Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Mapa zasięgu T-Mobile w 2024 roku

T-Mobile mapa zasięgu

Jak prezentuje się mapa zasięgu T-Mobile Polska? To jeden z czterech głównych operatorów sieci komórkowych w naszym kraju. Co ma pod tym względem do zaoferowania? I czy warto zwrócić uwagę na magentową sieć, jeśli zależy ci przede wszystkim na dobrym zasięgu? Już mówimy.

Mapa zasięgu T-Mobile

Oczywiście podobnie jak w przypadku innych głównych i nie tylko operatorów, również w tym wypadku masz możliwość sprawdzenia orientacyjnego zasięgu T-Mobile Polska w zależności od preferowanej technologii. W praktyce wiele zależy od np. typu zabudowy czy bliskości masztów.

Do wyboru są opcje 5G, 4G/LTE i najstarszą 2G. Jest także możliwość sprawdzenia zasięgu NB-IoT. Jak sam operator tłumaczy na swojej stronie internetowej jest to tzw. „Internet rzeczy” oparty o sieć nadajników LTE 800 MHz. Dotyczy to przede wszystkim innych urządzeń mających połączenie z internetem. Dobrym przykładem są tutaj urządzenia gospodarstwa domowego lub różnego rodzaju punkty pomiarowe.

T-Mobile udostępnia oczywiście swoją mapę zasięgu dla każdego zainteresowanego. Znajdziesz ją pod tym adresem.

Zasięg T-Mobile 5G

Patrząc na mapę zasięgu T-Mobile w technologii 5G można pozytywnie się zaskoczyć. Wydawałoby się, że będą to tylko największe ośrodki miejskie, a tak nie jest. Oprócz największych miast – w zasięgu są w większości także mniejsze ośrodki i nie tylko. Również tereny wiejskie w wielu wypadkach mogą się pochwalić zasięgiem w tej najszybszej technologii.

Oczywiście zdarzają się tutaj różne „dziury” w zasięgu. Z mapy wynika również, że najleosze pokrycie ma wschodnią i centralna część kraju. Im dalej na zachód tym gorzej. Również Pomorze Zachodnie niestety wygląda pod tym względem nieco gorzej niż pozostała część kraju. Miejmy natomiast nadzieję, że T-Mobile będzie w dalszym ciągu intensywnie rozwija zasięg sieci 5G i również te obszary wkrótce będą wyglądały lepiej.

Z infrastruktury T-Mobile Polska korzysta także m.in. Heyah i Red Bull Mobile.

Zasięg T-Mobile 4G/LTE

W przypadku technologii 4G/LTE zasięg sieci T-Mobile wygląda bardzo dobrze. Praktycznie cały kraj pokryty jest jednolitym kolorem wskazującym na pełen zasięg LTE. Oczywiście w niektórych rejonach znajdują się kropki bez koloru, oznaczające brak zasięgu. Są to jednak zdecydowanie sporadyczne przypadki.

Dodatkowo zazwyczaj mają miejsce w górach lub w dużych kompleksach leśnych. Jest to o tyle ważne, że praktycznie na całym obszarze, będziesz mógł korzystać w takim wypadku z technologii VoLTE pozytywnie wpływającej na jakość rozmów i połączeń.

Zasięg T-Mobile 2G

Jak widzisz, przeskakujemy tutaj od razu do technologii drugiej generacji. Dlaczego? Otóż, dlatego, że mapy zasięgu T-Mobile nie prezentują 3G. Nie ma jej, gdyż T-Mobile wyłączył zasięg 3G w kwietniu 2023 roku. Mając na uwadze coraz nowocześniejsze urządzeniami potrzebę zwiększenia możliwości przepustowości sieci, magentowy operator zdecydował się zainwestować w nowsza infrastrukturę.

To między innymi dlatego zdecydował się wyłączyć starszą generację 3G. Na wszelki wypadek zostawił natomiast 2G. I jeśli chodzi o mapę zasięgu T-Mobile w tej technologii jest bardzo dobrze. W przeważającej części masz tutaj pełne pokrycie obszaru całego kraju. Oczywiście zdarzają się jakieś wyjątki i dziury w zasięgu. Zazwyczaj są to rejony albo górskie albo duże obszary leśne, które nie są popularnym miejscem przebywania.

Niemniej jednak, przed zakupem usług warto abyś sprawdził, czy przypadkiem twoje miejsce przebywania nie zbiega się z tego typu dziurami w zasięgu. Choć jest na to stosunkowo niewielka szansa.

Zasięg T-Mobile NB-IoT

I ostatni typ zasięgu sieci T-Mobile jaki możesz wybrać na mapie operatora to właśnie zasięg w tzw. technologii NB-IoT. Czym ona jest – wyjaśniliśmy już na samym początku, więc tutaj nie będziemy się powtarzać. Przypomnijmy tylko, że dotyczy przede wszystkim „Internetu rzeczy” i wszelkiego rodzaju urządzeń pomiarowych.

Jak pokazuje mapa zasięgu T-Mobile w tej technologii również możesz liczyć na bardzo dobre pokrycie powierzchni kraju. Jest one odrobinę słabsze niż w przypadku sieci 2G. Przy czym ów nieco słabsze pokrycie dotyczy przede wszystkim obszarów górskich oraz północno wschodniej części kraju. Zatem jeśli potrzebujesz korzystać z tego typu transmisji danych, T-Mobile wychodzi tutaj naprzeciw twoim oczekiwaniom.

Zasięg T-Mobile – podsumowanie

Jak możesz zobaczyć, mapa zasięgu T-Mobile prezentuje się bardzo dobrze. W zasadzie każda technologia, patrząc na stopień zaawansowania i czas wejścia na rynek ma do zaoferowania niemal maksimum swoich możliwości. Szczególnie można być pozytywnie zaskoczonym w przypadku zasięgu 5G. Oczywiście w tej materii jest jeszcze co nieco do zrobienia ale miejmy nadzieję, że magentowy operator i w tym wypadku Stanek na wysokości zadania.

Najpopularniejsze telefony 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.