Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacja RATUNEK dostępna dla użytkowników iPhone-ów

1
Plus logo

Użytkownicy iPhone`ów mogą korzystać z aplikacji RATUNEK, która działa na smartfonach z systemem w wersji iOS 7.1 lub nowszym. W sytuacjach zagrożenia umożliwia ona kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi GOPR i TOPR, działającymi w regionach górskich, oraz WOPR i MOPR na obszarach wodnych, a także pozwala na bardzo dokładną lokalizację dzwoniącej osoby.

RATUNEK umożliwia kontakt telefoniczny z działającymi w Polsce górskimi i wodnymi służbami ratowniczymi – GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. Wezwanie pomocy poprzez aplikację jest bardzo proste – wystarczy, że osoba poszkodowana, w sytuacji zagrożenia trzykrotnie dotknie specjalnej ikony na ekranie telefonu. Zostanie wówczas nawiązane połączenie z centrum dyspozytorskim służby ratowniczej, a w trakcie rozmowy telefonicznej przesłany będzie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej.


plus-na-ratunek-aplikacja

RATUNEK/fot. materiały prasowe


Aplikacja pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek, z dokładnością do trzech metrów, dzięki czemu ratownicy nie tracą cennego czasu na poszukiwania i mogą dysponować odpowiednią liczbą osób uczestniczących w akcji ratunkowej. Numery ratunkowe służb (601100300 w górach i 601100100 nad wodą) są zintegrowane w programie. RATUNEK został stworzony we współpracy służb ratunkowych z siecią Plus i Paga Solutions.

Sieć Plus od szesnastu lat współpracuje z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi. Nowoczesne technologie odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa turystom. Powstałe dzięki wsparciu Plusa Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługującego specjalne numery ratunkowe. Dzięki uruchomieniu systemu zlokalizowanie osoby, która wezwała pomoc uległo prawie dziesięciokrotnemu skróceniu, a prawie 70% interwencji GOPR, TOPR, WOPR i MOPR doszło do skutku po połączeniu na numery ratunkowe.


Pobierz RATUNEK na Androida ze Sklepu Google Play

Pobierz RATUNEK na iOS-a z AppStore

4.5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ta aplikacja to chwyt marketingowy i skok na hajs wykorzystujący słuszną sprawę, na iphonach nie działa od 4 lat, była aktualizowana tylko raz chwilę po wyjściu. Polkmotel to firma dno.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.