o wielokrotny, zoom zapewnia największą swobodę podczas fotografowania, ale nie tylko.

Pozwala na tworzenie filmów w wysokich rozdzielczościach, często wzbogacanych o liczne efekty. Oferuje wiele zaawansowanych filtrów i rozwiązań pozwalających na zmianę trybu fotografowania czy nagrywania. To właśnie on jest wykorzystywany w największym stopniu i pozostaje najistotniejszy dla osób, które nie zajmują się fotografią w profesjonalny sposób.

Obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny

Są to rozwiązania pozwalające na wykonywanie zdjęć o niestandardowej szerokości dzięki zwiększonemu „kątowi widzenia”. W zależności od modelu mogą one przekraczać 100°, odpowiadając za unikatowe kadry wysokiej jakości. Taka zmiana wymaga natomiast matrycy o większej ilości megapikseli, które – po połączeniu z dość jasną przysłoną i optyczną stabilizacją obrazu – są w stanie zapewnić fotografowi satysfakcjonujące efekty pracy.

Teleobiektyw

Smartfon wyposażony w teleobiektyw pozwala wykonywać tzw. przybliżenia. Odpowiada za to zoom, „przybliżający” obraz dwu-, cztero- czy nawet ośmiokrotnie. Zależnie od konkretnego modelu urządzenia może odbywać się to z wykorzystaniem zoomu cyfrowego lub optycznego. Ten drugi jest zdecydowanie bardziej pożądany i doceniany wśród miłośników fotografii.

To, czy teleobiektyw spełni Twoje wymagania, nie zależy wyłącznie od tego, „ilu-krotnie” będzie w stanie przybliżyć obraz. Ostateczną jego wartością jest bowiem przecież jakość powstałej fotografii. Na nią wpływa natomiast szereg innych wskaźników, takich jak m.in. duża matryca (Mpix), jasność przysłony czy dobra optyka. Często istotną rolę odgrywa też oprogramowanie samego smartfona, skutecznie wspierające robienie najbardziej wymagających zdjęć.

Obiektyw makro

Obiektyw makro – zgodnie ze swoją definicją – jest przeciwieństwem teleobiektywu. Oznacza to, że pozwala na robienie zdjęć z bardzo bliskiej odległości, często skupiając się na niezwykle małych elementach. Ze względu na specyfikę potrzebuje bardzo jasnej przysłony, której większość producentów nie jest w stanie zapewnić w przystępnej cenie.

To technologia, której działanie niestety w większości urządzeń z niskiej i średniej półki nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Odpowiada za to bardzo niewielka matryca oferująca wartości rzędu 2 Mpix. Właściwe wykorzystanie tego rodzaju obiektywu wymaga znacznie mocniejszych rozwiązań, co jednak mogłoby przełożyć się na cenę. W praktyce więc zwykle jest to zaledwie dodatek, z którego w codziennym życiu nie korzysta zbyt wielu osób.

Czujnik głębi

We właściwej formie czujnik głębi (czujnik ToF) odpowiada za wyeksponowanie rozmycia tła pozostającego poza pierwszym planem fotografii. Jego zadaniem jest błyskawicznie określenie odległości między fotografowanym obiektem a aparatem. Na tej podstawie łatwiejsze staje się dostosowanie ostrości nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Czujnik głębi często pojawia się „zamiennie” z obiektywem makro w tańszych smartfonach. Niestety pełni on też zbliżoną do niego rolę, będąc pewnego rodzaju niepraktycznym dodatkiem, dzięki któremu oferta wygląda na bogatszą. Na co dzień raczej nie przyniesie Ci on jednak zbyt wielkiej radości, bo jest wyposażony w niewielką matrycę praktycznie uniemożliwiającą wykonywanie dobrej jakości ujęć. W dodatku utrudnia to często zbyt ciemna przysłona, sprawiając, że jest to rozwiązanie zupełnie nieprzydatne.

Obiektyw portretowy (selfie)

Aparat, którego trudno nie zauważyć, bo smartfon ma go na swoim ekranie. Wykorzystywany zarówno do robienia tzw. selfie, jak i weryfikacji twarzy czy prowadzenia wideorozmów. Zwykle ma dość dużą matrycę i rozdzielczość, ze względu na częste użytkowanie przez internautów.

W większości przypadków składa się z pojedynczego obiektywu, w portfolio realme są jednak również modele z dwoma aparatami do selfie. Przykładem może być m.in. realme 6 Pro czy realme X3 SuperZoom oferujący selfie in-display 32MP.

Jaki powinien być smartfon realme?

Nie da się jednoznacznie określić, jaki jest najlepszy smartfon od realme. Wszystko zależy od Twoich priorytetów, budżetu czy gustu. Nawet skupiając się na aparatach, jest kilka aspektów, które mogą wpłynąć na to, które modele uznasz za odpowiednie. Aby jednak ułatwić Ci podjęcie decyzji, stworzyliśmy szereg wytycznych cechujących idealny zestaw obiektywów. Im bliżej tych kryteriów będzie konkretny sprzęt, tym więcej satysfakcji przyniesie Ci robienie nim zdjęć.

  • aparat główny z przynajmniej 50 Mpix, przysłoną od f/1.69 do f/1.8 oraz OIS,
  • aparat tele od 32 Mpix i przysłoną od f/2.4 do f/2.6,
  • aparat szerokokątny od ok. 8 Mpix i przysłoną nie większą niż f/2.2,
  • aparat portretowy co najmniej 16 Mpix (a najlepiej nie mniej niż 32 Mpix).

Nie bez powodu w naszych kryteriach zabrakło aparatów makro i czujnika głębi. Po prostu nie ma sensu zwracać na nie uwagi, bo w tym segmencie cenowym są one dodatkiem, z którego i tak zapewne nie skorzystasz ze względu na niską jakość. Lepiej postawić na mniej wysokojakościowych obiektywów niż więcej takich, które nie pozwalają na zrobienie dobrego zdjęcia.

Niedrogi smartfon z dobrym aparatem – jaki telefon realme wybrać?

Smartfon od realme, wyposażony w porządny aparat, nie jest celem nie do osiągnięcia. Ta firma ma modele oferujące dobre obiektywy, ale nie zawsze są one dostępne na polskim rynku lub trzeba liczyć się z ich dość wysoką ceną. Z drugiej strony czasem warto pójść na kompromis i wybrać tańszy sprzęt, którego aparaty nadal robią dobre zdjęcia, w pełni zadowalające standardowych użytkowników.

Jeśli szukasz smartfona z naprawdę porządnym aparatem, to trzymaj kciuki za pojawienie się w Polsce realme GT5 Pro (lub kup go w zagranicznym sklepie, bo nadal nie wiadomo, kiedy trafi do Europy). Osoby poszukujące sprzętu dostępnego „od ręki” powinny przyjrzeć się natomiast modelom 12 Pro+ oraz 12 Pro. Oba mają swoje mocne i nieco słabsze strony, są to jednak urządzenia warte swojej ceny.

Rozwiązaniami nieco słabszymi z „fotograficznego” punktu widzenia są: realme realme GT2 Pro 5G oraz realme 11 Pro+. Główną zaletą tego pierwszego są bardzo dobre parametry aparatu szerokokątnego. Towarzyszący mu obiektyw główny również zresztą nie powinien Cię rozczarować. Drugi z wymienionych zaskakuje z kolei obiektywem z 200 Mpix, choć jego pozostałe aparaty są dość przeciętne.

Tworząc nasz ranking smartfonów realme z interesującymi aparatami, chcieliśmy postawić na różnorodność. Właśnie dlatego coś dla siebie znajdą w nim zarówno pasjonaci-amatorzy fotografii, jak i osoby liczące jedynie na dobrą jakość wideorozmów. Portfolio chińskiego producenta jednak bezustannie się rozwija i to w bardzo wielu zaskakujących kierunkach. Polecamy więc obserwować nowości, jakie jeszcze może w przyszłości wprowadzić na rynek.

Popularne smartfony realme w dobrej cenie w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Do czołówki smartfonów realme pod względem możliwości fotograficznych należą flagowe modele z serii GT, ale nie tylko. Można tu wyróżnić np. realme GT5 Pro i realme GT2 Pro, ale także realme z serii 12 (realme 12 Pro i 12 Pro+) i 11 (realme 11 Pro+).
W przeciwieństwie np. do Samsunga czy Xiaomi, nie musisz wydać fortuny, aby cieszyć się telefonem realme z dobrym aparatem. Za około 2000-2500 złotych kupisz smartfony oferujące najlepsze - u tego producenta - aparaty fotograficzne.
Telefony realme z dobrym aparatem - a nawet bardzo dobrym - powinny mieć obiektyw główny o dużej rozdzielczości (zdarzają się nawet matryce rzędu 200 Mpix!), szerokokątny oraz teleobiektyw. Ten ostatni nie jest jednak zbyt często spotykany w realme, a w nieco tańszych modelach zastępuje je aparat do zdjęć makro. Na szczęście w ich przypadkach pozostałe obiektywy są wysokiej jakości.

star ocena
4.9/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.