Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

2

Twój telefon komórkowy nagle odmawia posłuszeństwa. Chyba każdy z nas przeżył to na własnej skórze. Jeżeli jest to stary i sfatygowany model, to nie jest nam go specjalnie żal. Gorzej z numerami telefonów. Zwłaszcza, że mieliśmy je zapisane w pamięci telefonu, a nie na karcie SIM. Jest na szczęście kilka metod, które mogą umożliwić odzyskanie kontaktów z telefonu.


>>> Szukasz nowego telefonu? Sprawdź oferty na abonament <<<


3 metody na odzyskanie kontaktów z telefonów

Na szczęście istnieją metody, które mogą zapobiec tragedii lub przywrócić kontakty, jeżeli dojdzie do ich utracenia. Musimy mieć świadomość, że taka sytuacja może spotkać każdego z nas i to w najmniej spodziewanym momencie.

1. Przezorny zawsze ubezpieczony – kopia na karcie SIM

Karta SIM

Jak odzyskać numery z telefonu? Najlepiej nie dopuścić do ich całkowitej utraty. Aby uchronić się przed nią i próbami przywrócenia kontaktów, najrozsądniej jest skopiować je na kartę SIM. Przy ewentualnej awarii telefonu czy smartfona zaoszczędzimy wiele stresu. Zawsze możemy skopiować kontakty na swój komputer osobisty, a przecież mamy do tego wiele okazji, gdy np. ładujemy telefon przez USB czy przerzucamy pliki multimedialne.

Niektórzy przetrzymują swoje kontakty z kolei tylko na karcie SIM. Również i w przypadku jej uszkodzenia możemy je utracić, dlatego zawsze warto je posiadać w co najmniej 2 miejscach.

2. Odzyskiwanie danych z telefonu przez Gmaila

gmail-ios

Właściciele smartfonów z systemem Android mogą je zsynchronizować z kontem Gmail. Dzięki temu istnieje możliwość eksportu kontaktów do własnego konta Google (może być konieczne ich wcześniejsze przeniesienie na kartę pamięci SD). Gdy zajdzie taka potrzeba, zalogujmy się do Gmaila – w lewym górnym rogu (po kliknięciu jego logo) pojawi się menu. Do wyboru mamy m.in. zakładkę kontakty – to właśnie tam powinny znajdować się twoje numery telefonu. Żeby jednak ten sposób zadziałał, konieczne jest zsynchronizowanie swojego urządzenia z posiadanym kontem Gmail. Jest on dostępny tylko dla urządzeń z Androidem.

3. Skorzystanie z profesjonalnych programów

google-play-logo

Wielu z nas jednak ani nie trzyma kopii zapasowej na karcie SIM, ani nie ma telefonu z Androidem. Nie mówiąc już o jego wcześniejszej synchronizacji z kontem Gmail. Można skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku programów, które umożliwiają przywrócenie utraconych kontaktów. Jednym z nich jest Deleted Contact Restore Backup, który umożliwia przywrócenie ręcznie skasowanych kontaktów. Jeżeli niechcący usunąłeś nie ten numer co trzeba, to narzędzie Deleted Contant Restore Backup może je odzyskać.

W przypadku nagłej awarii i utraty wielu (a może nawet i wszystkich) numerów potrzebny będzie jednak bardziej zaawansowany program, jak np. Odzyskiwanie Danych Android. Jest to kompleksowe narzędzie, które umożliwia odzyskanie nie tylko kontaktów, ale i innych plików (filmów, zdjęć, MP3 itp.) utraconych wskutek awarii systemu Android, kart pamięci czy innych scenariuszy. Umożliwia również m.in. przywracanie wiadomości SMS i tworzenie kopii zapasowej na komputerze.

Więcej programów służących do odzyskiwania utraconych numerów (a także innych danych) gotowych do pobrania znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

O ile najróżniejsze pliki (zdjęcia, dokumenty, MP3 itp.) trzymamy zazwyczaj na karcie pamięci SD, to z kontaktami bywa różnie. Niektórzy zapobiegawczo (i bardzo dobrze!) przenoszą je również na kartę SIM, aby mieć ich kopie zapasową. Lecz nawet jeżeli jej nie posiadamy to nie traćmy nadziei – istnieje wiele programów, które mogą przywrócić nam utracone dane i kontakty.

Jak odzyskać kontakty z telefonu?
4.2 (83.51%) 262 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.