Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Orange

avatar
6
jak przenieść numer do Orange

Jak przenieść numer do Orange, a więc do jednej z największych sieci GSM w Polsce? W tym tekście wyjaśniamy, jak stać się ich abonentem. Sprawdzamy też, jak najłatwiej skontaktować się z operatorem.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2023.

Przeniesienie numeru do Orange przez Internet

jak przenieść numer do Orange

Jak przenieść nr do Orange Polska? To bardzo proste! Do przeniesienia numeru dzieli Cię tylko kilka kroków.

1. Nowy czy stary numer?

Chciałbyś przenieść numer do Orange? Na stronie sieci Orange na górnej belce wybierasz opcję Oferta, a następnie klikasz Abonament. W następnym kroku należy zdecydować, czy chce się nowy numer, przedłużyć pakiet, zachować obecny numer w Orange, przejść z nju mobile czy przechodzi się z Orange na kartę. Ty kliknij w opcję „przenoszę numer”.

Przeniesienie numeru do Orange

2. Wybór oferty

Orange przeniesienie numeru abonament

Poniżej powinny pojawić się propozycje abonamentów (umowy na 2 lata). Możesz zdecydować się na ten najtańszy, za 55 zł lub najdroższy za 85. Dostępne są też oferty środka, czyli za 65 zł. Dobrze przyjrzyj się temu, co dany abonament oferuje i czy spełnia Twoje oczekiwania.

Jednym z nich może być abonament za 85 zł z bardzo dużą paczką danych i (aktualnie) 3 miesiącami za 0 złotych. Przykładowe oferty tego operatora, z których może skorzystać jego nowy klient ze starym numerem:

Która oferta pomarańczowego operatora na indywidualny abonament najbardziej Ci się podoba? W ich przypadku umowa trwa 24 msc.

3. Dobierz opcjonalnie telefon i usługi

Orange jak przenieść numer

Po wyborze oferty abonamentowej pojawi się okno ze szczegółami. W nim znajduje się informacja, że wybrana cena będzie obowiązywała przy dwóch warunkach. Pierwszy to wyrażenie zgód marketingowych, a druga to zdecydowanie się na e-fakturę – to nic innego, jak przystanie na fakt, że rachunki będę pojawiały się online na koncie abonenta.

Poniżej znajduje się informacja o samym abonamencie – na tym etapie można go również zmienić.

W kolejnym kroku możesz zdecydować się na usługi dodatkowe, jak np. CyberOchrona. Po naciśnięci przycisku „Przejdź dalej”, system zapyta Cię, czy chcesz do swojej oferty dobrać smartfona. Jeśli się zgodzisz, strona przeniesie Cię do panelu z urządzeniami, gdzie będziesz mógł zobaczyć, jak zmieni się rachunek po dodaniu do niego rat za sprzętu. Po wybraniu urządzenia lub po kliknięciu, że wolisz sam abonament poniżej pojawi się opcja umożliwiająca przejście dalej.

4. Podaj przenoszony nr telefonu

Orange jak przenieść numer

Na następnej stronie system poprosi Cię o podanie numeru telefonu, który chcesz zachować, aby zweryfikować, czy można przepisać go do sieci Orange. Gdy już to zrobisz, uzbrój się w odrobinę cierpliwości, bo sam system weryfikacji może chwilę potrwać.

Kolejna strona poprosi Cię, abyś podał kod weryfikacyjny, który powinien pojawić się SMS-em na twoim telefonie.

5. Zweryfikuj dane

Orange jak przenieść numer

Następna podstrona to już podsumowanie. Koniecznie zweryfikuj, czy wybrałeś dokładnie ten plan, który chciałeś. Strona poinformuje Cię również o opłacie aktywacyjnej (ta wynosi 50 złotych).

Na samym dole raz jeszcze pojawi się podsumowanie, tym razem związane będzie ono również tym, ile zapłacimy za kolejne miesiące użytkowania i informacje o tym, jak długo będą obowiązywały promocje.

6. Uzupełnij niezbędne dane

Orange jak przenieść numer

Po przejściu na kolejną stronę będzie trzeba wpisać wszystkie niezbędne do umowy dane, w tym między innymi PESEL i numer dowodu osobistego, warto więc przygotować sobie niezbędne dokumenty. Dalej będzie trzeba podać adres, a także telefon kontaktowy.

Gdy już uzupełnisz wszystkie dane, zwróć uwagę, że pomarańczowy operator da Ci znać, kiedy rozpoczyna się w Twoja umowa. Tu możesz zdecydować się, w jaki sposób powinien się on z Tobą skontaktować. Do wyboru jest SMS i telefon, ale możesz też wybrać wysłanie odpowiedniego pisma. To ważne, jeśli abonament zamawiasz dla kogoś, dla osoby starszej dobrym pomysłem może być przypomnienie właśnie tą analogową formą.

Na samym końcu trzeba zaznaczyć, u którego operatora jesteś aktualnie oraz to, jak masz typ umowy. Pamiętaj też, aby wybrać odpowiednią opcję, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Oznacz jeszcze kilka zgód, pamiętaj, że część z nich jest związana z obniżką abonamentu, Orange więc podpowiada, że warto zaznaczyć wszystkie. Gdy wszystko jest oznaczone, wystarczy kliknąć „Dalej” (przycisk znajduje się na samym dole strony).

7. Wybierz dostawę i sposób płatności

W ostatnim już kroku należy wybrać metodę płatności oraz sposób dostarczenia karty SIM i umowy.

Przeniesienie numeru do Orange przez telefon

Orange promocja przeniesienie nr

Istnieje również możliwość przeniesienia numeru do sieci Orange za pomocą połączenia telefonicznego. Jeśli długo przeglądałeś ofertę telefoniczną, to zapewne pojawiło Ci się okno, w którym mogłeś podać numer telefonu, aby skontaktował się z Tobą konsultant. Jeśli tak się jednak nie stało, to możesz zadzwonić pod numer 801 234 567.

W czasie rozmowy konsultant przeprowadzi użytkownika przez cały proces rejestracji, tak jak to ma miejsce w czasie przenoszenia numeru od obecnego operatora przez Internet. Co jednak najistotniejsze – trzeba mieć przy sobie dowód osobisty.

Przeniesienie numeru do Orange w salonie

Orange przenoszenie numeru promocja

Przeniesienie numeru do sieci Orange można też zrobić w salonie stacjonarnym. Pomarańczowy operator ma ich bardzo wiele, w praktycznie każdym polskim mieście znajduje się punkt lub nawet wyspa w galerii handlowej, aby sprawdzić, czy i w Twoim mieście znajduje się taka placówka, wystarczy wejść na stronę: https://salony.orange.pl/pl i wybrać interesującą Cię lokalizację.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Przeniesienie nr do Orange w skrócie

Potrzebny czas: 15 minut

 

 1. Przenieś numer

  Wpisz swój numer telefonu, którego chcesz przenieść do Orange.

 2. Wybierz ofertę

  Do wyboru masz m.in. abonament, ofertę na kartę lub subskrypcję. Najwięcej zapewnia abonament z telefonem.

 3. Dobierz telefon

  Jeżeli wybierzesz abonament, możesz opcjonalnie wybrać do niego telefon w kwocie od 0 zł na start.

 4. Podaj nr telefonu

  Podaj przenoszony numer telefonu, którego chcesz przenieść do Orange.

 5. Zweryfikuj dane

  Sprawdź poprawność wpisanych danych w formularzu.

 6. Uzupełnij niezbędne dane

  Uzupełnij pozostałe dane niezbędne do zawarcia umowy z operatorem.

 7. Wybierz sposób płatności

  Wybierz sposób płatności i dostawy. Gotowe!

star ocena
3.9/5 - (53 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chaos i poplątanie – nie wiadomo, o jaką sieć chodzi: raz piszą Play, raz Orange. Skorygujcie błędy, bo taki „poradnik” guzik wart.

Dziękuję, poprawione.

Jeśli ktoś ceni sobie prywatność i chce uniknąć telefonicznego spamu to powinien się trzymać z dala od pomarańczki

Ja próbowałem przenieść numer i jest tylko 3 miesiące free

A ty chciałeś 23 miesiące free…no widzisz wielka szkoda

Witam chciałam przenieść nr z T-Mobile do Orange.Od 4dni czekam na decyzję.Byłam w salonie firmowym Orange złożyłam wniosek o przeniesienie numeru i T-Mobile skutecznie blokuje mi ,żebym mogła się uwolnić od nich.Po 2krotnym dzwonieniu na biuro obsługi pan poinformował mnie,że nikt się o mój nr wogóle nie upominał ,żeby ten nr przenieść.Już nie mówiąc jakie wysokie rachunki płaciłam sieci T-Mobile.Nie polecam nikomu T-Mobile zero szacunku do klienta i ciagłe podwyższanie rachunków na fa .Może myśleli,że się nie zorientuję jak kombinują.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.