Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Lycamobile

avatar
10
Lycamobile logotyp

Przeniesienie numeru do innego operatora działa generalnie u wszystkich na podobnych zasadach. Jednym z nielicznych wyjątków jest wirtualna sieć Lycamobile, która nieco zmodyfikowała wspomniany proces. Czy dzięki temu jest on prostszy i skuteczniejszy? Warto się przekonać.

Porównaj oferty na kartę
PORÓWNAJ OFERTY

Przeniesienie numeru drogą elektroniczną

Lycamobile to sieć skoncentrowana głównie na komunikacji internetowej, więc najczęściej polecany jest proces przeniesienia numeru drogą elektroniczną. Rozpoczynamy go od wejścia na stronę https://www.lycamobile.pl/po/portin, gdzie klikamy ikonę „Przenieś numer”.

1. Pierwszym etapem jest zamówienie karty SIM Lycamobile. By móc to zrobić należy wejść na stronę https://www.lycamobile.pl/po/free-sim-request i wypełnić tabelkę podając swoje dane osobowe. W ten sposób złożymy zamówienie na kartę, która zostanie wysłana pocztą na wskazany przez nas adres. Następnie otrzymaną kartę rejestrujemy osobiście w jednym z punktów obsługi klienta. Możemy go znaleźć w zakładce https://www.lycamobile.pl/po/resellers.

2. Po dokonaniu rejestracji wykonujemy próbne połączenie na losowo wybrany przez nas numer telefonu. Po zakończeniu rozmowy należy odczekać około 3 godzin na pełną ewidencję karty.

3. Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o przeniesienie obecnego numeru. Możemy to zrobić wchodząc na stronę https://www.lycamobile.pl/po/portin i klikając „Wniosek o przeniesienie numeru dla osoby fizycznej”. Po dokonaniu tej czynności ukaże nam się tabelka, w której musimy podać m.in. numer telefonu, który chcemy przenieść, obecny numer w Lycamobile, dane osobowe oraz wskazać obecnego operatora. Wypełnione informacje należy potwierdzić i wysłać do konsultanta sieci. Na podany adres mailowy otrzymamy dokument w formacie PDF, niezbędny do dalszego kroku.

4. Posiadając już zarejestrowaną kartę oraz potwierdzenie wniosku, możemy przejść do ostatniego etapu procesu. Rozpoczynamy go wchodząc na stronę https://www.lycamobile.pl/po/ i wybierając jedną z ofert operatora. Po dokonaniu wyboru klikamy ikonę „Obecny klient”.

5. W powyższej tabelce musimy podać obecny numer Lycamobile i adres mailowy, na który chcemy otrzymać prośbę o potwierdzenie wyboru oferty. Niedługo po tym skontaktuje się z nami kurier, który przekaże nam niezbędne dokumenty oraz informacje, od kiedy będziemy mogli korzystać z nowej karty SIM i przeniesionego numeru. Umowę należy podpisać i oddać dostawcy. Oferta będzie aktywna od dnia zawarcia kontraktu.

Przeniesienie numeru drogą telefoniczną

Nie każdy z nas preferuje przeniesienie numeru drogą elektroniczną. Osobom, które mogłyby mieć z tym problem Lycamobile proponuje przeniesienie numeru drogą telefoniczną. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 729 200 322 i odbyć rozmowę z konsultantem sieci. Wyjaśni on dokładnie każdy z etapów procesu, pobierze niezbędne dane do dokumentów, a także wskaże termin rozpoczęcia umowy.

star ocena
4.5/5 - (30 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z zawodu specjalista ds. pozycjonowania i content marketingu, z pasji dziennikarz, z zainteresowania zaś tancerz, podróżnik i miłośnik sportów ekstremalnych. Fan e-marketingu, social mediów, reklamy w sieci i deskorolek.

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ktoś wie jak włączyć powiadomienia o nie odebranych połączeniach? gdy np. byłem poza zasięgiem.

Czy jest tylko przeniesienie numeru na abonament w Lycamobile czy również na kartę? Nie chcę abonamentu a karta by mi wystarczyła tyle że chciał bym stary numer!

Lycamobile oferuje wyłącznie pakiety prepaid (na kartę)

Mam problem iż po zarejestrowaniu karty, wykonaniu połączenia, odczekaniu 3 godzin chcę przeneśc numer i po zakonczeniu wpisywaniu danych i zatwierdzeniu mam komunikat: „Dane osobowe nie zgadzają się z danymi zarejestrowanymi na podaną kartę SIM Lycamobile”
moglo sie zdazyć że pracownik sklepu wpisał błędne dane (ale taka samą sytuacje mam z druga karta) a ponadto mimo zapewnienia (drogą mailową) iż błędne dane będą poprawione nadal nie moge przenieśc numeru …jak życ?

Też tak mam, posiadam numer w Playu na abonament a w formularzu pokazuje że mam mix w Red Bull Mobile.

RBM mix???

i co zrobiłeś w koncu bo mam ten sam problem

Przy przenoszeniu numeru wyświetla mi komunikat, że podana karta sim nie istnieje. Miał ktoś taką sytuację?

odczekaj 3godziny, też tak miałem

Nie wiem czy to jest uproszczenie, ja bym to nazwał utrudnienie. Musimy wchodzić na stronę 2 razy i 2 razy przyjeżdża do nas kurier a międzyczasie jeszcze musimy tą kartę rejestrować. U innych operatorów wszystko odbywa się w jednym kroku, z jedną wizytą kuriera i bez potrzeby rejestracji w międzyczasie.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: