Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Mapa zasięgu Plus w 2024 roku

avatar
Plus mapa zasięgu

Czy warto wybrać operatora działającego na infrastrukturze Plusa? Na to pytanie może Ci odpowiedzieć mapa zasięgu Plus GSM! Choć to jeden z największych operatorów komórkowych w naszym kraju, to przed skorzystaniem z jego usług warto sprawdzić, jak wygląda jak wygląda sprawa z zasięgiem w Twojej okolicy. Najlepiej zrobić to na mapie zasięgu.

Zasięg sieci Plus – wstęp

Ocena zasięgu sieci stanowi jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze operatora komórkowego. Niezmiernie ważne jest, aby korzystanie z usług mobilnych odbywało się bez uciążliwych przerw, niezależnie od miejsca – czy to w dużym mieście, na wsi, czy też w trakcie podróży po Polsce. Dlatego przed dokonaniem wyboru operatora zaleca się sprawdzenie, jakie możliwości oferuje na konkretnym obszarze.

Operatorzy wirtualni i infrastrukturalni – jaki jest Plus?

Różnica pomiędzy operatorami infrastrukturalnymi a wirtualnymi jest intuicyjna. Operatorzy infrastrukturalni to firmy, które posiadają lub dzierżawią swoją własną infrastrukturę komunikacyjną, co oznacza, że są bezpośrednio odpowiedzialni za dostarczanie sygnału do klientów.

Operatorzy wirtualni oferują z kolei swoje usługi, jednak w kwestiach komunikacyjnych polegają na infrastrukturze innych firm. Plus działa jako operator infrastrukturalny, co oznacza, że samodzielnie zarządza dostarczaniem sygnału do swoich klientów. Ponadto to on jest odpowiedzialny za rozwój technologii i jej implementację. Ta autonomia oznacza również, że operator w dużej mierze ponosi odpowiedzialność za ewentualne niedociągnięcia w świadczeniu usług.

Z zasięgu Plusa korzysta nie tylko Plus, ale także m.in. Plush, Premium Mobile czy lajt mobile.

Mapa zasięgu sieci Plus

Sieć Plus obejmuje niemal całą Polskę. Nie ma się co dziwić, to w końcu jeden z najstarszych operatorów w Polsce, który miał masę czasu na to, aby przygotować swoją infrastrukturę. Bez większego problemu będziesz mógł dzwonić, wysyłać SMS-y czy MMS-y, a także bezproblemowo korzystać z sieci.

Co jednak ważne – trzeba pamiętać, że prezentowany zasięg może różnić się w zależności od miejsc i mogą być obszary (choć raczej nieliczne), na których go zabraknie. Poszczególne miejscowości mogą różnić się też od siebie również dostępnością technologii dostarczania sygnału. Jak to sprawdzić?

Mapa zasięgu sieci Plus – co z 5G?

Plus, podobnie jak inni duzi operatorzy, mocno inwestuje w sieć 5G, bo doskonale wie, że to nie tylko zysk, ale również przyszłość Internetu mobilnego. Plus ma się czym pochwalić. Jego usługi w zakresie tego najnowszego rozwiązania są coraz bardziej powszechne, dotyczą już nie tylko wielkich ośrodków, ale coraz śmielej wchodzą również do małych miast i miasteczek.

mapa zasięgu 5G Plus

Choć sieć 5G to ogromne wyzwanie dla operatorów, w przypadku Plusa jasno widać, że praca wre i nawet prowadzane są nowe rozwiązania. W końcu nie tak dawno temu firma ogłosiła, że wprowadza jeszcze jedno rozwiązanie, czyli 5G Ultra. Co to jest?

Choć nie jest to technicznie nowy standard sieci, to wyniki są raczej zadowalające. Polega to na tym, że Plus agreguje pasma, które są w jego posiadaniu i zwiększa pojemność i prędkość w niektórych nadajnikach. Na razie działa to w kilkuset miejscowościach. Pierwsze testy mówią, że wzrosty sięgają około 20% prędkości. Wygląda więc na to, że rzeczywiście Plusowi udało się wprowadzić nowy, bardzo interesujący produkt.

Mapa zasięgu sieci Plus – jak z niej skorzystać?

Mapa Zasięgu sieci Plus to bardzo proste narzędzie ułatwiające sprawdzenie dostępności usług operatora w różnych regionach Polski. Przed ostatecznym wyborem operatora dobrze jest skorzystać z tej mapy, aby upewnić się, że świadczone usługi spełnią Twoje oczekiwania. Warto tu wziąć pod uwagę nie tylko miejsce zamieszkania, ale również te lokalizacje, które często odwiedzamy, czy to w celach zawodowych czy wypoczynkowych. Jest to o tyle istotne, że choć Plus posiada nadajniki w całej Polsce, to niektóre miejsca mogą mieć lub nie mieć dostępu do konkretnej wykupionej przez nas technologii.

Jak skorzystać z Mapy Zasięgu Plusa?

Plus mapa zasięgu

Wejdź na oficjalną stronę operatora Plus. Znajdziesz ją pod tym adresem.

Po wejściu na Mapę Zasięgu, możesz korzystać z interaktywnej mapy przedstawiającą obszar Polski. Możliwe jest powiększanie, pomniejszanie mapy oraz przesuwanie się po niej, aby dokładnie zapoznać się z dostępnymi usługami w konkretnym miejscu. Jeśli wyrazisz zgodę na udostępnienie stronie Plus aktualnej lokalizacji przez swoją przeglądarkę, mapa automatycznie pokaże dostępność Internetu w swojej okolicy. W okienku wyżej możesz również swoje miasto. Uwaga – pamiętaj, że ma ona charakter informacyjny i nie może stanowić powodu złożenia reklamacji.

Sama może wprowadzać w pewne osłupienie, gdyż na pierwszy rzut oka widać, jakby cała pokryta była zielenią. Warto jednak przyjrzeć się legendzie, bo im ciemniejszy na niej kolor, tym nowsza technologia, którą oferuje operator. Korzystając z mapki nie zapomnij przybliżyć jej – wtedy dość precyzyjnie będziesz mógł zweryfikować, czy interesująca Cię technologia obejmuje interesujący Cię obszar.

Do wyboru masz trzy opcje podglądu, jeśli sprawdzasz możliwości internetowe:

a) Internet 5G i 4G/LTE. W jego skład wchodzą 5G Ultra

 • 5G na zewnątrz
 • 5G wewnątrz budynków
 • 4G/LTE

b) Internet 4G. W jego skład wchodzą:

 • 4G/LTE Advanced
 • LTE na zewnątrz
 • LTE wewnątrz budynków

c) Internet 3G. W jego skład wchodzą:

 • 3G na zewnątrz
 • 3G wewnątrz budynków
 • Możesz również podejrzeć opcje telefonii komórkowej:

a) UMTS w skład, której wchodzą

 • zasięg na zewnątrz
 • zasięg wewnątrz budynków

b) GSM w skład, której wchodzą:

 • zasięg na zewnątrz
 • zasięg wewnątrz budynków

Zasięg sieci Plus – podsumowanie

Świadczenie usług telekomunikacyjnych jest wpisane w DNA Plusa. To jeden z najstarszych operatorów w Polsce, którego korzenie sięgają lat 90. XX wieku. Tak naprawdę to Plus (Polkomtel Sp.) nie posiada swoich łączy na wyłączność – chętnie dzierżawi je wirtualnym operatorom, jak np. Premium Mobile czy lajt mobile. Korzysta z niego także choćby Plush, a więc submarka zielonego operatora.

Warto sprawdzić zasięg sieci komórkowej Plus GSM zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję!

Najpopularniejsze telefony 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Pasjonat technologii mobilnych i wszelkiego rodzaju gadżetów. W Komórkomacie odpowiedzialny za dział Poradniki i Recenzje.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: