Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

POCO nie zamierza zwalniać i najwyraźniej już jakiś czas temu zaczął pracę nad kolejnym smartfonem. Tym razem prawdopodobnie będzie to globalna wersja smartfona, który już pojawił się na rynku chińskim. Mowa w tym wypadku o POCO X3 GT, który jest mocno podobny do Redmi Note 10 Pro 5G.

Całkiem wydajny smartfon

Od jakiegoś czasu obserwujemy już, że producenci coraz chętniej sięgają po procesory od Mediateka. Nie inaczej jest w tym przypadku. POCO X3 GT będzie napędzany za pomocą MediaTeka Dimensity 1100. Będzie on współpracował z 8 GB pamięci RAM. Na pliki zaś przeznaczono 256 GB przestrzeni dyskowej. Możliwe, że pojawią się różne wersje pamięciowe.

Wiele wskazuje na to, że znajdzie się tutaj ekran o przekątnej 6,6 cala wykonany w technologii IPS LCD. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+ i co ważne, będzie także posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Dodatkowo wyróżniać się powinien całkiem niezłą jasnością sięgająca 1100 nitów.

W POCO X3 GT prawdopodobnie zostanie zastosowany potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka będzie miała matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego na pokładzie powinien znaleźć się aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość zamknie „oczko” dedykowane zdjęciom makro o matrycy 2 Mpix. Na froncie powinniśmy zobaczyć kamerkę do selfie o matrycy 16 Mpix.

Ciekawie zapowiada się tutaj kwestia baterii, gdyż jej pojemność wyniesie całkiem niezłe 5000 mAh. Przynajmniej na to się zapowiada. Ogniwo będzie oczywiście obsługiwało szybkie ładowanie, w tym wypadku będzie to 5000 mAh.

Oprócz tego znajdą się tutaj takie rozwiązania jak chłodzenie cieczą VC Liquid Cold Cooling i głośniki stereo sygnowane marką JBL. Smartfon oczywiście obsłuży standard sieci 5G. Nie zabraknie tutaj również czytnika linii papilarnych zaimplementowanego na bocznej ramce.

POCO X3 GT może się pojawić oficjalnie lada dzień, gdyż w najbliższym czasie planowane jest przez Xiaomi wydarzenie związane z prezentacją urządzeń. A POCO to przecież submarka chińskiego giganta. Na ten moment nieznana jest cena smartfona i kiedy pojawi się w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com 91mobiles.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów