Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przekierowanie połączeń – na czym polega?

avatar
jak włączyć przekierowanie połączeń

Chcesz aktywować przekierowanie połączeń, ale nie wiesz jak? Jak włączyć tę usługę na swoim telefonie komórkowym z systemem Android oraz iOS? Niezależnie od rodzaju urządzenia, jakim dysponujesz, aktywujesz przekierowanie numeru w zaledwie kilku krokach. Poświęć parę chwil i ciesz się przekierowywaniem połączeń na swojej komórce!

Jak włączyć przekierowanie połączeń – wstęp

Często również zdarza się sytuacja, gdy przedsiębiorca jest posiadaczem kilku numerów, jednak chce nosić przy sobie tylko jeden telefon, z prostego powodu – wygody. Właśnie takim osobom polecamy korzystanie z usługi przekierowywania połączeń.

Tylko na czym to dokładnie polega? Wszystko wyjaśnimy krok po kroku w naszym niedługim, ale treściwym poradniku o przekierowaniu połączeń na Twój telefon komórkowy! Zaczynamy.

Przekierowanie połączeń – na czym polega i co to jest?

Przekierowanie rozmów to usługa przekierowująca wybrane lub wszystkie połączenia z telefonu komórkowego „A”, wyposażonego w kartę SIM „A”, na urządzenie „B”, z kartą SIM „B”.


Przykładowe tanie abonamenty Plush i nju mobile:


Przekierowywanie połączeń jest dostępne dla rozmów przychodzących oraz krajowych (wiadomości SMS/MMS i komunikacja zagraniczna z przekierowań jest w większości przypadków niemożliwa). Analizując ofertę polskich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, można wywnioskować, że dostęp do takiej usługi mają tylko klienci abonamentowi.

Jak wygląda przekierowanie połączeń w praktyce?

Hipotetyczny Kowalski zostawił prywatny telefon „A” z kartą SIM „A” w domu. Przed wyjściem skorzystał z usługi przekierowania u swojego operatora, ponieważ wiedział, że zadzwoni do niego ważna osoba z rodziny. O wyznaczonej porze połączenie zostało wykonane na jego numer prywatny „A”, natomiast Kowalski odebrał je na służbowym telefonie „B”.

Przekierowanie połączeń – rodzaje

Oto i one:

 • przekieruj zawsze – każde połączenie przychodzące jest przekierowywane
 • przekieruj, gdy zajęty – połączenia będą przekierowywane, gdy numer „A” jest zajęty
 • przekieruj, gdy nieodebrane – przekierowanie numeru po kilku sygnałach
 • przekieruj, gdy nieosiągalny – gdy urządzenie „A” jest nieosiągalne lub wyłączone, wówczas następuje przekierowanie numeru

Jak sam widzisz, istnieją różne typy przekierowywania połączeń na telefon komórkowy. Każdy z nich sprawdzi się w praktyce w różnych sytuacjach.

Ile kosztuje przekierowanie połączeń?

Cena przekierowania połączeń zależy od oferty konkretnego operatora. Opłaty są naliczane za całą długość rozmowy telefonicznej. Płatność obowiązuje osobę korzystającą z danej usługi.

Przekierowanie połączeń – jak to zrobić na urządzeniu z oprogramowaniem iOS?

Przekierowywanie połączeń na urządzeniu z oprogramowaniem iOS opiera się na kilku prostych krokach – wszystko odbywa się w ustawieniach telefonu komórkowego. Jak przekierować numer na iPhonie?

W pierwszej kolejności należy wejść w USTAWIENIA, a następnie wybrać aplikację TELEFON i opcję PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ – powinna świecić się na zielono (suwak przesunięty w prawą stronę). Ostatnią czynnością jest wpisanie numeru telefonu, na który mają być przekazywane połączenia.

Jak włączyć przekierowanie połączeń w systemie iOS – 5 prostych kroków:

 1. Wejdź w Ustawienia.
 2. Wybierz aplikację Telefon.
 3. Naciśnij opcję Przekazywanie połączeń.
 4. Przesuń suwak przekazywania połączeń w prawą stronę (musi świecić się na zielono).
 5. Wpisz inny numer telefonu, na który mają być przekazywane połączenia.

Przekierowanie połączeń – jak to zrobić na urządzeniu z oprogramowaniem Android?

Przekierowywanie połączeń na urządzeniu z oprogramowaniem Android (np. Samsung, Huawei i wiele, wiele więcej producentów smartfonów innych niż Apple) należy rozpocząć od uruchomienia aplikacji TELEFON i naciśnięcia trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu. Kolejnym krokiem będzie dział USTAWIENIA, w którym wybierzemy USŁUGI DODATKOWE lub WIĘCEJ USTAWIEŃ (w zależności od wersji oprogramowania).

przekierowanie połączeń Android

Następnie powinno się kliknąć opcję PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ, umożliwiającą wejście w POŁĄCZENIA GŁOSOWE, gdzie wybierzemy interesującą nas funkcjonalność. Uwaga! W zależności od wariantu/wersji Androida, a także modelu telefonu oraz samego producenta, poszczególne kroki mogą nieco różnić się od siebie, ale mają jeden wspólny mianownik. Przykładowo, powyższe screeny pochodzą ze smartfona Huawei z nakładką systemową EMUI na pokładzie.

Jak włączyć przekierowanie połączeń w systemie Android – 7 prostych kroków:

 1. Uruchom aplikację Telefon.
 2. Naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Udaj się do działu Ustawienia.
 4. Wybierz opcję Usługi dodatkowe lub Więcej ustawień.
 5. Kliknij Przekazywanie połączeń.
 6. Wejdź w Połączenia głosowe.
 7. Wybierz interesującą funkcjonalność i zatwierdź ją.

przekierowanie połączeń Android

To wszystko!

Na czym polega przekierowanie połączeń? Podsumowanie

Przekierowanie połączeń to bardzo popularna usługa oferowana przez większość sieci komórkowych w całej Polsce. Funkcja ta umożliwia odbieranie połączeń na jednym urządzeniu z kilku różnych kart SIM. Jest ona bardzo przydatna w szczególności dla przedsiębiorców oraz osób indywidualnych, które nie chcą ze sobą zabierać 2 telefonów (lub więcej) na każde spotkanie. Możliwości przekierowania jest kilku – możesz je ustawić np. gdy główny numer jest zajęty, ale nie tylko wtedy.

Przekierowanie połączeń jest dostępne w rozmowach przychodzących i krajowych, a jego cena zależy od oferty konkretnego operatora. Oczywiście możliwe jest wyłączenie przekierowania połączeń w każdej chwili.

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

 • Co to jest i na czym polega przekierowanie połączeń?
 • Jak wygląda przekierowywanie połączeń w praktyce?
 • Jakie są rodzaje przekierowania połączeń?
 • Ile kosztuje przekierowanie połączeń?
 • Jak przekierować połączenia na urządzeniu z oprogramowaniem iOS?
 • Jak przekierować połączenia na urządzeniu z oprogramowaniem Android?
 • Jak włączyć i wyłączyć przekierowanie połączeń?

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: