Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pierwsze informacje na temat budżetowej Nokii 2.4

avatar
Nokia series

HMD – właściciel marki Nokia – intensywnie pracuje nad kolejnymi modelami. Do tej pory pojawiały się informacje na temat wyższych modeli z serii 8xx. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy Nokię 2.4 należącą do budżetowej półki.

Podstawowa Nokia z ośmiordzeniowym procesorem

Wiele przemawia za tym, że smartfon będzie miał mocniejszy procesor w stosunku do swojego poprzednika. Mianowicie na jej pokładzie powinien zagościć MediaTek Helio P22. Oznacza to, iż smartfon powinien być dość wyraźnie wydajniejszy w stosunku do poprzednika.

A czego możemy jeszcze się spodziewać po Nokii 2.4? Wstępne informacje mówią, że urządzenie zostanie wyposażony w 2 GB pamięci RAM. Do tego w smartfonie będzie dostępne 16 lub 32 GB przestrzeni dyskowej. Oczywiście lepiej by wypadła ta druga wersja. Możliwe również, że dostępne będą obydwie wersje pamięciowe. Można również spodziewać się, iż Nokia pokusi się o mocniejsze wersje pamięci RAM. Minimum to 3 GB, ale optymalnie prezentowałaby się wersja z 4 GB pamięci operacyjnej.

Niestety niewiele wiadomo więcej na temat specyfikacji. Można jednak spodziewać się dość klasycznego wyglądu z widocznymi, ale nie szerokimi ramkami. Najprawdopodobniej zobaczymy tutaj również wcięcie w postaci łezki.

W przypadku aparatów wygląda na to, że zobaczymy tutaj podwójny aparat główny oraz pojedynczą kamerkę do selfie. Zapewne będzie to konfiguracja w postaci jednostki podstawowej i „oczka” do pomiaru głębi ostrości. Trudno natomiast wyrokować jakie matryce zostaną zastosowane.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację na razie nie wiadomo nic konkretnego. Zapewne ta sytuacja się zmieni w ciągu najbliższych tygodni. Miejmy nadzieję, że wzorem poprzedników, jednym z mocnych punktów Nokii 2.4 będzie pojemna bateria oraz oczywiście przystępna cena.

Wiele wskazuje na to, że smartfon pojawi się w Europie, a tym samym w Polsce. Jeśli tak będzie, mógłby okazać się całkiem ciekawym wyborem w przypadku podstawowych ofert od operatorów za przysłowiową złotówkę. Tym bardziej, że u nas Nokia cieszy się pewnym sentymentem.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: phonearena.com. nokiapoweruser.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: