Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Już niebawem właściciel firmy Nokia, czyli HMD Global, zaprezentuje całą serie nowych smartfonów oznaczoną literą X. Wedle wszystkich znaków na niebie i na ziemi odbędzie się to już 8 kwietnia. Tymczasem wyciekła częściowa specyfikacja jednego z modeli, mianowicie Nokii X20.

Średnia niższa półka z obsługą sieci 5G

Z dostępnych danych wynika, że smartfon będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 480. Co ciekawe, urządzenie będzie także obsługiwało sieci 5G, co nie jest jeszcze standardem w tej klasie smartfonów. Z procesorem będzie współpracowało 6 GB pamięci RAM. W przypadku przestrzeni dyskowej można spodziewać się 128 GB z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat ekranu Nokii X20. Ale patrząc na klasę sprzętu należy założyć, że będzie to wyświetlacz wykonany w technologii IPS LCD z przekątną w okolicy 6,4 cala. Raczej nie ma co się spodziewać wyższego odświeżania ekranu.

W przypadku aparatów, również wiadomo niewiele. Zapewne będzie to jednostka wyposażona w potrójny aparat główny. Podstawowa kamerka zapewne zostanie wyposażona w matrycę 48 lub 64 Mpix. Funkcjonalność pozostałych dwóch aparatów nie jest znana. Miejmy jednak nadzieję, że przynajmniej jeden z nich okaże się aparatem ultraszerokokątnym, a nie „oczkiem” pomocniczym.

W przypadku Nokii X20 to w zasadzie wszystkie informacje jakie w tym momencie są dostępne. Co ciekawe, źródła wspominają także o cenie smartfona. Według nich, został on wyceniony na 349 euro. Czy tak będzie faktycznie – przekonamy się już niebawem.

Tymczasem wyciekła także specyfikacja podobnego modelu, mianowicie Nokii G10. W sieci pojawiły się ostatnio także specyfikacje telefonu Nokia G10. Będzie on wyposażony w 6,38-calowy wyświetlacz obsługujący rozdzielczość HD+. Na pokładzie znajdzie się MediaTek Helio P22 SoC i 4 GB pamięci RAM. Na pliki w tym wypadku przeznaczono 64 GB przestrzeni dyskowej. Tutaj znajdzie się aparat wyposażony w matrycę 48 Mpix. I to w tym momencie tyle, jeśli chodzi o specyfikację tego modelu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.comgsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów