Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Freedom dla Dwojga+ vs Virgin Mobile dla Par 2x Plan 2_24M

Premium Mobile czy Virgin Mobile

W tym zestawieniu postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie abonamenty skierowane nie do jednej osoby, lecz dla par. Po obu stronach ringu staną dwaj wirtualni i uznani na rynku operatorzy: Virgin Mobile i Premium Mobile.

Umowa i zasięg

Gdy zgadzamy się na zobowiązanie wobec operatora, zazwyczaj musimy podpisać umowę, która będzie wielokrotnością 12 miesięcy. Zwykle są to dwa lata. Dokładnie tak jest w przypadku oferty od Virgin Mobile, podpisujemy tu zobowiązanie na 24 miesiące. Co ciekawe, i godne pochwały, u jego konkurenta w tym zestawieniu z umowy możemy zrezygnować w dowolnym momencie zachowując 30-dniowy okres wypowiedzenia.

Jeśli zaś chodzi o zasięg, to obaj operatorzy korzystają z infrastruktury innych podmiotów. Virgin Mobile korzysta z infrastruktury Play i T-Mobile, a Premium Mobile z nadajników Plusa. Oznacza to tyle, że wraz z rozwojem sieci, na których obaj operatorzy bazują, poprawie ulegnie również zasięg.

Premium Mobile wygrywa w tej kategorii, ponieważ nie ogranicza swoich użytkowników w sztywnych ramach czasu trwania umowy.

Zwycięzca: Premium Mobile.

Tak prezentują się obie oferty w konfiguracji dla jednej osoby (1 karta SIM):

Połączenia

Obaj operatorzy w swoich ofertach dla par oferują połączenia do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne bez limitu.

Zwycięzca: Remis.

Wiadomości tekstowe

Tu także brakuje ograniczeń. Obaj operatorzy pozwalają swoim abonentom na wysyłanie wiadomości tekstowych i MMS-ów w nieograniczonych ilościach.

Zwycięzca: Remis.

Internet

Ten pojedynek robi się coraz ciekawszy, bo zarówno oferta duet Premium Mobile, jak i ta od Virgin Mobile oferują swoim użytkownikom 20 GB. W przypadku obu operatorów, gdy zdarzy nam się wykorzystać pakiet danych, to prędkość pobierania spada do 32 kbit/s, aż do kolejnego okresu rozliczeniowego. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, chociaż i w tej kategorii nie da się wyłonić zwycięzcy.

Zwycięzca: Remis.

Roaming i połączenia międzynarodowe

Tu sprawa jest znacznie bardziej interesująca. Premium Mobile na swojej stronie nie chwali się na swojej stronie pakietem danych do użycia w Unii Europejskiej, dopiero telefon na infolinię lub sprawdzenie cennika pozwala przekonać się, że omawiana oferta nie zawiera w sobie paczki danych. Za jeden zużyty megabajt musimy zapłacić 2 grosze. Podobnie jest z połączeniami, tu musimy wyłożyć 8 groszy za minutę połączenia wychodzącego, 4 grosze za minutę przychodzącego. SMS-y kosztują natomiast 3 grosze.

Z kolei Virgin Mobile oferuje pakiet internetowy wielkości 2,53 GB, niestety i tu musimy zapłacić za połączenia wychodzące w Unii Europejskiej, koszt jest nawet wyższy niż u konkurenta. Za minutę rozmowy zapłacimy bowiem 16 groszy i 5 groszy za SMS-a. Na szczęście nie ma opłat za połączenia przychodzące. I tym pakietem internetowym Virgin Mobile osiąga przewagę.

Zwycięzca: Virgin Mobile.

Usługi dodatkowe

W obu przypadkach operatorzy nie oferują dodatkowych usług w cenie abonamentu. Warto tutaj zauważyć jedynie, że Freedom dla Dwojga+ nie ma w swojej ofercie telefonów komórkowych, można za to dokupić dodatkowe 1 lub 3 GB transferu. Natomiast u jego konkurenta możemy zamówić sobie urządzenie i zapłacić za nie w osobnych ratach do abonamentu. Pod tym względem z delikatną przewagą wygrywa Virgin Mobile.

Zwycięzca: Virgin Mobile.

Koszty

W przypadku obu abonamentów koszty rozkładają się bardzo podobnie. W Virgin Mobile zapłacimy za dwie osoby w sumie 43,50 zł miesięcznie. Warto jednak tutaj zauważyć, że za pierwszego abonenta płacimy 29 zł, a za każdego kolejnego 14,50 zł. Oferta ta wydaje się idealna, jeśli wiemy, że w przyszłości będziemy mogli chcieć dołączyć kolejny numer. Tu odbywa się to bez dodatkowych opłat.

Z kolei u konkurenta za dwie osoby zapłacimy 44,40 zł miesięcznie, a więc koszt jest jedynie odrobinę wyższy. Różnica polega jednak na tym, że w Virgin Mobile dla par dostajemy dodatkowe 3 miesiące za darmo, co w skali całego abonamentu pozwala zaoszczędzić ponad 130 złotych. Warto tu jednak dodać, że jeśli zdecydujemy się na opcję dla trzech osób, kwota w Premium Mobile spadnie do 19,79 zł za osobę.

Zwycięzca: Virgin Mobile.

Podsumowanie

Virgin dla dwojga

W naszym zestawieniu wygrywa oferta duet Virgin Mobile Plan 2 24_M i wydawałoby się, że jest to zwycięstwo definitywne. Dodatkowy pakiet internetowy w ramach UE, 3 miesiące za darmo i przy okazji możliwość wzięcia telefonu – chociaż nie powinno to być decydujące – przeważa szalę. Prawdą jest jednak, że w tym pojedynku padły aż 3 remisy i to w kluczowych kategoriach.

Premium Mobile ma asa w rękawie pozwalającego zrezygnować z umowy w dowolnym momencie. Dla wielu będzie to zdecydowanie kluczowy parametr przy wyborze oferty. Jesteśmy więc w stanie dość szybko zerwać umowę, a to oznacza, że oferta jest znacznie bardziej elastyczna, a pod względem opłat miesięcznych i usług krajowych praktycznie taka sama.

Premium Mobile Freedom dla Dwojga+ vs Virgin Mobile dla par 2x Plan 2 24_M – 4:6.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.