Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Na rynku sieci komórkowych funkcjonuje wiele mniej znanych firm, jak np. Vectra. Operator ten oferuje usługi z zakresu dostaw Internetu, telewizji kablowej, telefonów stacjonarnych i komórkowych. Obecnie Vectra dysponuje sześcioma ofertami z zakresu telefonii komórkowej. Poniżej opisujemy proces przeniesienia numeru do tego operatora.

Porównaj oferty na abonament

Przeniesienie numeru drogą elektroniczną

1. Przeglądając „Strefę Klienta”, dostępną na stronie głównej można zauważyć, że firma proponuje trzy sposoby przeniesienia numeru. Najwygodniejsza okazuje się droga elektroniczna, którą rozpoczynamy od wejścia na stronę http://www.vectra.pl i kliknięcia ikony z telefonem komórkowym.

2. Po kliknięciu ikony zostaniemy przeniesieni na podstronę z propozycją ofert sieci. Mamy do wyboru „Plan Bezlimit 5 GB” za 19,99 złotych, „Plan Bezlimit 10 GB” za 24,90 złotych, „Plan Bezlimit 16 GB” za 29,90 złotych, „Plan Bezlimit UE 6 GB” za 24,90 złotych, „Plan Bezlimit UE 12 GB” za 29,90 złotych, a także „Plan Bezlimit UE 17 GB” za 34,90 złotych. Po dokonaniu wyboru wystarczy kliknąć ikonę „Wyślij zgłoszenie” umieszczoną obok oferty i przejść do dalszego etapu procesu.

3. Następnie pojawi nam się podstrona, na której będziemy musieli podać swoje dane kontaktowe, takie jak miasto, ulica oraz numer mieszkania. Rubryczki trzeba wypełnić dokładnie, bo inaczej system nie przeniesie nas do kolejnego etapu procesu. Po wpisaniu danych klikamy ikonę „Zapisz”.

4. Po poprawnym wykonaniu powyższej czynności zostaniemy przeniesieni na podstronę potwierdzającą nasze zamówienie. Warto zatem jeszcze raz sprawdzić rodzaj wybranej oferty i w przypadku zgody kliknąć ikonę „Złóż zamówienie”.

5. Nasze następne zadanie polega na wprowadzeniu danych kontaktowych dla przedstawiciela sieci Vectra. Będziemy musieli podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu, lokalu zamieszkania i jego kod pocztowy. Miejscowość, ulica i numer mieszkania są wpisane automatycznie, dlatego tak ważne jest, żeby poprawnie wypełnić wcześniejszą tabelkę. Po wypełnienie e-dokumentu należy kliknąć ikonę „Zapisz i potwierdź zamówienie”.

6. W dalszym etapie będziemy musieli poczekać na telefon od konsultanta sieci. Gdy przedstawiciel skontaktuje się z nami, wtedy będziemy mogli omówić z nim dalszą część procesu przeniesienia numeru. Dowiemy się, kiedy otrzymamy umowę oraz nową kartę SIM, a także od kiedy będziemy mogli z niej skorzystać. W czasie rozmowy przedstawiciel będzie chciał poznać naszą sytuację z obecnym dostawcą usług, dlatego w czasie rozmowy warto mieć przy sobie obecną umowę. Niedługo po omówieniu szczegółów skontaktuje się z nami kurier, który dostarczy umowę i nową kartę SIM. Po zapoznaniu się z warunkami należy podpisać umowę i oddać ją doręczycielowi. Kartę natomiast warto schować do czasu jej aktywacji.

Przeniesienie numeru drogą telefoniczną

Przeniesienie numeru drogą elektroniczną jest szybkie i proste, wymaga jednak czasu na bezpośredni kontakt z konsultantem. Czas ten możemy zaoszczędzić kontaktując się z nim samodzielnie. Wystarczy zadzwonić pod numer 601 601 601 i porozmawiać z przedstawicielem sieci. W czasie konsultacji zostaniemy dokładnie poinformowani o warunkach przeniesienia numeru i podpisania nowej umowy. Po paru dniach od zakończenia rozmowy skontaktuje się z nami kurier, który dostarczy umowę i kartę SIM. Umowę należy sprawdzić, podpisać i oddać kurierowi, natomiast kartę schować do czasu jej aktywacji.

Przeniesienie numeru u konsultanta

Istnieje również możliwość przeniesienia numeru bezpośrednio u konsultanta. W czasie rozmowy możemy zaprezentować naszą obecną umowę, omówić warunki przeniesienia numeru i wyjść z biura z kompletem dokumentów i nową kartą SIM. Placówki operatora otwarte są w dni powszechne i w soboty (w niektórych miejscowościach również w niedzielę). Ich pełną listę znajdziecie na stronie operatora.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów