Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Najlepsze telefony z klawiaturą

2

Wydawałoby się, że wprowadzenie na rynek iPhonów i smartfonów innych producentów zupełnie wypchnęło na margines tradycyjne telefony komórkowe. Poniekąd tak się stało. Modele z klawiaturą dotykową i systemem Android lub iOS stały się ogólnodostępne i pożądane niemal przez wszystkich klientów. Istnieją jednak wyjątki. Na rynku telefonów komórkowych wciąż są dostępne tradycyjne modele komórek z fizyczną klawiaturą. W poniższym tekście pragniemy zaprezentować pięć klasycznych modeli telefonów dostępnych na rynku.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Top5 telefonów z klawiaturą

Telefon z fizyczną klawiaturą wydaje się reliktem przeszłości i symbolem pierwszej generacji ogólnodostępnych komórek. Istnieje jednak grupa odbiorców u których – np. ze względu na charakter wykonywanej pracy – smartfony z dotykowym wyświetlaczem nie będą spełniać swych zadań. W ich przypadku klasyczne telefony będą właściwym wyborem.

Mimo, że generalnie odbiegają one nieco od współczesnych standardów, warto jednak pamiętać, że wciąż pozostają wytrzymałe, także mają dogodne parametry i (zazwyczaj) przystępną cenę. M.in. tymi (ale nie tylko) wyznacznikami kierowaliśmy się, tworząc poniższą listę najlepszych telefonów z klawiaturą.


Samsung S5611

Naszą listę otwiera jeden ze starszych modeli południowokoreańskiej firmy – Samsung S5611. Telefon ten stworzony został z myślą o klientach, którzy szukają funkcjonalnego aparatu pozbawionego dotykowej klawiatury. Model wyposażony jest w 2,4-calowy wyświetlacz, a także posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak aparat cyfrowy 5 Mpix i technologię Bluetooth 3.0. Wszystko to zamknięte jest w wysokiej jakości obudowie, o klasycznym designu i dostępne w cenie do 500 złotych.

myPhone Tango

Nieco starsi użytkownicy komórek pamiętają zapewne czasy, gdy telefony z klapką były najbardziej pożądanymi modelami na rynku. Jednym z nich był myPhone Tango – telefon wyróżniający się dwoma niezależnymi wyświetlaczami. Pierwszy o wielkości 1,77 cala znajduje na zewnątrz telefonu i informuje o nieodebranych połączeniach i wiadomościach. Drugi (2,4″) ukryty jest wewnątrz urządzenia i służy jako główny wyświetlacz. Nowy model myPhone’a (debiut na rynku w IV kwartale 2017) posiada również aparat 2 Mpix, technologię Bluetooth, przycisk funkcyjny S.O.S., Dual SIM, slot na karty microSD oraz baterię o pojemności 900 mAh. Wszystko to w cenie do 200 złotych.

Allview H3 Join

Kolejne miejsce zajmuje klasyczny model europejskiego producenta – Allview H3 Join. Telefon ten to perfekcyjne połączenie funkcjonalności z elegancją. Czarna obudowa podkreśla klasyczny design, zaś stosunkowo duży wyświetlacz (przekątna 2,8 cala) i wygodna w obsłudze klawiatura dodaje funkcjonalności. Telefon wyposażony jest w aparat 5 Mpix z lampą błyskową LED, technologię Bluetooth i 3G, która umożliwia sprawne korzystanie z Internetu. Cena telefonu nie przekracza 200 zł.

BlackBerry 9800 Torch

Drugie miejsce należy do telefonu, który tylko z wyglądu przypomina klasyczny model. BlackBerry 9800 Torch to aparat wyposażony zarówno w ekran dotykowy, jak i wysuwaną klawiaturę QWERTY z trackpadem. Elementy te zintegrowane są ze sobą za pomocą eleganckiej i wytrzymałej obudowy. Model 9800 Torch posiada m.in. dostęp do Internetu, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix i autorski system operacyjny BlackBerry OS 6.0. Ten elegancki telefon dostępny jest w cenie około 700-800 złotych.

BlackBerry KEYone

Naszym numerem jeden zostaje model łączący w sobie przeszłą i przyszłą technologię telefonów komórkowych – BlackBerry KEYOne. Bezbłędnie zaprojektowany i dokładnie wykonany model jedynie przypomina klasyczny telefon z klawiaturą, gdyż w rzeczywistości jest to nowoczesny smartfon. BlackBerry KEYOne posiada ekran dotykowy, pod którym znajduje się fizyczna klawiatura typu QWERTY. Model bazuje na systemie Android, dzięki czemu obsługuje niemal wszystkie współczesne aplikacje. Ponadto posiada również m.in. ośmiordzeniowego Snapdragona 2,00 GHz, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 12 Mpix oraz baterię o pojemności 3505 mAh z funkcją szybkiego ładowania. BlackBerry KEYOne spełnia niemal wszystkie standardy smartfona, stąd też cena wynosi około 2000 złotych.

Najlepsze telefony z klawiaturą
4.4 (88%) 10 głosów