Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy promocje świąteczne to najlepsza okazja na zakup smartfona?

1

Operatorzy komórkowi przechwalają się swoimi świątecznymi promocjami. Oferują w nich telefony tańsze nawet o kilkaset złotych. Czy jednak są to najlepsze oferty na rynku? Sprawdziliśmy to na przykładzie 4 największych sieci komórkowych, które zestawiliśmy ze standardowymi pakietami z samym SIM, do których dobraliśmy te same telefony po cenach rynkowych.

1. Drugi smartfon w prezencie za 1 zł w Orange

Pomarańczowy operator oferuje od 7 listopada drugi telefon w gratisie. Do wyboru jest kilka zestawów, a jeden z ciekawszych to abonament z Redmi Note 7 za 1 zł, do którego otrzymamy za darmo model Redmi 7A. Umowa zawierana jest na 24 miesiące w ramach poniższego abonamentu:

Za całość w skali całej umowy zapłacimy 2209 zł. Orange ma jednak kilka bezterminowych (i tańszych) alternatyw dla Planu Mobilnego 55, np. swoją submarkę nju mobile za 29 zł:

Abonament za 29 zł zawiera tylko kartę SIM – telefony trzeba dokupić osobno. Wymienione wcześniej modele można kupić już za:

  • Redmi Note 7 – 776 zł
  • Redmi 7A – 399 zł

Przez 2 lata opłaty wyniosą:

29 zł x 24 + 776 zł + 399 zł = 1895 zł

Wniosek – regularna oferta nju mobile z telefonami zakupionymi w sklepie jest o 314 zł tańsza od tego samego, co oferuje Orange w swojej promocji świątecznej.

2. Samsung Galaxy A70 taniej o 468 zł w Play

Play nie oferuje drugiego telefonu w gratisie, za to obniża ceny wybranych modeli w swoim abonamencie. Samsung Galaxy A70 został przeceniony o 468 zł w poniższym pakiecie Solo M bez limitów:

Opłata startowa za telefon wynosi w opłacie świątecznej symboliczną złotówkę. Również i tym razem umowa trwa 24 miesiące, przez które łącznie zapłacimy 2571 zł. Alternatywa:

Oferta bez limitów z 20 GB transferu? Tyle zapewnia również m.in. Freedom2 od Premium Mobile. Jego cena miesięczna to zaledwie 24,70 zł i – podobnie jak nju mobile – umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Jak dobrze poszukamy, to cena Galaxy A70 wynosi nawet 1496 zł. Przeliczając na 2 lata zapłacimy:

24,70 zł x 24 + 29 zł + 1496 zł = 2117,80 zł

Wniosek – Premium Mobile wychodzi o 453,20 zł taniej od świątecznej okazji sieci Play. Gdyby nie rabat na Święta, różnica w cenie wyniosłaby aż ponad 900 zł!

3. Święta w Plus MIX!

Święta zawitały również do oferty mix zielonego operatora. Jednym z promowanych modeli jest Samsung Galaxy A10, który kosztuje na start 49 zł w elastycznym mixie 40/80:

W przeciwieństwie do poprzednich pakietów, tym razem nie trzymamy oferty bez limitu, lecz ograniczoną paczkę 400 minut na rozmowy do wszystkich. Całość uzupełnia transfer rzędu 4 GB. Pierwsze 12 doładowań opiewa na kwotę 40 zł, kolejne 12 z kolei na 80 zł.

Podobnie jak Orange, również Plus ma swoją submarkę – Plusha. W bezterminowym abonamencie ABO 10 GB otrzymamy znacznie więcej za kwotę 25 zł, lecz bez telefonu. Samsung Galaxy A10 kosztuje na rynku najczęściej około 550 zł. Przez 2 lata zapłacimy:

25 zł x 24 + 550 zł = 1150 zł

Wniosek – Plush z osobno dokupionym (i tym samym) telefonem jest o 339 zł tańszy od świątecznego mixa. Ponadto Plus MIX zapewnia nieporównywalnie gorsze warunki umowy – brak nielimitowanych rozmów, o wiele mniejszy transfer danych i brak innych atrakcji, jakie zapewnia Plush ABO 10 GB.

4. Samsung Galaxy S10e tańszy o 828 zł w T-Mobile

Bardzo duży rabat proponuje w swoim abonamencie operator T-Mobile. Obniża on cenę flagowego Galaxy S10e z 829 na 1 zł w dwuletnim pakiecie bez limitu za 149 zł miesięcznie. Przed promocją ceny wyglądały następująco:

Ze świąteczną promocją T-Mobile opłaty spadają do 3597 zł. Sprawdźmy, ile zapłacimy w ofercie bezterminowej.

Wybór padł na lajt mobile i jego pakiet no limit z 30 GB – to ponad dwukrotnie mniej niż T-Mobile, ale wciąż jeden z największych transferów przy zachowaniu bardzo niskiej ceny. Tymczasowo wirtualny operator rezygnuje z jednorazowej opłaty aktywacyjnej, która normalnie wynosi 19,99 zł. Galaxy S10e kosztuje w sklepie 3299 zł.

19,99 zł x 24 + 3299 zł = 3778,76 zł

Wniosek – wielka obniżka cen w T-Mobile naprawdę oznacza sporą korzyść. W skali całej umowy oszczędzamy niemal 200 zł (dokładnie 181,76 zł) i to w porównaniu do bardzo taniej oferty. Przewaga T-Mobile rośnie jeszcze bardziej wobec innych dobrych ofert za około 25-30 zł, a to właśnie różowy operator zapewnia jeden z największych na rynku transfer danych w ofercie indywidualnej.

Podsumowanie

Jak się okazuje, mimo sporych rabatów na Święta da się taniej skompletować podobną ofertę GSM z tym samym telefonem. Nie jest to jednak żelazna reguła, co udowadnia T-Mobile z jego wielką obniżką ceny Galaxy S10e. Wiąże się to jednak z podpisaniem długoterminowej umowy.

Powyższe przykłady potwierdzają słuszność porównywania ofert telefonii komórkowych. Lepiej zachować chłodną głowę niż podejmować spontaniczne decyzje pod wpływem emocji.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pikaczu Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Pikaczu
Gość
Pikaczu

Zawsze lepiej kupić telefon w sklepie i wybrać najtańszy abonament. tutaj jest to zdecydowanie lajt mobile.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów