Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Orange

2

Przeniesienie numeru do sieci Orange jest niezwykle proste. Wniosek możemy złożyć na trzy sposoby: osobiście w licznych salonach sieci, internetowo bądź telefoniczne. Drugi sposób jest najłatwiejszy – pozwala na dobór interesującego nas smartfona oraz spokojne zaznajomienie się z ofertą. Plusem stawienia się w salonie pomarańczowego operatora jest możliwość fizycznego zaznajomienia się ze smartfonem. Ostatecznie kontakt telefoniczny ma więcej minusów niż plusów. Zobaczmy zatem, jaką drogę musimy przebyć, aby stać się abonentem Orange.

Doładowanie Orange

Internetowe przeniesienie do Orange

Na początku wchodzimy pod podany adres: http://www.orange.pl/kid,4002009272,id,4003759340,article.html.

Nasz oczom powinna ukazać się strona internetowa:

Przeniesienie Orange - glowna

1. Poniżej zostały zaprezentowane cztery oferty abonamentowe z telefonem. Jeśli interesuje nas inna opcja, wtedy należy wybrać z menu powyżej „Z telefonem na raty” (tańsze słuchawki, lecz droższy abonament), bądź „Bez telefonu”.
2. Następnie wybieramy rodzaj telefonu. Uwaga – za aparat będziemy musieli zapłacić kurierowi.
3. Naszym oczom ukaże się monit o weryfikację posiadanego numeru telefonu, który chcemy przenieść:

Przeniesienie numeru - monit4. Pomyślna weryfikacja wygeneruje specjalną ankietę:

Przeniesienie numeru - ankieta

5. Kolejna strona to wybór gadżetów i gratisów, które otrzymamy w związku ze złożeniem zamówienia drogą elektroniczną. Należy również zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Tym sposobem przechodzimy do najbardziej czasochłonnego zadania – wypełnienia ankiety personalnej:

Przeniesienie numeru - ankieta

6. Po jej wypełnieniu, otrzymamy potwierdzenie złożenia dyspozycji przeniesienia numeru i… czekamy na kuriera.

W ciągu 5 dni roboczych kurier powinien przybyć pod podany w zamówieniu adres. Będzie posiadał komplet dokumentów – umowę i wypełniony wcześniej wniosek o przeniesienie numeru – telefon oraz karę SIM. Od tej pory wszelkie czynności wykona Orange – skontaktuje się z naszym obecny operatorem i dokona transferu numeru telefonu. W zależności od naszego wyboru, „pomarańczowa” sieć przeniesie nasz numer z dniem końca aktualnego zobowiązania lub w innym, ustalonym wcześniej terminie. Oznacza to brak jakichkolwiek konsekwencji w postaci naliczenia kary umownej. Ostateczne potwierdzenie zostanie przesłane na adres email oraz SMS-em.

Przeniesienie w salonie

Innym rozwiązaniem jest udanie się do salonu Orange, który znajdziemy praktycznie w każdym polskim mieście. Przeszkolony pracownik pozwoli nam ominąć niektóre niewygodne kroki (takie jak uzupełnienie ankiety osobowej), i oszczędzi nam długiego oczekiwania na kuriera. Dodatkowo otrzymamy możliwość wyboru interesującego nas aparatu telefonicznego na miejscu – umożliwi to fizyczne zapoznanie się z naszym przyszłym gadżetem. Wedle obowiązującego prawa, operator ma 6 godzin na podjęcie decyzji o przeniesieniu numeru.

Telefoniczna zmiana operatora

Ostatnią możliwością przeniesienia numeru do Orange jest kontakt telefoniczny ze specjalnym numerem sprzedażowym:

801 234 567 (opata jak za 1 impuls, według aktualnie posiadanego cennika)

Konsultant pomoże w doborze odpowiedniego aparatu telefonicznego, spisze obowiązkowe dane personalne oraz umówi kuriera na dowolnie wybraną porę. Późniejsza procedura uzyskania przeniesienia wygląda identycznie do elektronicznej – w ciągu 5 dni roboczych zjawi się kurier, przy którym dokonamy zapłaty za wybrany model telefonu i podpiszemy zobowiązanie.

Szczegółowy opis usługi przeniesienia numeru znajdziecie w naszym poradniku.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TomaszIwona Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Iwona
Gość
Iwona

Witam chciałam przenieść nr z T-Mobile do Orange.Od 4dni czekam na decyzję.Byłam w salonie firmowym Orange złożyłam wniosek o przeniesienie numeru i T-Mobile skutecznie blokuje mi ,żebym mogła się uwolnić od nich.Po 2krotnym dzwonieniu na biuro obsługi pan poinformował mnie,że nikt się o mój nr wogóle nie upominał ,żeby ten nr przenieść.Już nie mówiąc jakie wysokie rachunki płaciłam sieci T-Mobile.Nie polecam nikomu T-Mobile zero szacunku do klienta i ciagłe podwyższanie rachunków na fa .Może myśleli,że się nie zorientuję jak kombinują.

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja próbowałem przenieść numer i jest tylko 3 miesiące free

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów