Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Play

Jak przenieść numer do Play

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-22

Play to jeden z największych operatorów w Polsce. Z naszego tekstu dowiesz się, jak dołączyć do klientów „fioletowych”. Wyjaśniamy, jak przenieść numer do sieci Play przez Internet, jak załatwić to telefonicznie i w salonie. Która z tych metod jest najłatwiejsza, aby skorzystać z jego oferty?

Przeniesienie numeru do Play przez Internet

Oto jeden ze sposobów, gdzie konsultant operatora jest zbędny – zrobisz wszystko sam nawet w kilkanaście minut. I to bez wychodzenia z domu!

Nieważne, czy korzystasz z przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox czy Samsung Internet – witryna www play.pl jak najbardziej poprawnie wyświetla się na wszystkich przeglądarkach, także mobilnych.

Od czego zacząć? Od porównania i wyboru oferty – tylko która oferta będzie korzystna?

Play dla firm promocja

Uwaga – czasami dla przenoszących numer czeka dodatkowy bonus i/lub rabat! Cały proces migracji numeru nie różni się zbytnio od np. T-Mobile Polska czy innych bezpośrednich konkurentów fioletowej sieci, której operatorem jest P4 Sp. z o.o.

1. Wybór oferty

Na stronie głównej należy kliknąć przycisk Usługi komórkowe. Należy tu wybrać między abonamentem, mixem a ofertą na kartę. Potem zostaniesz przekierowany na podstronę, gdzie do wyboru będzie kilka opcji: przedłużenie umowy, zakupienie nowego numeru, kolejnego numeru, przejście z karty na abonament, przejście z mixa na abonament, a także przeniesienie numeru od innego operatora. Ty wybierz tę ostatnią opcję dla nowego klienta – kupujesz ją online.

Uwaga – od niedawna trwa promocja w Play dla przenoszących numer! Klienci UPC otrzymają rabat -30 zł każdego miesiąca!

Play promocja UPC

Szczegóły oferty Play:

Powyżej zaprezentowaliśmy przykładowe oferty głosowe, ale sieć Play ma także m.in. sporo pakietów na Internet mobilny i stacjonarny.

Gdy to zrobisz będzie mógł wybrać jedną z proponowanych ofert. Abonamenty (umowy zwykle na 24 miesiące) zaczynają się już od 40 złotych, a kończą na 85 złotych. Dodatkowo fioletowy operator proponuje Ofertę Homebox, która obok potężnej paczki danych, ma również Internet domowy.

Zainteresowała Cię ta oferta? Twój obecny operator może nie posiadać podobnej taryfy! W abonamencie Play dostaniesz nie tylko nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe, ale też bardzo duży transfer danych, telewizję Play NOW, a niegdyś także Tidal czy Amazon Prime Video! Dodatkowe usługi w Play w cenie pakietu zmieniają się co jakiś czas, np. obecnie w topowych abonamentach L i Homebox otrzymasz nielimitowany Internet w telefonie komórkowym!

Na potrzeby tego tekstu zdecydowałem się wybrać opcję za 65 złotych miesięcznie, ponieważ posiada satysfakcjonujący pakiet 120 GB danych. Aby to zrobić, należy kliknąć opcję Kup sam abonament. To najbardziej rozbudowany typ oferty z wieloma bonusami. Oczywiście ostateczny wybór planu taryfowego należy do Ciebie!

Możesz jednak dokupić do niego smartfona lub inne urządzenie spłacane w ratach klikając button Dobierz telefon. Do wyboru jest więc oferta z samą kartą SIM lub z telefonem/innym sprzętem.

2. Dobierz opcjonalnie telefon i usługi

Następnie strona przenosi do miejsca, w którym raz jeszcze możesz sprawdzić, czy wybrany pakiet oferty Cię satysfakcjonuje.

W pierwszym polu podaj numer telefonu. Poniżej możesz zdecydować się na dobranie urządzenia mobilnego, za które będziesz płacił obok abonamentu telefonicznego. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w opcję Dobierz telefon, a następnie zdecydować się na jedną z wielu oferowanych słuchawek. Pod każdym z modeli pojawi się informacja, ile trzeba zapłacić na start, a ile trzeba będzie odprowadzać w miesięcznym abonamencie.

W tym miejscu możesz zdecydować się na jedną z usług oferowanych przez sieć. Jest tu między innymi możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji serwisu muzycznego Tidal, dokupienie dodatkowego pakietu danych, usługi zwiększającej bezpieczeństwo w sieci, a także choćby usługę audiobooków i ebooków z Legimi. Pełną listę usług znajdziecie na stronie.

Niemal każdy abonament Play – nie licząc pakietów S oraz S+ – zapewnia w cenie usługę telewizji Play NOW. Oczywiście ten telekom na też innego rodzaju oferty, jak mix czy na kartę (prepaid).

Gdy przejrzałeś wszystkie dostępne opcje oferty i uzupełniłeś numer telefonu, kliknij przycisk dalej, umieszczony obok pola z numerem. Następnie otrzymasz kod SMS-em, aby potwierdzić poprawność podanych danych. Wyskakujące okno poprosi o podanie informacji o twoim aktualnym abonamencie, musisz również uzupełnić pole, w którym powiesz, jakiego masz operatora. Na dole zaznacz również, kiedy kończy Ci się abonament.

Przejdź dalej.

3. Uzupełnij niezbędne dane

Play jak przenieść numer

W kolejnym kroku musisz uzbroić się w cierpliwość. Do wypełnienia jest sporo danych. Obok podania tych podstawowych, musisz uzupełnić choćby PESEL i numer oraz datę ważności dowodu osobistego. Warto również pamiętać o zaznaczeniu odpowiednich zgód, w tym zgody marketingowej, jeśli chcemy skorzystać z obniżenia ceny abonamentu.

Podobnie rzecz ma się z e-fakturą. Play (P4 Sp. z o.o.) pozwala również na natychmiastowe rozpoczęcie świadczonych usług, bez oczekiwania 14 dni od zawarcia umowy. Gdy wszystkie pola są uzupełnione klient może przewinąć stronę na dół i kliknąć przycisk dalej.

Co następnie?

4. Wybierz dostawę i rodzaj płatności

W następnym kroku nazwanym Dostawa i płatność musimy potwierdzić adres dostarczenia umowy i ewentualnej karty SIM, a także wybrać, na jaką płatność się decydujemy, czy będzie to karta, czy gotówka.

5. Zweryfikuj dane

W ostatnim już kroku należy zweryfikować wszystkie podane wcześniej informację i wybrane usługi. Warto tu zatrzymać się na chwilę i upewnić się, że jest tu wszystko, czego potrzebujemy i na co się zdecydowaliśmy.

Potem wystarczy zatwierdzić i gotowe! Jak widzisz, przeniesienie numeru do operatora Play jest proste i szybkie! Po przeniesieniu numeru od innego operatora stajesz się klientem tej sieci GSM.

Przeniesienie numeru do Play przez telefon

Strona fioletowego operatora sama nakłania cię do kontaktu telefonicznego. Gdy opuścisz lub zminimalizujesz przeglądaną stronę pojawi się okno, które będzie zachęcało cię do kontaktu telefonicznego – wystarczy wpisać swój numer. Po prostu zamów rozmowę z konsultantem Play; konsultant zadzwoni do Ciebie jeszcze tego samego lub kolejnego dnia. 

Jeśli jednak chcesz zadzwonić samodzielnie, możesz zadzwonić na jeden z podanych numerów. Jeśli wykonujesz połączenie, będąc abonentem Play, wystarczy, że wpiszesz *500, jeśli nie zadzwoń pod numer 790 500 500 lub pod 790 600 600 jeśli jesteś klientem biznesowym – ci drudzy, jeśli już są abonentami fioletowego operatora wybierają numer *600.

Konsultant pomoże w dokonaniu całej operacji; oferta zostanie przedstawiona telefonicznie i w ten sposób odbędzie się przeniesienie numeru.

Przeniesienie numeru do Play w salonie

Chcesz porozmawiać w cztery oczy? Nic prostszego – w salonie poproś konsultanta o pomoc.

Przenieść numer do Play można również w bardziej standardowy sposób, czyli udając się bezpośrednio do salonu. Nie powinno być to specjalnie kłopotliwe, bo fioletowy operator posiada ich bardzo wiele, w niemal każdym polskim mieście. Pełny ich spis możecie zobaczyć na stronie internetowej, pod tym adresem: https://www.play.pl/pomoc/salony-play.html.

Na miejscu konsultant przeprowadzi cię przez wszystkie zawiłości procesu przenoszenia numeru, przy okazji mogąc polecić urządzenie, które uzupełni ofertę. Idąc do salonu, warto jednak przygotować sobie niezbędne dane i dokumenty.

Weź ze sobą dowód osobisty, przydatna może również okazać się wiedza na temat poprzedniego operatora i informacja, kiedy kończy się nam dotychczasowa umowa.

Po przenoszeniu numeru stajesz się klientem fioletowego operatora komórkowego!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Przeniesienie numeru do Play w skrócie

Potrzebny czas: 15 minut

Jak przenieść numer do Play?

 1. Wybierz ofertę

  Do wyboru masz m.in. abonament, mix lub ofertę na kartę. Najwięcej zapewnia abonament z telefonem.

 2. Dobierz telefon

  Jeżeli wybierzesz abonament, możesz opcjonalnie wybrać do niego telefon w kwocie od 1 zł na start.

 3. Uzupełnij niezbędne dane

  Uzupełnij pozostałe dane niezbędne do zawarcia umowy z operatorem.

 4. Wybierz sposób płatności

  Wybierz sposób płatności i dostawy.

 5. Zweryfikuj dane

  Sprawdź poprawność wpisanych danych w formularzu. Gotowe!

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.8/5 - (83 votes)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czekam już prawie tydzień i nic !

Hallo witam

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów