Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Play

2

Play to najmłodszy polski operator, którego właścicielem jest koncern P4. Sieć zadebiutowała 2 lutego 2007 roku. Dzięki niskim cenom telefonów (i atrakcyjnym usługom w abonamencie), firma bardzo szybko dołączyła do grona najważniejszych graczy na naszym rynku. Migracji do Play możemy dokonać na dwa sposoby – droga elektroniczną lub udając się do punktu obsługi klienta, które zlokalizowane są w większości polskich miast. Samą procedurę przeniesienia numeru najlepiej dokonać drogą elektroniczną, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad danymi, jakie przekazujemy nowemu operatorowi. Fizyczny kontakt z preferowanym smartfonem możliwy jest jedynie w salonie – w tym przypadku spacer okaże się koniecznością.

Przeniesienie numeru przez internet

Droga elektroniczna to najlepsze rozwiązanie, pozwalające przenieść nasz numer telefonu do sieci Play. W celu rozpoczęcia procedury udajemy się pod poniżej podany adres: http://www.play.pl/oferta/przejdz-do-play/play-abonament.

1. Wypełnianie wniosku internetowego rozpoczynamy od kliknięcia „Zamawiam” przy preferowanym abonamencie:

Przeniesienie numeru Play

2. Na ekranie powinien pojawić się specjalny monit, zawierający wybraną przez nas ofertę. Ważne, aby kategoria „Przenoszę numer” pozostała zaznaczona:

Przeniesienie numeru Play - ekran 13. Pierwszy etap dokonywania przeniesienia numeru to wybór dodatkowych opcji oraz potwierdzenie usług wchodzących w skład naszego (przyszłego) abonamentu. Na samym dole należy podać nasz obecny numer telefonu do przeniesienia oraz dodatkowy (może być ten sam) gdzie zostanie wysłane hasło:

Przeniesienie numeru Play - ekran 2

4. Po wprowadzeniu hasła na specjalnej planszy zabezpieczającej, zostaniemy przekierowani do ankiety personalnej. Oprócz szeregu pól, które musimy wypełnić, na dole strony znajdziemy liczne zgody marketingowe oraz regulaminy usług abonamentowych. Warto zapoznać się ze wszelkimi paragrafami, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania w przyszłości. Deklaracja wszystkich ofert skutkuje obniżeniem kwoty abonamentu o prawie 6 złotych:

Przeniesienie numeru Play - ekran 3

5. Po otrzymaniu potwierdzenia na maila, nasz numer telefonu znajdzie się w bazie do przeniesienia. Dalsze kroki zostaną podjęte dopiero po podpisaniu stosownego wniosku w obecności kuriera.

W ciągu najbliższych dni roboczych pod wskazany przez nas adres przybędzie kurier z obowiązkowymi dokumentami do podpisania. Oprócz tego otrzymamy wybrany telefon i aktywną kartę SIM z numerem tymczasowym – obecny zostanie przeniesiony z dniem końca zobowiązania u „starego” operatora. Warto uruchomić nowego smartfona w obecności kuriera, co uchroni nas od szkód powstałych w wyniku transportu oraz długiego oczekiwania na procedurę reklamacyjną.

Przeniesienie w salonie

Wniosek o przeniesienie naszego numeru telefonu możemy złożyć w dowolnym salonie Play. Pracownik sieci przedstawi nam komplet dokumentów, wypełni wniosek oraz umożliwi dobór odpowiedniego smartfona. Dużym plusem osobistego udania się do salonu Play jest możliwość fizycznego zaznajomienia się z telefonem komórkowym, który będzie nam towarzyszyć przez następne parędziesiąt miesięcy. W przypadku osobistej wizyty w biurze każdej sieci telefonii komórkowej, polskie prawo nakłada obowiązek podjęcia decyzji w ciągu 6 godzin od złożenia wniosku.

Szczegółowy opis usługi przeniesienia numeru znajdziecie w naszym poradniku.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NikMariusz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mariusz
Gość
Mariusz

Hallo witam

Nik
Gość
Nik

Czekam już prawie tydzień i nic !

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów