Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pakiet rodzinny – czy się opłaca?

avatar
18
Abonament rodzinny GSM

Walka operatorów komórkowych w sferze ofert na abonament i na kartę jest niezwykle zaciekła. Emocje udzielają się również ich użytkownikom, którzy nierzadko kłócą się o to, który operator lub rodzaj oferty jest najlepszy – abonament czy prepaid. Wykazaliśmy już, że zakup samej karty SIM bez telefonu jest ekonomicznie o wiele bardziej opłacalny, aniżeli związanie się z operatorem na długi okres czasu (zazwyczaj trwający 24 miesiące). Oferty mix są nijakie – miały łączyć zalety abonamentu i karty, lecz obecnie zdają się scalać przede wszystkich ich wady. Na szczęście dla niezdecydowanych jest jeszcze jedno wyjście – łączone oferty rodzinne. Co w nich dostaniemy, na jakich warunkach i od których operatorów?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018.

Abonament rodzinny czy indywidualny?

Osobiście niewiele brakowało, a sam zostałbym abonentem takiego pakietu. Posiadając od kilku lat taryfę Play Fresh stwierdziłem, że staje się ona archaiczna wobec nowości dostępnych na rodzimym rynku GSM. Uzupełniałem swoje konto kwotą 30 zł miesięcznie i miałem zapewnionych darmowe połączenia do sieci Play 1000 darmowych SMS-ów do wszystkich sieci (które kumulowały się z miesiąca na miesiąc), a całość środków na koncie przeznaczałem na rozmowy i korzystanie z Internetu. Za dosłownie kilka złotych wykupywałem pakiet o wielkości 250 MB (sic!), resztę zaś przeznaczałem na rozmowy.

Ciekawą funkcją było „nabijanie” ekstra środków na koncie promocyjnym – wystarczyło, by zadzwonił do mnie ktoś spoza sieci Play, a każde jego 2 minuty spędzone na rozmowie nabijało mi 1 minutę gratis. Bonusowe środki były do wykorzystania w ciągu miesiąca od ostatniego „doładowania” dłuższą rozmową. Tyle tylko, że wszyscy znajomi dookoła mieli już oferty typu no limit, a ja byłem skazany na łaskawie wykonywane do mnie telefony. Jakoś wiązałem koniec z końcem, jednak coraz bardziej uświadamiałem sobie, że posiadam taryfę, która przestaje spełniać moje coraz to bardziej rosnące oczekiwania. Na domiar złego mój smartfon LG L5 I zaczął powoli odmawiać posłuszeństwa. Powiedziałem: dość! Czas na ofertę no limit! Był grudzień 2014 roku.

Pakiet rodzinny korzystniejszy

Niestety, nie istniał jeszcze wówczas Komórkomat, zatem skazany byłem na szukanie i analizę ofert bezpośrednio na stronach operatorów. Naiwnie kierowałem się reklamą, przez co nieopatrznie ominąłem oferty od wirtualnych operatorów. W końcu wybór padł na Play i poniższą ofertę Formuła Smartfon Unlimited z dołączonym LG L Fino za 1 zł:

Z tą różnicą, iż w 2014 klienci dysponowali w tej taryfie nie 4, a zaledwie 1 GB transferu! Jestem na niego skazany do końca grudnia, ale to nie ten pakiet był początkowo moim faworytem. Była nim oferta łączona – za około 120 zł mogłem mieć ten sam (lub nawet lepszy!) zakres z 3 numerami i smartfonem! Niestety, rodzice (którym chciałem przekazać pozostałe 2 karty SIM) nie wyrazili aprobaty, twierdząc, iż wystarczy im obecny abonament.

Oferta, którą posiadają, to taryfa rodem z listopada 2006 od ówczesnej Ery. Łączny koszt miesięczny to jakieś 80 zł (za 2 indywidualne abonamenty). Na próżno w nich szukać nielimitowanych połączeń czy pakietu internetowego. Ale jak nie, to nie… Zmuszony byłem zamówić wspomniany wyżej pakiet za 59,99 zł na okres 24 miesięcy. Ale spójrzmy, jakie warianty są obecnie proponowane w tzw. pakietach rodzinnych.

Orange Pakiet Rodzinny

Orange pakiet rodzinny

Pomarańczowy operator proponuje różne warianty wspólnego abonamentu. W pierwszym kroku wybieramy numer bazowy, a w następnych kolejne karty SIM. Oferta jest elastyczna, można bowiem dobrać dla każdej osoby indywidualną ofertę. Kolejne numery są przecenione o 20 zł. Koszt 3 numerów waha się od 79,97 do maksymalnie 169,97 zł miesięcznie. Co dostaniemy w zamian:

 • możliwość dokupienia telefonu (dodatkowa rata za sprzęt)
 • kolejne karty SIM z rabatem -20 zł
 • możliwość rozbudowania umowy do maksymalnie 5 kart SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
 • pakiet internetowy wynoszący od 5 do 20 GB na pełnej prędkości na osobę (w zależności od wybranego pakietu)
 • darmowy pakiet roamingu UE
 • częste promocje (np. przecena telefonów w topowym pakiecie Plan Wzbogacony)
 • okres trwania umowy – 24 miesiące lub 36 miesięcy (tylko dla przedłużających umowę)

Sprawdź pakiet rodzinny Orange
PORÓWNAJ OFERTY

W zależności od wybranego pakietu dostaniemy 5, 10 lub 20 GB na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s).

Tak prezentują się najtańsze i najdroższe abonamenty indywidualne Orange, z których można skomponować pakiet rodzinny:

Pakiet rodzinny Orange pozwala zaoszczędzić sporo gotówki. W zależności od liczby wybranych numerów, w skali miesiąca będzie to od 20 zł (w przypadku 2 numerów) do 80 zł (5 numerów). Rabat -20 zł przyznawany jest niezależnie od wybranego pakietu. Do wyboru mamy Plan Standardowy, Optymalny oraz Wzbogacony.

Do kwoty abonamentu należy również doliczyć ratę za telefon, która jest różna w zależności od wybranego modelu.

Play Stan Nielimitowany Rodzina

Play pakiet rodzinny

Wróćmy do mojego niedoszłego pakietu rodzinnego Play. Czy coś się zmieniło od grudnia 2014? Z pewnością tak i to na lepsze. Obecnie fioletowy operator oferuje plany taryfowy o nazwie Stan Nielimitowany Rodzina w cenie (bez telefonu) odpowiednio 35 zł od osoby. Pakiet ten zastąpił w czerwcu 2017 poprzednią ofertę rodzinną operatora. W zamian dostaniemy:

 • możliwość wyboru wariantu z telefonem
 • 3 karty SIM w cenie abonamentu (5 dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny)
 • możliwość rozbudowania umowy do maksymalnie 8 kart SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na numery stacjonarne
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
 • nielimitowany pakiet internetowy (30 GB na pełnej prędkości na 3 osoby)
 • darmowy pakiet roamingu UE
 • okres trwania umowy – 12 lub 24 miesiące (w przypadku umowy na 12 miesięcy koszt 1 karty SIM wynosi 45 zł)

Sprawdź pakiet rodzinny Play
PORÓWNAJ OFERTY

Pakiet rodzinny Play to nic innego jak przeceniony pakiet Stan Nielimitowany Solo. Rabat wynosi (w umowie na 2 lata) -15 zł na każdą kartę SIM. W pakiecie operator zapewnia również m.in. darmowy Tidal, Play NOW oraz (na 3 miesiące) Showmax. Po wykorzystaniu standardowego transferu aktywuje się lejek z prędkością maksymalnie do 1 Mb/s.

Tak prezentuje się indywidualny odpowiednik Play:

Stan Nielimitowany Rodzina, czy 3 osobne umowy na identycznych warunkach? W ofercie łączonej jest taniej o aż 45 zł w skali miesiąca.

Co zrobić, jeżeli poszukujemy oferty łączonej, lecz trzecia karta SIM nie jest nam potrzebna? Wystarczy skorzystać z nowej taryfy o nazwie Stan Nielimitowany Duet, dzięki której również zaoszczędzimy sporo gotówki.

Plus Abonament rodzinny

Plus pakiet rodzinny

Co ciekawego ma do zaoferowania Plus? Podobnie jak Orange, również u zielonego operatora mamy do wyboru 3 rodzaje pakietów. Każda kolejna karta SIM jest tańsza o 50%!

 • możliwość dokupienia telefonu (dodatkowa rata za sprzęt)
 • kolejne karty SIM z rabatem 50%
 • dodatkowy rabat smartDOM -10 zł na każdą kartę SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na numery stacjonarne
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
 • pakiet internetowy wynoszący od 2 do 12 GB na pełnej prędkości na osobę (w zależności od wybranego pakietu)
 • darmowy pakiet roamingu UE
 • okres trwania umowy – 24 miesiące

Sprawdź pakiet rodzinny Plus
PORÓWNAJ OFERTY

W konfiguracji pakietu rodzinnego z 3 kartami SIM zaoszczędzimy (w zależności od wybranego pakietu) od 30 do 50 zł w skali miesiąca. W programie łączonym smartDOM rabat będzie jeszcze większy, bowiem każdy numer będzie przeceniony o kolejne 10 zł!

Tak prezentują się odpowiedniki powyższych taryf tego samego operatora, lecz w abonamencie indywidualnym:

T-Mobile Abonament rodzinny

T-Mobile pakiet rodzinny

T-Mobile postanowił końcem czerwca 2017 powrócić do pakietów rodzinnych. Sprawdźmy, co ma obecnie do zaoferowania swoim klientom.

 • 1 nowy telefon
 • 3 karty SIM w cenie abonamentu
 • możliwość rozbudowania umowy o kolejne karty SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na numery stacjonarne
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
 • pakiet internetowy wynoszący 10 GB na pełnej prędkości na osobę
 • darmowy pakiet roamingu UE
 • okres trwania umowy – 24 miesiące

Sprawdź pakiet rodzinny T-Mobile
PORÓWNAJ OFERTY

Cena jednostkowa za 1 numer w pakiecie T1 Bez Limitu to 80 zł. Ta sama oferta z telefonem (w cenie już od 9 zł na start) w pakiecie rodzinnym kosztuje tylko 50 zł i zapewnia identyczny zakres usługi. Pozostałe 2 numery (bez telefonu) kosztują na tych samych warunkach zaledwie 30 zł.

Tak prezentuje się odpowiednik powyższej taryfy tego samego operatora, lecz w abonamencie indywidualnym:

Oszczędności są naprawdę spore. Całość kosztuje tylko 110 zł miesięcznie (50+30+30 zł). To samo, lecz w 3 indywidualnych umowach, kosztuje aż 180 zł (80+50+50 zł). Oszczędzamy więc aż 70 zł na miesiąc, a więc aż 1680 zł w skali 24 miesięcy!

Premium Mobile Freedom Dla Trojga

Premium pakiet rodzinny

Stosunkowo mało rozbudowany, prosty i atrakcyjny pakiet rodzinny dostaniemy również w Premium Mobile.

 • 3 karty SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych (tylko w Freedom2)
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y (tylko w Freedom2)
 • pakiet internetowy wynoszący (w zależności od taryfy) odpowiednio 10 lub 20 GB
 • okres trwania umowy – bezterminowo

Sprawdź pakiet rodzinny T-Mobile
PORÓWNAJ OFERTY

Zasada promocji Freedom Dla Trojga jest bardzo prosta. Pakiet rodzinny wirtualnego operatora składa się z 2 numerów z planem Freedom2 oraz 1 numerem Freedom1 (mniejszy transfer i brak nielimitowanych MMS-ów oraz minut na numery stacjonarne). Łącznie za 3 karty SIM zapłacimy 59,30 zł, co oznacza rabat -10 zł na 3 numery. Nietrudno policzyć, że w skali roku zaoszczędzimy łącznie 120 zł.

Freedom1 i Freedom2 w wariancie indywidualnym:

Wielką zaletą oferty jest – w przeciwieństwie do konkurencji – brak długoterminowej umowy, a także zakres oferowanych usług w niskiej cenie.

Virgin Mobile Abonament dla Grupy

Virgin pakiet rodzinny

Oferta rodzinna Virgin Mobile zadebiutowała pod koniec sierpnia 2017. Jak wiele innych operatorów, również Virgin przyznaje rabat -50% na kolejne karty SIM, co oznacza naprawdę sporo oszczędności.

 • kolejne karty SIM z rabatem 50%
 • możliwość utworzenia grupy składającej od 2 do 5 kart SIM
 • nielimitowane minuty do wszystkich sieci i na numery stacjonarne
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
 • pakiet internetowy wynoszący 20 GB na osobę (w tym 1,87 GB w roamingu UE)
 • okres trwania umowy – 24 miesiące

Sprawdź pakiet rodzinny T-Mobile
PORÓWNAJ OFERTY

Obecnie na stronie wirtualnego operatora możemy zamówić pakiet składający się z Planów 2_24M (umowa na 2 lata). Pierwszy numer kosztuje 29 zł, a kolejne tylko 14,50 zł. Wybierając zatem np. 3 numery zapłacimy łącznie 58 zł na miesiąc, oszczędzając przy tym w skali całej umowy aż 696 zł.

Plan 2_24M w wariancie indywidualnym:

Wnioski

Abonament rodzinny może być świetną alternatywą dla ofert na kartę. Co prawda zazwyczaj wiążemy się z operatorem na okres 12-24 miesięcy, ale możemy często liczyć na nowoczesnego smartfona oraz zbliżony zakres ofert i ich cen. Oferty łączone są też z reguły bardziej atrakcyjne od abonamentów indywidualnych, których oferty no limit z co najmniej 10 GB Internetu zaczynają się od 19,90 zł (Premium Mobile – oferta bez telefonu) i 49 zł (Red Bull Mobile – oferta z telefonem). Znamiennym jest fakt, że odpowiedniki abonamentów indywidualnych są – licząc opłaty za jedną kartę SIM – zawsze droższe od pakietów rodzinnych. Co więcej, często w wyższej cenie oferują nam gorsze warunki umowy!

star ocena
4.5/5 - (90 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brakuje nju szczególnie z numerem dodatkowym za 8 pln

Brakuje tabeli porównawczej dla omawianych operatorów :)

Ja potrzebuję 4 karty sim. Czy będzie coś lepszego w jakimś „zestawie rodzinnym” niż 4 razy karta w a2 mobile. W a2 mobile wychodzi 80zł (4x20zł) za wszystko????
Niestety w tym artykule nic lepszego nie znalazłem, a może słabo szukałem?

Możesz wybierać również z innych ofert do 20 zł:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-na-abonament-do-20-zl/

dobrym rozwiązaniem będzie również wybranie abonamentu rodzinnego Virgin Mobile, w którym dodatkowe karty SIM są tańsze o 50% (wychodzi łącznie nieco ponad 70 zł za 4 karty SIM)

Dzieki za odp. – tak virgin wygląda fajnie, ale ze zgodami marketingowymi. Jeśli jednak nie zgodzisz się na zgody – oferta wygląda tragicznie – ponad 90zł.
Reasumując – nie ma na rynku oferty rodzinnej 2+2 godnej zainteresowania.

Pamiętaj tylko, że od 1 lipca nie będzie RLAH w a2mobile. Dla niektórych jest to bardzo ważna zmiana

aktualizacja

Będzie na dniach ;)

Na dniach ;)……..????

Przepraszam, trochę to tym razem trwało :/

Niestety Plus wycofał ofertę dla rodzin. JA+Rodzina jest już niedostępna:(

Plus ma na swojej stronie internetowej jakieś problemy techniczne – może dlatego nie widać oferty rodzinnej? Jeżeli jednak faktycznie się wycofali, to zaktualizujemy powyższy poradnik.

Konsultanci na czacie plusa sami do końca nie wiedzą o co chodzi (mówią, że nie mają dokładnych informacji na ten temat). Zespół facebookowy Plusa jednak twierdzi, że oferta nie została wycofana, tylko w chwili obecnej jest niedostępna w związku ze zmianami w programie smartdom (po zmianach oferta ja+rodzina jako usługa główna nie będzie uprawniać do zniżek na inne usługi plusa/cyfrowego polsatu). Także wydaje się, że oferta jednak pozostanie.

Dziękuję za podzielenie się informacjami :) Czekamy na dalszy rozwój sytuacji ze strony operatora.

Witam
Ja mam 9zl za pakiet 120 minut i 5zl za 5zl za 5zl 500Mb. Dodam że bez pakietu za kilka minut połączenia z internetem i wykorzystaniu 120 zapłaciłem 60zł Chyba nie trzeba nic dodawac.

Tabela też będzie i to najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości ;)

Virgin Mobail(play) bez umowy po zapisaniu do klubu za 19zł mamy nielimitowane rozmowy 30smsow i 300MB

za 19zł masz nielimitowane rozmowy , nielimitowane sms-y oraz 3GB internetu,

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: