Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wysłać pinezkę Google Maps drugiej osobie? To nic trudnego!

screen przedstawiający wysyłanie pinezki w Google Maps

Chciałbyś komuś udostępnić swoją lokalizację, ale nie wiesz, jak wysłać pinezkę Google Maps? Cała operacja wydaje się być banalna, ale coś sprawia, że nie jesteś w stanie tego zrobić? Spokojnie – pokażemy krok po kroku, jak wysłać pinezkę Google Maps (Mapy Google) drugiej osobie. Do dzieła!

Co to jest pinezka Google Maps?

Pinezka Google Maps to nic innego, jak graficzne przedstawienie danego miejsca. Zaznaczając ją na mapach Google, zaznaczasz jednocześnie dawną lokalizację. W przypadku Map Google dostaniesz sporo informacji o okolicy, w tym:

  • dokładny adres (o ile jest to ulica),
  • dane na temat firmy (o ile jest to firma, np. sklep czy lokal gastronomiczny itp.),
  • kod pocztowy,
  • nazwę miejscowości.

Pinezkę w Google Maps możesz przesłać dalej, aby poinformować drugą osobą o danym miejscu czy swojej lokalizacji. To bardzo pożyteczna funkcja, ale jak wysłać pinezkę Google Maps w telefonie czy na komputerze?

Jak wysłać pinezkę Google Maps na telefonie z Androidem lub iOS?

Wpierw zacznijmy od smartfonów. Wysyłanie pinezki wygląda identycznie zarówno na telefonie z Androidem, jak i z iOS (iPhone) na pokładzie. Od czego zacząć?

1. Otwórz aplikację Google Maps

screen z telefonu przedstawiający Google Maps

Znajdź aplikację Google Maps (Mapy Google) na swoim telefonie komórkowym i ją otwórz. Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz tej aplikacji mobilnej na smartfonie, to pobierz ją na swoje urządzenie.

2. Znajdź lokalizację

W tym celu możesz wpisać adres lub nazwę miejsca w pasku wyszukiwania na górze ekranu, albo przesunąć mapę do pożądanej lokalizacji i przytrzymać na niej palec, aż pojawi się charakterystyczna czerwona pinezka.

3. Dodaj pinezkę Google Maps

screen z telefonu przedstawiający Google Maps z pinezką

Przytrzymaj palec na wybranej lokalizacji na mapie. Pojawi się czerwona pinezka oraz karta informacyjna u dołu ekranu.

4. Udostępnij lokalizację

W tym celu wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Stuknij w kartę informacyjną u dołu ekranu, aby ją rozwinąć.
  2. Następnie wybierz opcję Udostępnij.

5. Wybierz metodę udostępniania pinezki

screen z telefonu przedstawiający wysyłanie pinezki w Google Maps

Wybierz aplikację lub sposób, w jaki chcesz udostępnić lokalizację (np. przez wiadomość tekstową, e-mail, WhatsApp, Messenger, Facebook itp. itd.). Wpisz kontakt, do którego chcesz wysłać lokalizację i wyślij wiadomość z pinezką. Możesz też skopiować adres URL do schowka.

Gotowe! Właśnie udostępniłeś pinezkę Google Maps drugiej osobie ze swojego telefonu komórkowego. A co wtedy, gdy chcesz podzielić się swoją lokalizacją ze swojego komputera osobistego?

Jak wysłać pinezkę Google Maps na komputerze?

A jak wysłać konkretną lokalizację w Mapach Google na komputerze osobistym? Jak wysłać pinezkę w tym przypadku? Generalnie czynność ta wygląda bardzo podobnie, ale nie musisz wchodzić w aplikację Mapy Google.

1. Otwórz Google Maps w przeglądarce

screen przedstawiający Google Maps

W pierwszym kroku naturalnie należy wejść na stronę internetową Google Maps.

2. Znajdź lokalizację

Wpisz adres lub nazwę miejsca w pasku wyszukiwania po lewej stronie mapy.

3. Dodaj pinezkę Google Maps

screen przedstawiający Google Maps z pinezką

Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranej lokalizacji na mapie i wybierz opcję Co tu jest?. Pojawi się ciemnoszara pinezka (po ponownym kliknięciu niebieska) oraz informacje o miejscu, a więc nazwa ulicy (jeżeli jest to ulica), kod pocztowy oraz nazwa miejscowości oraz współrzędne geograficzne.

4. Udostępnij lokalizację

Kliknij w charakterystyczną ikonkę 3 niebieskich kropek połączonych liniami. Symbolizuje ona nic innego, jak udostępnianie danych – w tym przypadku konkretnej lokalizacji.

5. Wybierz metodę udostępniania pinezki

screen przedstawiający wysyłanie pinezki w Google Maps

W nowym oknie pojawi się kilka metod udostępniania pinezki. Google Maps domyślnie umożliwia przesłanie pinezki w Google Maps poprzez WhatsApp, na portal X (dawny Twitter) czy na Gmaila, ale możesz też skopiować link do udostępnienia danej lokalizacji. W osobnej zakładce jest też opcja umieszczania mapy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Mapy Google - jak wysłać pinezkę? Podsumowanie

Nieważne, czy chcemy udostępnić pinezkę w Google Maps w telefonie czy z komputera osobistego - cała operacja zajmuje tylko kilka chwil. To szczególnie przydatna opcja, gdy druga osoba nie zna dobrze okolicy oraz gdy dana lokalizacja nie posiada adresu w Mapach Google. Możesz docenić tę funkcję w mniej zurbanizowanych terenach - górach czy lasach.

Aplikacja Google Maps jest preinstalowana niemal na każdych smartfonach. Niemal, bowiem współczesne telefony Huawei pozbawione są aplikacji amerykańskiego Google.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pinezka Google to nic innego jak sposób zaznaczenia danej lokalizacji w Mapach Google (aplikacja Google Maps).
To bardzo proste! Wystarczy kliknąć w dany punkt Mapy Google, wejść w powstałą pinezkę Google i wybrać jedną z opcji udostępniania lokalizacji. Może to być adres URL lub skopiowanie bezpośrednio do WhatsAppa, Messengera, Gmaila czy innych miejsc.
Nie każda lokalizacja w Google Maps ma swój adres. Jeżeli znajdujesz się z dala od cywilizacji, to żeby pokazać swoje miejsce pobytu drugiej osobie należy je wskazać na Mapie Google. W tym celu wystarczy przypiąć pinezkę ze swoją lokalizacją i przesłać ją dalej.
star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: