Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Jak odzyskać kontakty z telefonu?

11

Twój telefon komórkowy nagle odmawia posłuszeństwa. Chyba każdy z nas przeżył to na własnej skórze. Jeżeli jest to stary i sfatygowany model, to nie jest nam go specjalnie żal. Gorzej z numerami telefonów. Zwłaszcza, że mieliśmy je zapisane w pamięci telefonu, a nie na karcie SIM. Jest na szczęście kilka metod, które mogą umożliwić odzyskanie kontaktów z telefonu.


>>> Szukasz nowego telefonu? Sprawdź oferty na abonament <<<


3 metody na odzyskanie kontaktów z telefonów

Na szczęście istnieją metody, które mogą zapobiec tragedii lub przywrócić kontakty, jeżeli dojdzie do ich utracenia. Musimy mieć świadomość, że taka sytuacja może spotkać każdego z nas i to w najmniej spodziewanym momencie.

1. Przezorny zawsze ubezpieczony – kopia na karcie SIM

Karta SIM

Jak odzyskać numery z telefonu? Najlepiej nie dopuścić do ich całkowitej utraty. Aby uchronić się przed nią i próbami przywrócenia kontaktów, najrozsądniej jest skopiować je na kartę SIM. Przy ewentualnej awarii telefonu czy smartfona zaoszczędzimy wiele stresu. Zawsze możemy skopiować kontakty na swój komputer osobisty, a przecież mamy do tego wiele okazji, gdy np. ładujemy telefon przez USB czy przerzucamy pliki multimedialne.

Niektórzy przetrzymują swoje kontakty z kolei tylko na karcie SIM. Również i w przypadku jej uszkodzenia możemy je utracić, dlatego zawsze warto je posiadać w co najmniej 2 miejscach.

2. Odzyskiwanie danych z telefonu przez Gmaila

gmail-ios

Właściciele smartfonów z systemem Android mogą je zsynchronizować z kontem Gmail. Dzięki temu istnieje możliwość eksportu kontaktów do własnego konta Google (może być konieczne ich wcześniejsze przeniesienie na kartę pamięci SD). Gdy zajdzie taka potrzeba, zalogujmy się do Gmaila – w lewym górnym rogu (po kliknięciu jego logo) pojawi się menu. Do wyboru mamy m.in. zakładkę kontakty – to właśnie tam powinny znajdować się twoje numery telefonu. Żeby jednak ten sposób zadziałał, konieczne jest zsynchronizowanie swojego urządzenia z posiadanym kontem Gmail. Jest on dostępny tylko dla urządzeń z Androidem.

3. Skorzystanie z profesjonalnych programów

google-play-logo

Wielu z nas jednak ani nie trzyma kopii zapasowej na karcie SIM, ani nie ma telefonu z Androidem. Nie mówiąc już o jego wcześniejszej synchronizacji z kontem Gmail. Można skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku programów, które umożliwiają przywrócenie utraconych kontaktów. Jednym z nich jest Deleted Contact Restore Backup, który umożliwia przywrócenie ręcznie skasowanych kontaktów. Jeżeli niechcący usunąłeś nie ten numer co trzeba, to narzędzie Deleted Contant Restore Backup może je odzyskać.

W przypadku nagłej awarii i utraty wielu (a może nawet i wszystkich) numerów potrzebny będzie jednak bardziej zaawansowany program, jak np. Odzyskiwanie Danych Android. Jest to kompleksowe narzędzie, które umożliwia odzyskanie nie tylko kontaktów, ale i innych plików (filmów, zdjęć, MP3 itp.) utraconych wskutek awarii systemu Android, kart pamięci czy innych scenariuszy. Umożliwia również m.in. przywracanie wiadomości SMS i tworzenie kopii zapasowej na komputerze.

Więcej programów służących do odzyskiwania utraconych numerów (a także innych danych) gotowych do pobrania znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

O ile najróżniejsze pliki (zdjęcia, dokumenty, MP3 itp.) trzymamy zazwyczaj na karcie pamięci SD, to z kontaktami bywa różnie. Niektórzy zapobiegawczo (i bardzo dobrze!) przenoszą je również na kartę SIM, aby mieć ich kopie zapasową. Lecz nawet jeżeli jej nie posiadamy to nie traćmy nadziei – istnieje wiele programów, które mogą przywrócić nam utracone dane i kontakty.

Jak odzyskać kontakty z telefonu?
4.1 (81.93%) 280 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
BogdanMarcin z KomórkomatuMarek Karpiakemi isuJa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dudus Dudus
Gość
Dudus Dudus

Witam. Mam problem! Od jakiegoś czasu w telefonie miałam informacje że gotowa już jest aktualizacja androida. Odkładałam ja w czasie aby zgrać ważne pliki na komputer niestety nie zdążyłam…. aktualizacja przebiegła i straciłam wszystkie wcześniejsze pliki… istnieje jakiś sposób aby je odzyskać??

Ja
Gość
Ja

No.

Marek Karpiak
Gość
Marek Karpiak

Witam -jak odzyskać kontakty po ustawieniach fabrycznych

Katarzyna Bieniek
Gość
Katarzyna Bieniek

Witam, mam to samo co u Dudus .Czy można odzyskać pliki i zdjęcia, kontakty po takiej aktualizacji? Mam tel. samsung galaxy A3. Co to za pomysł, żeby telefon tak się aktualizował, że czyści wszystkie dane zapisane w pamięci telefonu? Najlepsze jest to, że nie mogłam wyłączyć ciągle pokazującego się komunikatu o aktualizacji i komunikatu o tym,że całkowita aktualizacja może być tylko wtedy, gdy „coś” zrobi z moimi zapisanymi danymi w urządzeniu. A kopii zapasowej nie chciało utworzyć, bo nie była ukończona aktualizacja.
No to ukończyłam… Co ja mam teraz zrobić, jak odzyskać dokumenty i inne rzeczy?

Ewelina
Gość
Ewelina

Witam. Mam problem, posiadałam dwa telefony komórkowe obie w jednej sieci na jednej umowie. Na obu tych telefonach zapisywały się te same kontakty mimo że wpisywane były do jednego. Po czasie musiałam oddać jeden telefon pokasowalam wszystkie moje dane i kontakty po usunięciu karty SIM. Na drugim telefonie też wszystkie kontakty się usunęły. Czy jest możliwość ich odzyskania? Z góry dziękuję za pomoc

Ako0230
Gość
Ako0230

Mam pytanie czy mozna odzyskac numer telefonu skasowany pare lat temu? Ja posiadam caly czas ten sam numer telefonu ?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nr prawdopodobnie należy już do kogoś innego. Do jakiego operatora on należał?

Bogusław Bujnowicz
Gość
Bogusław Bujnowicz

Witam. Może ktoś mi wytłumaczy następujące zjawisko: co jakiś czas znika mi jeden nr tel. w zapisanych kontaktach, żeby było ciekawiej kontakt jest, imię,nazwisko a znika sam numer tel. Muszę powiedzieć, że ten kontakt mam zapisany w kilku lokalizacjach (SIM, SD GOOGLE) i znika wszędzie. Jeszcze bardziej niezrozumiałe jest to, że dzieje się tak na przestrzeni długiego czasu i ten kontakt zapisywałem w różnych telefonach (co najmniej – 4) Na koniec powiem,że jestem elektronikiem-informatykiem i nie wierzę w cuda. Przypadkowe skasowanie nie wchodzi w rachubę. Nr abonenta jest w T-Mobile

Oskar Kazimierski
Gość
Oskar Kazimierski

Co jeśli telefon jest sprawny za wyjątkiem ekranu

emi isu
Gość
emi isu

Deleted Contant Restore Backup polecam
odzyskałem wszystkie kontakty

Bogdan
Gość
Bogdan

A jak ten program działa