Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak nagrać ekran w iPhone? Banalne rozwiązanie!

nagrywanie ekranu iOS Apple iPhone

Ostatnia aktualizacja: 2023-10-17

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak nagrać ekran w iPhone? Często mogło być to zbyt późno, a więc wtedy, kiedy gorączkowo potrzebowałeś zarejestrować to, co dzieje się na ekranie Twojego iPhone’a, ale nie wiedziałeś jak tego dokonać. Nic bardziej prostego! Przedstawiamy prosty sposób, jak tego dokonać – i to bez dodatkowych aplikacji!

Jak nagrywać ekran w iPhone?

Masz iPhone’a i potrzebujesz nagranie z ekranu? Świetnie się składa! Nagrywanie ekranu na iPhonie jest tak samo proste i mało kłopotliwe jak w przypadku telefonów z Androidem. Dlaczego?

W przypadku Androida możesz zdać się na aplikacje zewnętrzne, które na szczęście znajdziesz w sklepie Google Play, także za darmo. Oba systemy mają jednak wbudowane odpowiednie narzędzie systemowe.

iOS czy Android – co jest lepsze w 2023 roku

Po co nagrywać ekran w iPhonie?

Powodów może być wiele, ale zwykle będzie ich dwa: kiedy chcesz pokazać drugiej osobie filmik, do którego nie ma ona dostępu lub coś jej wytłumaczyć czy nagrać w ten sposób materiały szkoleniowe. W czasie pracy zdalnej takie rozwiązanie może mieć sens.

Nie każdy ma konto na Instagramie, więc przesłanie linku do filmiku czy gifa na wiele się nie zda. Jeżeli byłby to obrazek, to wystarczyłby zrzut z ekranu. W przypadku filmików screenshoty naturalnie się nie sprawdzą, stąd konieczność nagrania ekranu w telefonie, chociaż na te kilka-kilkadziesiąt sekund.

Dla zrzutów ekranu zostawmy bardziej podstawowe i „przyziemne” zastosowanie.

Nagrywanie ekranu może nie być częstą potrzebą, ale co jakiś czas taka funkcja może się przydać. Podpowiemy krok po kroku jak nagrać ekran urządzenia nie tylko w iPhonie, ale też w tabletach iPad, gdyż systemy iOS i iPadOS są w tej kwestii identyczne!

Jak łatwo nagrać ekran w iPhone?

Jeżeli masz iPhone’a w miarę aktualnych oprogramowaniem (iOS 14 lub nowszy), to opcja nagrywania ekranu będzie dziecinnie prosta! Pokażemy ją na przykładzie iPhone’a 14 z pierwszej połowy września 2022 roku, który zadebiutował właśnie z oprogramowaniem iOS 16.

iPhone 14Specyfikacja techniczna iPhone 14:

 • sześciordzeniowy procesor Apple A15 Bionic 3,20 GHz
 • 4 GB RAM
 • 128/256/512 GB miejsca na dane
 • ekran OLED 6,10″ 460 ppi
 • aparat główny 12+12 Mpix
 • aparat do selfie 12 Mpix
 • iOS 16
 • debiut 07.09.2022

Teoretycznie nagrywanie ekranu iPhone’a powinno być możliwe nawet w leciwym iPhonie 6s z września 2015 roku, który zadebiutował wówczas z systemem iOS 9, ale w międzyczasie dostał wsparcie i aktualizację do iOS 15.7. W przypadku modeli iPhone’a starszych niż generacja 6s może być ona nieosiągalna z poziomu systemu – tu konieczna może być instalacja odpowiedniej aplikacji.

Oto kilka odpowiednich zrzutów z ekranu iPhone’a 12 Mini.

jak nagrać ekran iPhone'a?

Gdzie znajdziesz funkcję nagrywania ekranu? Domyślnie będzie się ona znajdować w Centrum powiadomień. Wejdziesz tu rozwijając z prawego górnego rogu ekranu menu iPhone’a. Funkcja nagrywania symbolizowana jest przez ikonkę grubej, wypełnionej kropki otoczonej okręgiem. Kliknij w tę ikonkę, a w upływie trzech sekund zacznie się nagrywanie ekranu Twojego iPhone’a!

jak nagrać ekran iPhone'a?

Łatwo rozpoznasz, że nagrywanie ekranu urządzenia ma już miejsce – analogicznie jak w przypadku nagrywania filmu z aparatu fotograficznego, ikonka nagrywania ekranu przyjmie czerwony kolor. Aby zatrzymać nagrywanie, wystarczy tapnąć w godzinę, a następnie przycisk Zakończ nagrywanie.

Zarejestrowany materiał pojawi się standardowo w galerii (w aplikacji Zdjęcia). Wideo zawiera wszystko to, co działo się na ekranie iPhone’a w momencie nagrywania.

Co ciekawe, opcja nagrywania ekranu w iPhonie ma więcej zastosowań i możliwości.

Jak udostępnić Internet na iPhone

Jak włączyć nagrywanie ekranu iPhone’a z mikrofonem?

Możesz bowiem nagrać nie tylko wizję, ale także fonię! Wystarczy, że zamiast pojedynczego kliknięcia w opcję nagrywania ekranu iPhone’a przytrzymasz palcem nieco dłużej jego ikonkę. Wówczas rozwinie się niewielkie menu, z którego będziesz mógł wybrać, czy chcesz nagrywać ekran z włączonym mikronem lub z wyłączonym. Jak się możesz domyślać, ustawienia domyślnie go wyłączają.

Ale masz prawo wyboru! Rejestracja obrazu z dźwiękiem nie tylko może się przydać w przypadku filmików z fonią, które chcesz komuś przesłać, ale – a może przede wszystkim – w przypadku materiałów szkoleniowych. Możesz w ten sposób nagrać swój głos i łatwiej wytłumaczyć drugiej osobie pewne zagadnienie, również na żywo w formie wideokonferencji. Nagrywanie dźwięku w tym przypadku będzie wręcz konieczne.

Oczywiście możesz zatrzymać nagrywanie w każdej chwili, podobnie jak poprzednim razem. Ekstra!

Nie mam opcji nagrywania ekranu iPhone’a w Centrum sterowania – co teraz?

Czasami Centrum sterowania nie posiada tej opcji, którą charakteryzuje ikonka kropki otoczona okręgiem. Możesz ją jednak łatwo do Centrum sterowania, aby zawsze była „pod ręką”.

Jak dodać aplikację Nagranie z ekranu – i każdą inną – do Centrum sterowania swojego iPhone’a?

 1. Wejdź w ustawienia telefonu
 2. Otwórz Centrum sterowania
 3. Kliknij w nim w Więcej narzędzi
 4. Znajdź opcję Nagranie z ekranu
 5. Zatwierdź naciskając zielony znaczek +

Gotowe! Funkcja nagrywania ekranu iPhone’a zawsze będzie łatwo i szybko dostępna! Można już rozpocząć nagrywanie ekranu iPhone.

Jak nagrywać ekran w iPhone – podsumowanie

Jak widzisz, do nagrywania ekranu iPhone’a z iOS 14 lub nowszym nie trzeba dodatkowych aplikacji czy narzędzi. Nie musisz niczego ściągać, gdyż ta funkcjonalność – choć trochę niedoceniania i raczej niezbyt znana – jest już wbudowana w system nowszych iPhonów. W smartfonie marki Apple to dość oczywiste, że wiele funkcjonalności jest już wbudowanych i preinstalowanych w systemie iOS.

Oczywiście zawsze możesz skorzystać z innych aplikacji dostępnych na Apple Store, ale tak naprawdę nie jest to konieczne. Wybór jednak oczywiście zawsze należy do Ciebie!

Najpopularniejsze telefony iPhone 2023:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów