Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Freedom2 vs Plan Różowy – starcie dwóch niedrogich abonamentów

Premium Mobile czy NAU Mobile?

Dziś przyjrzymy się dwóm ofertom abonamentowym mniejszych operatorów. Za każdy z nich zapłacimy poniżej 25 zł miesięcznie. Z jednej strony będzie to Freedom2 od Premium Mobile, z drugiej strony postawimy Plan Różowy od NAU Mobile. Wybór którego będzie korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Oprócz warunków oferty, jednym z głównych czynników wpływających na wybór operatora jest rodzaj podpisywanej umowy. Idealne rozwiązanie to takie, gdzie mamy abonament na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

W przypadku powyższych ofert istnieje zasadnicza różnica w tej kwestii. W Freedom2 od Premium Mobile mamy dla nas korzystniejsze rozwiązanie – umowę zawsze możemy wypowiedzieć z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Zupełnie inaczej jest z Pakietem Różowym, gdyż tutaj mamy zobowiązanie na 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o zasięg, to obie sieci korzystają z infrastruktury Plusa. Wszędzie tam, gdzie mamy zasięg zielonej sieci, powinniśmy mieć możliwość bezproblemowego korzystania z porównywanych tu operatorów.

W tym wypadku konkretna przewaga – ze względu na długość zobowiązania – jest po stronie Premium Mobile i jego Freedom2.

Zwycięzca: Freedom2.

Za mniej niż 25 zł dostaniemy:

Połączenia

Oba abonamenty zapewniają nielimitowane połączenia, zarówno komórkowe, jak i stacjonarne. Dlatego rozmawiając dużo i często nie musimy się przejmować wysokimi rachunkami, gdyż mamy zapewnione w abonamencie paczkę minut bez limitów. W tym wypadku obie oferty prezentują się identycznie, dlatego wynik musiał być jeden.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Również w przypadku wiadomości mamy podobną sytuację jak z połączeniami. Oba abonamenty oferują nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Nie musimy przejmować się kosztami, gdyż zamykają się one w kwocie abonamentu. I tym razem również postawimy remis „bramkowy”.

Zwycięzca: remis.

Internet

Jeśli chodzi o pakiet internetowy, w obu przypadkach mamy ten sam limit transferu danych. Ustalony on został na 20 GB w pełnej prędkości w jakości LTE. Pakiety Freedom2 i Pakiet Różowy wyglądają pod tym względem tak samo. Dlatego w tym punkcie także mamy wynik nierozstrzygnięty.

Zwycięzca: remis.

Roaming i połączenia międzynarodowe

W Premium Mobile Freedom2 korzystanie z usług za granicą w roamingu UE nie jest darmowe. Za minutę połączenia wykonanego i odebranego zapłacimy odpowiednio 8 i 4 grosze. Natomiast każda wiadomość SMS będzie nas kosztowała 3 grosze.

W przypadku Planu Różowego od NAU Mobile sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mamy tutaj do czynienia z polityką „Roam like at home”, dzięki czemu mamy takie same warunki za granicą, jak w kraju – a więc bez limitu. Jedyne co musimy zrobić, to przed wyjazdem włączyć usługę roamingu, gdyż domyślnie jest dezaktywowana. W tym zestawieniu lepiej prezentuje się oferta sieci NAU Mobile.

Zwycięzca: Pakiet Różowy.

Usługi dodatkowe

W obu przypadkach możemy skorzystać z dodatkowych pakietów, które przygotował dla nas operator. W Premium Mobile mamy możliwość dokupienia dodatkowej paczki internetowej. Za kwotę 2,50 zł dostajemy dodatkowy 1 GB transmisji danych, a za 6 zł możemy liczyć na 3 GB. Premium Mobile prowadzi ponadto program lojalnościowyProgram Ambasador. Za polecenie znajomego można otrzymać 80 zł!

Również w NAU Mobile możemy skorzystać z opcji dodatkowych. I w tym przypadku możemy powiększyć swój pakiet transmisji danych, jeśli będziemy tego potrzebować. Operator daje nam do wyboru 0,5 GB za 2 zł, 1 GB za 3 zł, 3 GB za 6 zł lub 5 GB za 10 zł.

W tej kategorii lepiej wypada Premium Mobile.

Zwycięzca: Freedom2.

Koszty

Ceny obu ofert wyglądają bardzo podobnie. Za Freedom2 od Premium Mobile musimy zapłacić miesięcznie 24,70 zł. Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 zł.

NAU Mobile za Pakiet Różowy wymaga miesięcznej opłaty w wysokości 24,50 zł. W tym przypadku również musimy wziąć pod uwagę jednorazową opłatę aktywacyjną, która również wynosi 29 zł.

Wszystkie powyższe opłaty uwzględniają zgody marketingowe oraz fakturę elektroniczną. Pod względem kosztów, oba abonamenty są praktycznie identyczne, gdyż 20 groszy miesięcznie jest wielkością pomijalną. Dlatego również tutaj mamy do czynienia z remisem.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie

Premium Mobile 20 GB

W naszym zestawieniu nieznacznie wygrał Freedom2. Zaprezentował się on lepiej w przypadku usług dodatkowych, poza tym oferta Premium Mobile ma zasadniczą zaletę w postaci umowy na czas nieokreślony. Właśnie w tym aspekcie tkwi jego największa przewaga nad abonamentem NAU Mobile.

Dla osób często wyjeżdżających za granicę korzystniejszą propozycją będzie jednak Pakiet Różowy. Jego darmowy roaming UE będzie dla nich sprawą kluczową, ale jednocześnie NAU Mobile wymaga podpisania lojalki na okres 12 miesięcy.

Freedom2 vs Pakiet Różowy: 6:5.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów