Orange Flex to elastyczna oferta i kolejny – obok Heyah 01 i Mobile Vikings – pakiet oparty o subskrypcję. Orange odważył się swego czasu na odważny krok w celu oderwania się od archaicznych abonamentów i klasycznych ofert na kartę, a więc prepaid. Co dostaniesz w ofercie Orange Flex na 2024 rok? Sprawdzamy, na czym polega ta oferta pomarańczowego operatora komórkowego.
Oferta Orange Flex 2024
Orange Flex to nie tylko brak długoterminowej umowy i dobre ceny, ale i bardzo dużo Internetu, także w ramach roamingu UE.Najtańszy Orange Flex prezentuje się następująco:
Jak sam widzisz, jest to nadzwyczaj atrakcyjna oferta! W sumie do wyboru masz obecnie 3 pakiety Flex w aplikacji:
- 75 GB i 8,28 GB w Unii Europejskiej za 35 złotych,
- 150 GB i 11,83 GB w Unii Europejskiej za 50 złotych,
- Internet bez limitu GB i 18,92 GB w Unii Europejskiej za 80 złotych.
W każdym przypadku zyskasz transfer 5G, eSIM i nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, także w ramach roamingu UE. Swój transfer internetowy możesz przekazywać dalej lub przechowywać na swoim koncie. Zależnie od wybranego pakietu zyskasz dodatkowo 1, 2 lub nawet 3 ekstra karty SIM/eSIM! Tak wygląda oferta Flex w 2024 roku, ale historia subskrypcji Orange Polska liczy już kilka lat.
Oferta Flex zadebiutowała w maju 2019. Przez te kilka lat oferta Flex zmieniała się i dostosowywała do rynku. Początkowo Orange dorzucał do pakietów tak zwany Social Pass. Polegał on na tym, że na terenie Polski możemy korzystać z mediów społecznościowych bez obciążania naszego łącza internetowego. Dotyczy on następujących serwisów: Tiktok, Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp & Viber.
Dodatkowo użytkownik może zdecydować się na Video Pass lub Music Pass. Każdy z nich trzeba dokupić osobno, a ich ceny zaczynają się od 5 złotych. Podobnie jak w przypadku Social Pass nie tracimy transferu korzystając z wybranych aplikacji. Video Pass dotyczył HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV Go, vod.pl, czyli największych graczy na rynku rozrywki filmowej i serialowej. Z kolei Music Pass umożliwia nam słuchanie muzyki poprzez aplikacje: Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon music i Spotify.
Obecnie Social Pass jest niedostępny we Flexie.
Jak działa Orange Flex?
Usługa Orange Flex działa trochę tak, jak działają płatności w wymienionych wyżej serwisach streamingowych. Wszystko załatwiamy poprzez aplikację Orange Flex (dostępna w Sklepie Play i Apple Store), następnie podejmujemy decyzję, czy chcemy nowy numer czy skorzystać z jednego już istniejących. Następnie decydujemy się na to, czy nową kartę SIM chcemy odebrać osobiście w punkcie partnerskim lub punkcie Orange, czy może wolimy, aby dostarczył nam ją kurier. Następnie należy zrobić zdjęcie dowodu tożsamości i selfie, które ma potwierdzić naszą tożsamość. Na koniec wystarczy dodać kartę płatniczą. I to wszystko. Wielką zaletą tej oferty jest fakt, że nie jesteśmy związani długoterminowym abonamentem. Plan można zmienić w dowolnym momencie.
Miłym dodatkiem i niemałą ciekawostką jest możliwość skorzystania z wirtualnej karty SIM, czyli eSIM. Pozwala nam ona uwolnić się od plastikowych i niepraktycznych chipów. Z tej nowej technologii mogą korzystać między innymi urządzenia od Apple’a. Ponadto w Orange mamy możliwość wzięcia dodatkowej kary SIM z naszym numerem telefonu. Jest to o tyle istotne, że jednym numerem możemy obsłużyć główny smartfon, ale także drugi sprzęt, jak na przykład zegarek albo tablet.
Jeśli w Orange Flex jest ktoś z Twoich znajomych albo z rodziny, to możesz przekazać mu transfer danych. To bardzo wygodne zwłaszcza w trakcie wspólnych podróży, gdy jedna osoba udostępnia swój transfer drugiej, która ma tablet czy telefon z większym wyświetlaczem, aby móc jak najbardziej komfortowo oglądać film lub serial.
Dla kogo Orange Flex?
W Orange Flex niemal wszystko robimy sami, począwszy od zainstalowania aplikacji, zrobienia selfie i sfotografowania dokumentu tożsamości. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale osoby przyzwyczajone do kontaktu z przedstawicielem operatora (czy to w salonie czy przez telefon) w trakcie podpisywania umowy, mogą – potencjalnie – mieć z tym problem. W gruncie rzeczy jednak sposób zapłaty nie różni się nadto od tego, co znamy z płacenia za serwisy streamingowe.
Z całą pewnością Orange Flex jest dla tych, którzy nie lubią długotrwałych zobowiązań i wolą dopasować ofertę do własnych potrzeb. W zależności od wybranego planu taryfowego, możesz liczyć na 1, 2 lub nawet 3 dodatkowe karty SIM/eSIM! Opcjonalnie możesz też aktywować usługę UNLMTD, a więc Internet bez limitu w cenie od 15 złotych na tydzień. Topowy pakiet Orange Flex ma go już w cenie!
Zalety:
- zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci),
- od 75 GB pakietu internetowego,
- 3 warianty GB do wyboru…
- …w tym pakiet bez limitu GB w Polsce,
- możliwość zmiany planu w każdej chwili,
- elastyczna oferta,
- eSIM,
- łączność 5G,
- darmowy roaming UE,
- do 3 dodatkowych kart,
- brak długoterminowej umowy.
Wady:
- oferta skierowana głównie do młodych ludzi,
- konieczność samodzielnej konfiguracji i aktywacji oferty.
Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Orange.
Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!