Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy promocje świąteczne to najlepsza okazja na zakup smartfona?

promocje GSM na Święta

Operatorzy komórkowi przechwalają się swoimi świątecznymi promocjami. Oferują w nich telefony tańsze nawet o kilkaset złotych. Czy jednak są to najlepsze oferty na rynku? Sprawdziliśmy to na przykładzie 4 największych sieci komórkowych, które zestawiliśmy ze standardowymi pakietami z samym SIM, do których dobraliśmy te same telefony po cenach rynkowych.

1. Drugi smartfon w prezencie za 1 zł w Orange

Pomarańczowy operator oferuje od 7 listopada drugi telefon w gratisie. Do wyboru jest kilka zestawów, a jeden z ciekawszych to abonament z Redmi Note 7 za 1 zł, do którego otrzymamy za darmo model Redmi 7A. Umowa zawierana jest na 24 miesiące w ramach poniższego abonamentu:

Za całość w skali całej umowy zapłacimy 2209 zł. Orange ma jednak kilka bezterminowych (i tańszych) alternatyw dla Planu Mobilnego 55, np. swoją submarkę nju mobile za 29 zł:

Abonament za 29 zł zawiera tylko kartę SIM – telefony trzeba dokupić osobno. Wymienione wcześniej modele można kupić już za:

  • Redmi Note 7 – 776 zł
  • Redmi 7A – 399 zł

Przez 2 lata opłaty wyniosą:

29 zł x 24 + 776 zł + 399 zł = 1895 zł

Wniosek – regularna oferta nju mobile z telefonami zakupionymi w sklepie jest o 314 zł tańsza od tego samego, co oferuje Orange w swojej promocji świątecznej.

2. Samsung Galaxy A70 taniej o 468 zł w Play

Play nie oferuje drugiego telefonu w gratisie, za to obniża ceny wybranych modeli w swoim abonamencie. Samsung Galaxy A70 został przeceniony o 468 zł w poniższym pakiecie Solo M bez limitów:

Opłata startowa za telefon wynosi w opłacie świątecznej symboliczną złotówkę. Również i tym razem umowa trwa 24 miesiące, przez które łącznie zapłacimy 2571 zł. Alternatywa:

Oferta bez limitów z 20 GB transferu? Tyle zapewnia również m.in. Freedom2 od Premium Mobile. Jego cena miesięczna to zaledwie 24,70 zł i – podobnie jak nju mobile – umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Jak dobrze poszukamy, to cena Galaxy A70 wynosi nawet 1496 zł. Przeliczając na 2 lata zapłacimy:

24,70 zł x 24 + 29 zł + 1496 zł = 2117,80 zł

Wniosek – Premium Mobile wychodzi o 453,20 zł taniej od świątecznej okazji sieci Play. Gdyby nie rabat na Święta, różnica w cenie wyniosłaby aż ponad 900 zł!

3. Święta w Plus MIX!

Święta zawitały również do oferty mix zielonego operatora. Jednym z promowanych modeli jest Samsung Galaxy A10, który kosztuje na start 49 zł w elastycznym mixie 40/80:

W przeciwieństwie do poprzednich pakietów, tym razem nie trzymamy oferty bez limitu, lecz ograniczoną paczkę 400 minut na rozmowy do wszystkich. Całość uzupełnia transfer rzędu 4 GB. Pierwsze 12 doładowań opiewa na kwotę 40 zł, kolejne 12 z kolei na 80 zł.

Podobnie jak Orange, również Plus ma swoją submarkę – Plusha. W bezterminowym abonamencie ABO 10 GB otrzymamy znacznie więcej za kwotę 25 zł, lecz bez telefonu. Samsung Galaxy A10 kosztuje na rynku najczęściej około 550 zł. Przez 2 lata zapłacimy:

25 zł x 24 + 550 zł = 1150 zł

WniosekPlush z osobno dokupionym (i tym samym) telefonem jest o 339 zł tańszy od świątecznego mixa. Ponadto Plus MIX zapewnia nieporównywalnie gorsze warunki umowy – brak nielimitowanych rozmów, o wiele mniejszy transfer danych i brak innych atrakcji, jakie zapewnia Plush ABO 10 GB.

4. Samsung Galaxy S10e tańszy o 828 zł w T-Mobile

Bardzo duży rabat proponuje w swoim abonamencie operator T-Mobile. Obniża on cenę flagowego Galaxy S10e z 829 na 1 zł w dwuletnim pakiecie bez limitu za 149 zł miesięcznie. Przed promocją ceny wyglądały następująco:

Ze świąteczną promocją T-Mobile opłaty spadają do 3597 zł. Sprawdźmy, ile zapłacimy w ofercie bezterminowej.

Wybór padł na lajt mobile i jego pakiet no limit z 30 GB – to ponad dwukrotnie mniej niż T-Mobile, ale wciąż jeden z największych transferów przy zachowaniu bardzo niskiej ceny. Tymczasowo wirtualny operator rezygnuje z jednorazowej opłaty aktywacyjnej, która normalnie wynosi 19,99 zł. Galaxy S10e kosztuje w sklepie 3299 zł.

19,99 zł x 24 + 3299 zł = 3778,76 zł

Wniosek – wielka obniżka cen w T-Mobile naprawdę oznacza sporą korzyść. W skali całej umowy oszczędzamy niemal 200 zł (dokładnie 181,76 zł) i to w porównaniu do bardzo taniej oferty. Przewaga T-Mobile rośnie jeszcze bardziej wobec innych dobrych ofert za około 25-30 zł, a to właśnie różowy operator zapewnia jeden z największych na rynku transfer danych w ofercie indywidualnej.

Podsumowanie

Jak się okazuje, mimo sporych rabatów na Święta da się taniej skompletować podobną ofertę GSM z tym samym telefonem. Nie jest to jednak żelazna reguła, co udowadnia T-Mobile z jego wielką obniżką ceny Galaxy S10e. Wiąże się to jednak z podpisaniem długoterminowej umowy.

Powyższe przykłady potwierdzają słuszność porównywania ofert telefonii komórkowych. Lepiej zachować chłodną głowę niż podejmować spontaniczne decyzje pod wpływem emocji.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zawsze lepiej kupić telefon w sklepie i wybrać najtańszy abonament. tutaj jest to zdecydowanie lajt mobile.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.