Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze oferty krajowe – ranking

avatar
5
najtańsze oferty komórkowe

Wprowadzenie darmowego roamingu w połowie czerwca bieżącego roku przez większość sieci komórkowych wywróciło do góry nogami rankingi najlepszych ofert GSM. Dla wielu z nas telekomy, które nie wprowadziły wytycznych KE stoją na przegranej pozycji. Ale czy dla wszystkich? Jeżeli nie planujemy wyjazdów za granicę, możemy wybierać spośród ofert krajowych. A te są naprawdę atrakcyjne. Przed wami najlepsze oferty krajowe bez – dla wielu zbędnego – darmowego roamingu w Strefie 1 UE.

Rozmowy i SMS-y bez limitu

Pakiet nielimitowanych minut i SMS-ów do wszystkich sieci w kraju (zwłaszcza w niskiej cenie) jest zawsze mile widziany. Wszystkie oferty w naszym rankingu spełniają poniższe wymagania:

  • nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • ponad 1 GB transmisji danych

Przefiltrowaliśmy oferty i dla przejrzystości rankingu zrezygnowaliśmy z planów taryfowych zapewniających darmowy roaming. Te możecie sprawdzić w naszych rankingach miesięcznych ofert komórkowych. Tym razem skupiamy się na najlepszych ofertach krajowych aktualnych na 12.02.2018.

Najlepszy abonament krajowy

Zdecydowanie najtaniej wypada oferta Premium Mobile – jedna z jego tegorocznych nowości, FreedomPL. Jak sama nazwa wskazuje, oferta ta działa tylko na terenie Polski i zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 3 GB LTE. Jeżeli tyle nam wystarczy, to nie ma sensu sprawdzać dalej – pozostałe oferty są droższe.

Plan 1 od Virgin Mobile to bardzo podobna oferta do FreedomPL. Dostajemy w niej w praktyce to samo, lecz w wyższej o 2,30 zł cenie. Koszt rozmów na numery stacjonarne jest identyczny (29 groszy za minutę), w Virgin Mobile otrzymamy jednak o 4 grosze tańsze MMS-y (25 gr). Dokładając niecałą złotówkę otrzymamy lepszą ofertę.

Jest nią Freedom1 – pierwszy bezterminowy abonament Premium Mobile. Za 19,90 zł otrzymamy to samo, co w Planie 1, lecz ze znacznie większym pakietem internetowym. Zamiast 3 gigabajtów, operator zapewnia 10 GB. Zapewne będzie to dla wielu z nas bardzo dobra propozycja.

Wciąż brakuje nam nielimitowanych MMS-ów? Zwróćmy zatem uwagę na kolejną tanią i bezterminową ofertę – tym razem od Lajt Mobile. Za 19,99 zł otrzymamy MMS-y bez limitu do wszystkich, lecz mniejszy transfer danych (4 GB LTE). Pytanie do ciebie – wolisz o 1 GB więcej czy MMS-y? Połączenia na numery stacjonarne wciąż płatne z osobna.

Freedom2 to oferta droższa, ale dla wielu może być złotym środkiem: zapewnia jednocześnie nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także stacjonarnych. Ponadto nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz aż 20 GB! Jeżeli masz ciut większe wymagania, ale nie potrzebny ci darmowy roaming, to znalazłeś świetną ofertę.

Najlepszy prepaid krajowy

Niedawna nowość od Lajt Mobile. Jeżeli chcemy wydać na pakiet 20 zł miesięcznie, to zdecydujmy się na tę ofertę. W identycznej cenie abonament Lajt Mobile nie daje nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne, a sam pakiet internetowy jest mniejszy o aż 6 GB! Pakiet Studencki to jedna z najlepszych ofert na kartę nie tylko do 20 zł, ale i w ogóle.

Viking 29 No Limit to pakiet o blisko 10 zł droższy od Lajta, ale diabeł tkwi w szczegółach. Jest to oferta dla bardziej wymagających – otrzymamy to samo, lecz z 15 GB na dobry start. Niewykorzystany transfer nie przepada po miesiącu, a kumuluje się z kolejną paczką 15 GB po doładowaniu konta. Możemy w ten sposób uzbierać nieograniczony pakiet internetowy, co dla wielu może mieć wielkie znaczenie przy wyborze oferty.

Za 29 zł dostaniemy również bardzo popularny pakiet #BezLimitu od Virgin Mobile (od kwietnia 2018 zastąpiony przez #GigaDaje za 25 zł). Zapewnia on znacznie mniejszy pakiet internetowy (choć też wcale niemały), a także nielimitowane aplikacje internetowe. Oprócz Facebooka i Messengera (jak w Mobile Vikings) otrzymamy również możliwość nieograniczonego korzystania z Twittera, Gadu-Gadu i ask.fm. W ofercie brak jednak nielimitowanych MMS-ów.

Ceny rosną, ale poziom usług również. Viking 39 No Limit zapewnia to samo, co jego tańszy o 10 zł odpowiednik tego wirtualnego operatora, z jednym wyjątkiem: co miesiąc dostajemy aż 25 GB. Analogicznie, niewykorzystany transfer kumuluje się w kolejnych miesiącach (pamiętajmy jednak od systematycznych doładowaniach konta!).

Za 35 zł Lycamobile wyraźnie odstaje od konkurencji. 12 gigabajtów nie robi w tej cenie aż tak dużego wrażenia – więcej otrzymać możemy w tańszych pakietach (np. Viking 29 No Limit, Freedom3). Dostaniemy za to pakiet minut na rozmowy międzynarodowe.

Podsumowanie

Jak widać, brak darmowego roamingu w ofertach nie oznacza, że są one do niczego. Ba – są one bardzo atrakcyjne dla osób nie wyjeżdżających za granicę.

Najtańszą i rozsądną propozycję oferuje Premium Mobile ze swoim pakietem krajowym FreedomPL. Jeżeli potrzebujemy większy pakiet internetowy i/lub nielimitowane połączenia na numery stacjonarne i MMS-y, wybierzmy inny pakiet tego wirtualnego operatora lub Lajt Mobile. Tym bardziej, że ich wspólną cechą – oprócz niskiej ceny i swej atrakcyjności – jest brak długoterminowej umowy.

star ocena
5/5 - (9 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Beznadziejny ranking, nie ma w nim a2 mobile tylko dlatego, że daje najwięcej i jeszcze ma roaming UE, dla nieświadomych ranking rozumie się tak, że jak chcesz mieć roaming to musisz zapłacić już znacznie powyżej 39zł a to bzdura i wprowadzanie w błąd ludzi 😥

Premium Mobile walą w rogi klientów na opłacie 1,8 zł za połączenie z infolinią,nie z konsultantem,ale za połączenie wogóle,dzikie i niezrozumiałe praktyki,a zapowiadali sie na normalnych…

Prowadzimy rankingi cykliczne, w których a2mobile wyraźnie przoduje, bo faktycznie jest najtańsze w przypadku prepaid:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-wrzesien-2017/#op3

Tym razem jednak pochyliliśmy się nad pakietami bez roamingu, co jest wyraźnie zaznaczone na początku tekstu.

Przecież najlepszą ofertą na kartę jest a2mobile z Niewyczerpalnymi Pakietami i roamingiem!

Dokładnie:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-wrzesien-2017/#op3

co nie znaczy, że oferty bez darmowego roamingu są fatalne na „krajowym podwórku”.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: