Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Rynek wytrzymałych smartfonów wydaje się do tej pory niezbyt nasycony. Niestety producenci nie palą się do zmiany tego stanu rzeczy. Na szczęście od czasu do czasu możemy liczyć na nowe modele. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia gdyż już za tydzień w oficjalnej sprzedaży pojawi się Motorola Defy.

Wytrzymałe smartfony ->

Wytrzymały smartfon z certyfikatem

Kiedyś mieliśmy już do czynienia ze smartfonem, który nosił taką nazwę. Najwyraźniej Motorola stwierdziła, że to dobry pomysł, aby przywrócić dość dobrze wspominaną serię. To, na co w tym konkretnym modelu warto zwrócić uwagę, to oczywiście wytrzymałość. Smartfon ma wzmocnioną obudowę i jest wodo oraz kurzoodporny, czego dowodem są certyfikaty IP68. Ale to nie wszystko. Smartfon dodatkowo będzie działał w temperaturze od -25 stopni do aż 55 stopni Celsjusza, czego potwierdzeniem jest certyfikat MIL-SPEC 810H. Dodatkowo ma być odporny na toksyczne i korozyjne środowisko oraz przeżyć upadek z wysokości 1,8 metra, o ile wyląduje na bocznej ramie. Smartfon jest efektem współpracy Motoroli i Bullitt Group – firmy, która specjalizuje się w produkcji wytrzymałych telefonów w Wielkiej Brytanii.

A jak specyfikacja? Najnowsza Motorola Defy pracuje pod kontrolą Snapdragona 662 wspartego 4 GB pamięci RAM.  Na pliki przeznaczono 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu zastosowano panel o przekątnej 6,5 cala wykonany w technologii IPS LCD. Niestety, zastosowano tutaj tylko rozdzielczość na poziomie HD+. Oczywiście nie mamy co liczyć tutaj na wyższą częstotliwość odświeżania. Na froncie znajdziemy również pojedynczą kamerkę do selfie schowaną we wcięciu w postaci łezki.

Na pleckach Motoroli Defy znalazło się miejsce dla potrójnego aparatu głównego. Podstawowa jednostka wyposażona jest w matryce 48 Mpix. Oprócz tego znalazło się tutaj miejsce na dwa obiektywy po 2 Mpix. Pierwsza dedykowana jest zdjęciom makro, a druga do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zaś mamy do czynienia z kamerką z matrycą 8 Mpix.

Nie powinniśmy także narzekać na energię w smartfonie, gdyż pojemność ogniwa wynosi 5000 mAh. Znalazło się tutaj również wsparcie dla szybkiego ładowania na poziomie 20 W. Smartfon po wyjęciu z pudełka będzie działał pod kontrolą Androida 10 przykrytego lekką nakładką Moto UX.

Motorola Defy w oficjalnej sprzedaży ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Będzie ona ponoć oferowana na rynkach europejskich oraz południowoamerykańskich. Nie sprecyzowano jednak dokładnych państw. Jej cena ma wynieść 325 euro.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów