Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Red Bull Mobile

avatar
Logo RBM Energy

Red Bull Mobile to jedna z sieci komórkowych, która o dba o różnorodność ofert oraz prostotę obsługi usług. Idealnym przykładem jest oferowanie różnych sposobów przeniesienia numeru, zarówno dla klientów używających karty, jak i abonamentu.

Przeniesienie numeru

Red Bull Mobile oferuje usługi zarówno na kartę, jak i na abonament, nic więc dziwnego, że w przypadku przeniesienia numeru sieć pomyślała zarówno o jednym, jak i drugim typie klienta. Na głównej stronie znajdziemy zakładkę „Przenieś numer na kartę” oraz „Przenieś numer na abonament”, dlatego poniżej opiszemy oba procesy. Zacznijmy od tego ostatniego.

Przeniesienie numeru na abonament

W przypadku przeniesienia numeru na abonament proces rozpoczyna się bardzo podobnie jak w prepaidzie. Należy wejść na stronę https://www.redbullmobile.pl, kliknąć zakładkę „Oferta”, a następnie „Abonament”.

Zostaniemy przeniesieni na stronę na której możemy wybrać rodzaje ofert, przedłużyć umowę lub też przenieść numer. Należy zatem wybrać „Przenieś numer”.

W dalszej kolejności dostajemy informację o dwóch sposobach przeniesienia numeru: opcji online lub w salonie Play. Ta druga jest stosunkowo prosta. Wystarczy, że klient zgłosi się do salonu dostawcy wraz z dowodem osobistym. W czasie rozmowy pracownik dobierze najlepszą ofertę wraz z telefonem, a następnie przygotuje nową umowę wraz z wnioskiem o przeniesienie numer. Po podpisaniu dokumentów resztą formalności zajmie się przedstawiciel sieci.

1. W przypadku przeniesienia numeru w trybie online proces jest nieco bardziej skomplikowany. Wpierw należy wpierw kliknąć w pogrubione słowo „tutaj” i przejść do możliwości wyboru nowej oferty.

2. Po kliknięciu klient zostanie przeniesiony na podstronę posiadającą zarys najważniejszych ofert sieci Red Bull Mobile. Zdecydowana większość usług zapewnia nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS, darmowy dostęp do platformy Tidal, umowę na 24 miesiące i smartfona. Różnica tkwi jednak w cenie oraz pakiecie Internetu. Klient może dobrać usługę z 10 GB za 49 złotych, 15 GB za 69 złotych, 25 GB za 89 złotych, bądź też nielimitowany Internet wraz powerbankiem i comiesięcznym czteropakiem napoju Red Bull za 199 złotych. Po wyborze oferty należy kliknąć ikonę „Wybierz”.

Przykładowy abonament RBM:

3. W dalszej kolejności należy wybrać jeden z oferowanych smartfonów lub urządzeń mobilnych dołączanych do danej oferty. Po zapadnięciu decyzji klikamy „wybieram” oraz „przenieś numer’.

4. Tutaj rozpoczyna się już tradycyjny proces przeniesienia numeru, w którym należy podać numer, który planujemy przenieść, dane osobowe do umowy, dane kontaktowe, zgodę marketingową oraz wybrać formę płatności i dostawy dokumentów wraz z telefonem. W razie jakiejkolwiek niepewności klient może skorzystać z „Czatu z konsultantem”, który odpowie na wszelkie pytania związane z procesem.

5. Po zakończeniu procesu na wskazany adres zostanie wysłana paczka z umową i telefonem. Kilka dni później z klientem skontaktuje się kurier, który po sprawdzeniu i podpisaniu dokumentów przez klienta, odbiorze je i przekaże zakupiony sprzęt mobilny.

Przeniesienie numer na kartę

1. Proces przeniesienia numeru na kartę należy rozpocząć od wejścia na stronę https://www.redbullmobile.pl i kliknięcia zakładkę „Oferta”, a następnie „Na kartę”.

2. Zostaniemy przeniesieni na podstronę z ofertami, na której należy wybrać opcję „Przenieś numer”.

3. Po wejściu na daną podstronę w pierwszej kolejności poznajemy plusy przeniesienia numeru na kartę, jakimi jest roczna ważności konta, 200 zł na rozmowy i SMS oraz 20 GB Internetu. Gratisy te można otrzymać, o ile posiadamy „Bonus kod”, który aktywowany jest za pomocą numeru *111*340*1#. Należy jednak pamiętać, że bonus ten jest niedostępny dla użytkowników sieci Play pragnących przenieść swój numer.

4. Dowiedziawszy się o bonusach można przejść niżej i przekonać się, jak przenieść swój numer na kartę. Tutaj sytuacja może się nieco skomplikować, gdyż nowi użytkownicy, niewspółpracujący z siecią Play, mogą to zrobić wyłącznie osobiście w salonie fioletowego operatora. Należy zatem przyjść do jednego z salonów wraz z dowodem osobistym i zarejestrowaną kartą SIM oraz wypełnić wniosek o przeniesienie numeru. Po wypełnieniu dokumentu przedstawiciel sieci zajmie się formalnościami, a po udanym rozwiązaniu sprawy skontaktuje się z klientem. Przeniesienie może trwać parę dni.

Inaczej jest w przypadku klientów sieci Play, którzy mogą skorzystać z opcji internetowej lub telefonicznej. Korzystając z możliwości online należy zalogować się na stronie 24.play.pl i wybrać swoją ofertę. Przeniesienie numeru również może potrać kilka dni.

W przypadku opcji telefonicznej należy napisać SMS z kodem *163*99#. Niedługo po tym z klientem skontaktuje się przedstawiciel sieci, który dokładnie omówi zasady przeniesienia numeru i dobierze właściwą ofertę. Także i tym razem proces przeniesienia może potrwać kilka dni.

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.