Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Najmniejsze smartfony – TOP 5

Pierwsze telefony komórkowe były naprawdę sporych rozmiarów. Dopiero po latach nastał czas ich miniaturyzacji. Producenci ścigali się, aby zaproponować klientom jak najprzystępniejsze rozmiarowo urządzenia. Od tamtych czasów sporo wody w rzekach upłynęło. Dziś mamy do wyboru wielkie smartfony o gigantycznych ekranach, które nie każdemu muszą odpowiadać. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy, a jeśli tak, to jakie modele smartfonów mogą być przystępne pod względem rozmiarów. Zapraszamy do przeglądu wybranych modeli.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem


LG K3 (2017)

LG K3 2017

Na początek podstawowy model LG na 2017 rok. Wymiary tego telefonu to (długość x szerokość x grubość) 133,9×67,7×9,4 mm. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 4,5 cala. Za pracę smartfona odpowiada czterordzeniowy procesor Snapdragon wsparty 1 GB pamięci operacyjnej. Telefon sprawdzi się do podstawowych zadań i sporadycznego korzystania z Internetu. Pomimo grubych ramek wokół ekranu leży dobrze w dłoni i obsługa jedną dłonią nie powinna sprawić większego problemu.

Samsung Galaxy A3 (2017)

Samsung Galaxy A3 (2017) to jeden z mniejszych przedstawicieli koreańskiego producenta. Wymiary urządzenia wynoszą 135,4×66,2×7,9 mm. Sercem telefonu jest autorski, ośmiordzeniowy procesor Exynos wsparty 2 GB pamięci RAM. Urządzenie posiada przekątną ekranu 4,7 cala, a wyświetlacz wykonany jest w technologii Super AMOLED. Dzięki zaokrąglonym krawędziom i niewielkim rozmiarom w stosunku do większości innych modeli, korzystanie z tego smartfona jest komfortowe.

Xiaomi Redmi 4X

Jeden z ciekawszych przedstawicieli chińskiego giganta ze średniej niższej półki. Wymiary smartfona zamykają się w 139,2×69,9×8,6 mm. Za sprawne działanie smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor Snapdragon wsparty przez aż 3 GB pamięci operacyjnej. Mamy tutaj również do czynienia z 5 calowym wyświetlaczem oraz pojemną i wydajną baterią. Obudowa Xiaomi Redmi 4X z dość wąskimi ramkami jest dobrze spasowana i zaokrąglona na krawędziach, a dzięki stosunkowo kompaktowym wymiarom telefon powinien dobrze leżeć nawet w niewielkich dłoniach.

Apple iPhone SE

Interesujący projekt koncernu z logiem nadgryzionego jabłka nawiązujący do filozofii, której firma trzymała się przez wiele lat. Model iPhone SE nawiązuje designem do wcześniejszych modeli i jest zdecydowanie kompaktowy. Jest to ukłon do tej grupy klientów, którzy nie byli zachwyceni większymi modelami z portfolio Apple’a. Rozmiary urządzenia wynoszą 123,8×58,6×7,6 mm, a przekątna ekranu to 4 cale. Za sprawne działanie urządzenia odpowiada autorski procesor A9. Urządzenie jest bardzo dobrze zoptymalizowane, dzięki temu kultura pracy stoi na wysokim poziomie. Kompaktowe rozmiary, niewielki i wygodny ekran i wysoka jakość wykonania sprawiają, że pomimo iż nie jest to już najnowszy model, warto wziąć go pod uwagę, jeśli szukamy niewielkiego, dobrze leżącego w dłoni i sprawnie działającego urządzenia.

Sony Xperia XZ1 Compact

Jeżeli szukamy niewielkiego i kompaktowego urządzenia o topowych podzespołach i z Androidem na pokładzie to w zasadzie mamy do wyboru tylko ten model. Rozmiary Sony Xperii XZ1 Compact to 129x65x9,3 mm. Przekątna ekranu wynosi 4,6 cala. Na pokładzie smartfona mamy do czynienia z topowymi podzespołami. Za pracę urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 wsparty 4 GB pamięci RAM. Telefon jest zamknięty w prostokątnej bryle, co sprawia że jest wygodny w użytkowaniu i nawet osoby z mniejszymi dłońmi powinny być z jego kompaktowości usatysfakcjonowane. Kultura pracy urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Do tego wydajna bateria i dobry aparat sprawia, iż mamy do czynienia z topowym urządzeniem zamkniętym w niewielkiej obudowie w porównaniu z innymi urządzeniami tej klasy.

Komorkomat polecamy

Jeżeli szukamy niewielkiego urządzenia, które dobrze leży w dłoni i mieści się w każdej standardowej kieszeni, nie stoimy na straconej pozycji. Na rynku jest wybór praktycznie w każdym przedziale cenowym. Nie jest może on tak duży jak modeli z ponad 5 calowymi ekranami jednak każdy z nas, w zależności od potrzeb, powinien coś dla siebie znaleźć.

Najmniejsze smartfony – TOP 5
4.1 (82.86%) 14 głosów

avatar