Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Firma POCO nie próżnuje i w sieci właśnie pojawiły się całkiem konkretne informacje na temat nadchodzącej premiery nowego modelu. Tym razem mowa o POCO M3 Pro 5G, a jego premiera ma odbyć się już za kilka dni, a mianowicie 19 maja. Co ciekawe, pomimo praktycznie tej samej nazwy, co pozostałe modele z serii M3, wygląd tego smartfona będzie się nieco różnił.

Średniak z obsługą sieci 5G

Na pokładzie smartfona znajdziemy procesor z serii Dimensity dostarczony od MediaTeka. Na ten moment nie jest natomiast pewne jaki to będzie konkretnie procesor. Wiadomo natomiast, że będzie należał do średniej półki, gdyż wedle testów w AnTuTu smartfon uzyskuje łączny wynik na poziomie około 329000 punktów. Zapewne konfiguracja pamięciowa zacznie się od wariantu 4/64 GB. Smartfon oczywiście będzie obsługiwał sieci 5G.

Niewiele wiadomo na temat ekranu. Jednak posiłkując się podobnymi modelami, można stwierdzić że POCO M3 Pro 5G będzie posiadał ekran o przekątnej ponad 6,5 cala. Będzie on wykonany w technologii IPS i będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Wiele wskazuje też na to, że zobaczymy tutaj również wyższą częstotliwość odświeżania ekranu, prawdopodobnie będzie to 90 Hz.

POCO M3 Pro 5G będzie wyglądał nieco inaczej niż podstawowy model z tej serii. Zniknie charakterystyczna podłużna wyspa na pleckach. W tym wypadku zobaczymy bardziej tradycyjną pionową wyspę, a na niej trzy aparaty główne.

Jeżeli chodzi o konfigurację aparatów, to podstawowa jednostka zostanie wyposażona w matryce 48 Mpix. Oprócz tego zobaczymy zapewne aparat ultraszerokokątny. Na ten moment nie podano jednak jego parametrów. Całość uzupełni „oczko” dedykowane zdjęciom makro lub do pomiaru głębi ostrości.

Z pozostałej specyfikacji uwagę zwraca czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej ściance. Na razie nie podano pojemności baterii POCO M3 Pro 5G, jednak z racji charakterystyki modelu można zakładać, że będzie ona miała więcej niż 5000 mAh.

Na ten moment nieznana jest cena nadchodzącego POCO, jednak mówi się , że będzie ona oscylowała w okolicy wyceny POCO X3. Smartfon prawdopodobnie pojawi się także w Europie wkrótce po azjatyckiej premierze.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów