Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Play

2
Play logotyp

Play to jeden z największych operatorów w Polsce. Z naszego tekstu dowiesz się, jak dołączyć do klientów „fioletowych”. Wyjaśniamy, jak przenieść numer do sieci Play przez Internet, jak załatwić to telefonicznie i w salonie. Która z tych metod jest najłatwiejsza?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022.

Przeniesienie numeru do Play przez Internet

1. Wybór oferty

Play jak przenieść numer

Na stronie głównej należy kliknąć przycisk „Dołącz do Play”. Potem zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie do wyboru będzie kilka opcji: przedłużenie umowy, zakupienie nowego numeru, kolejnego numeru, przejście z karty na abonament, przejście z mixa na abonament, a także przeniesienie numeru. Ty wybierz tę ostatnio opcję, która umieszczona jest na jednym ze środkowych przycisków.

Gdy to zrobisz będzie mógł wybrać jedną z proponowanych ofert. Abonamenty zaczynają się już od 25 złotych, a kończą na 70 złotych. Dodatkowo fioletowy operator proponuje Ofertę Homebox, która obok potężnej paczki danych, ma również Internet domowy. Na potrzeby tego tekstu zdecydowałem się wybrać opcję za 50 złotych miesięcznie, ponieważ posiada satysfakcjonujący pakiet 60 GB danych. Aby to zrobić, należy kliknąć opcję „Kup jeden numer”.

2. Dobierz opcjonalnie telefon i usługi

Play jak przenieść numer

Następnie strona przenosi do miejsca, w którym raz jeszcze możesz sprawdzić, czy wybrany pakiet cię satysfakcjonuje.

W pierwszym polu podaj swój numer telefonu. Poniżej możesz zdecydować się na dobranie urządzenia mobilnego, za które będziesz płacił obok abonamentu telefonicznego. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w opcję „Wybierz telefon”, a następnie zdecydować się na jedną z wielu oferowanych słuchawek. Pod każdym z modeli pojawi się informacja, ile trzeba zapłacić na start, a ile trzeba będzie odprowadzać w miesięcznym abonamencie.

W tym miejscu możesz zdecydować się na jedną z usług oferowanych przez sieć. Jest tu między innymi możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji serwisu muzycznego Tidal, dokupienie dodatkowego pakietu danych, usługi zwiększającej bezpieczeństwo w sieci, a także choćby pakietu audiobooków i ebooków z Legimi. Pełną listę usług znajdziecie na stronie.

Gdy przejrzałeś wszystkie dostępne opcje i uzupełniłeś numer telefonu, kliknij przycisk dalej, umieszczony obok pola z numerem. Następnie otrzymasz kod SMS-em, aby potwierdzić poprawność podanych danych. Wyskakujące okno poprosi o podanie informacji o twoim aktualnym abonamencie, musisz również uzupełnić pole, w którym powiesz, jakiego masz operatora. Na dole zaznacz również, kiedy kończy ci się abonament.

3. Uzupełnij niezbędne dane

Play jak przenieść numer

W kolejnym kroku musisz uzbroić się w cierpliwość. Do wypełnienia jest sporo danych. Obok podania tych podstawowych, musisz uzupełnić choćby PESEL i numer oraz datę ważności dowodu osobistego. Warto również pamiętać o zaznaczeniu odpowiednich zgód, w tym zgody marketingowej, jeśli chcemy skorzystać z obniżenia ceny abonamentu. Podobnie rzecz ma się z e-fakturą. Play pozwala również na natychmiastowe rozpoczęcie świadczonych usług, bez oczekiwania 14 dni od zawarcia umowy. Gdy wszystkie pola są uzupełnione klient może przewinąć stronę na dół i kliknąć przycisk dalej.

4. Wybierz dostawę i rodzaj płatności

W następnym kroku nazwanym „Dostawa i płatność” musimy potwierdzić adres dostarczenia umowy i ew. karty SIM, a także wybrać, na jaką płatność się decydujemy, czy będzie to karta, czy gotówka.

5. Zweryfikuj dane

W ostatnim już kroku należy zweryfikować wszystkie podane wcześniej informację i wybrane usługi. Warto tu zatrzymać się na chwilę i upewnić się, że jest tu wszystko, czego potrzebujemy i na co się zdecydowaliśmy. Potem wystarczy zatwierdzić i gotowe!

Przeniesienie numeru do Play przez telefon

Strona fioletowego operatora sama nakłania cię do kontaktu telefonicznego. Gdy opuścisz lub zminimalizujesz przeglądaną stronę pojawi się okno, które będzie zachęcało cię do kontaktu telefonicznego – wystarczy wpisać swój numer. Jeśli jednak chcesz zadzwonić samodzielnie, możesz zadzwonić na jeden z podanych numerów. Jeśli wykonujesz połączenie, będąc abonentem Play, wystarczy, że wpiszesz *500, jeśli nie zadzwoń pod numer 790 500 500 lub pod 790 600 600 jeśli jesteś klientem biznesowym – ci drudzy, jeśli już są abonentami fioletowego operatora wybierają numer *600.

Przeniesienie numeru do Play w salonie

Przenieść numer do Play można również w bardziej standardowy sposób, czyli udając się bezpośrednio do salony. Nie powinno być to specjalnie kłopotliwe, bo fioletowy operator posiada ich bardzo wiele, w niemal każdym polskim mieście. Pełny ich spis możecie zobaczyć na stronie internetowej, pod tym adresem: https://www.play.pl/pomoc/salony-play.html. Na miejscu konsultant przeprowadzi cię przez wszystkie zawiłości procesu przenoszenia numeru, przy okazji mogąc polecić urządzenie, które uzupełni ofertę. Idąc do salonu, warto jednak przygotować sobie niezbędne dane i dokumenty. Weź ze sobą dowód osobisty, przydatna może również okazać się wiedza na temat poprzedniego operatora i informacja, kiedy kończy się nam dotychczasowa umowa.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mariusz

Hallo witam

Nik

Czekam już prawie tydzień i nic !

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów