Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Do składanych smartfonów powoli się przyzwyczailiśmy. Ich premiera nie robi już takiego wrażenia jak wcześniej, tym bardziej, że ze względu na koszt jest to urządzenie przeznaczone tylko dla wybranych osób. Nie oznacza to, że takie smartfony nie będą się pojawiać, czego dowodem jest premiera OPPO Find N.

Topowa specyfikacja i przystępne proporcje

Prace nad OPPO Find N trwały ponad cztery lata. Jedną z głównych zalet tego modelu na tle konkurencji są rozsądne proporcje obu ekranów. Zewnętrzny wyświetlacz posiada rozkład 18 na 9, natomiast wewnętrzny to 8,4 na 9. Dzięki temu złożony smartfon trzyma i obsługuje się wygodniej. Również po rozłożeniu mamy niemal kwadratowy rozkład ekranu.

Inaczej wyglądają również przekątne ekranów. W przypadku tego urządzenia mamy do dyspozycji wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala w przypadku zewnętrznego panelu, a po rozłożeniu do dyspozycji użytkownika ukazuje się ekran o przekątnej 7,1 cala. Zewnętrzny wyświetlacz wykonany jest w technologii AMOLED obsługujący odświeżanie na poziomie 60 Hz. Wewnętrzny natomiast to LTPO AMOLED z odświeżaniem adaptacyjnym z maksymalnym poziomem 120 Hz.

Sercem smartfona jest Snapdragon 888 wsparty 12 GB pamięci RAM LPDDR5. Na pliki zostało przeznaczone przyzwoite 512 GB przestrzeni dyskowej szybkiej pamięci UFS 3.1. Nigdzie nie ma wzmianki natomiast o zewnętrznej karcie pamięci. Oznacza to, że prawdopodobnie nie rozszerzymy pamięci o to akcesorium.

OPPO Find N został wyposażony w potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 50 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika pozostaje aparat ultraszerokokątny o matrycy 16 Mpix oraz teleobiektyw 13 Mpix. Na froncie znajduje się pojedyncza kamerka o matrycy prawdopodobnie 32 Mpix.

Najlepsze telefony OPPO 2022 ->

W przypadku baterii otrzymujemy tutaj ogniwo o pojemności 4500 mAh. Smartfon obsługuje szybkie ładowanie przewodowe na poziomie 33 W. Nie zabrakło tutaj również ładowania bezprzewodowego na poziomie 15 W. Można nim także naładować inne telefony ładowaniem wstecznym o prędkości 10 W.

Smartfon będzie również dostępny w słabszej wersji 8/256GB. Jego ceny aktualnie zaczynają się od około 1200 dolarów. Na ten moment OPPO Find N dostępny będzie tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Być może sytuacja ta zmieni się w przyszłym roku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów