Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ubezpieczenie telefonu – przed czym chroni oraz kiedy się opłaca?

17

Simplesurance to wyspecjalizowana platforma ułatwiająca wykupienie polisy na nasz sprzęt mobilny (smartfon, tablet, laptop), RTV czy AGD. Partnerem Simplesurance a zarazem towarzystwem ubezpieczeniowym, które zapewnia ochronę, jest Allianz Global Assistance. Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem polisy?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018.

Ubezpieczenie smartfona

Skupmy się przede wszystkim na ubezpieczeniu telefonu komórkowego czy smartfona. Zamawiając wariant ubezpieczenia, możemy wybrać opcję na 1 lub 2 lata trwania ochrony. Istnieje możliwość również rozszerzenia polisy za dodatkową opłatę o ryzyko kradzieży, które – w przypadku sprzętu mobilnego – należy raczej do rzadkości u konkurencji. Cena polisy zależy również od wartości urządzenia. Tak prezentują się widełki:

 • 0-1100 zł
 • 1100-2200 zł
 • 2200-3300 zł
 • 3300-4400 zł
 • 4400-6600 zł
 • 6600-8800 zł

Jaka jest cena ubezpieczenia smartfona?

Ile zatem może kosztować przykładowe ubezpieczenie telefonu? Weźmy przykładowego Samsunga Galaxy S8+, którego ceny w sklepach wahają się zazwyczaj w granicy 2200-2700 zł. Według skali Simplesurance (znany wcześniej pod nazwą Klikochron) mieści się zatem w trzeciej grupie urządzeń. Koszt ubezpieczenia w opłacie jednorazowej będzie wynosić:

 • na 1 rok – 309,95 zł (349,95 zł z ochroną przeciwkradzieżową)
 • na 2 lata – 549,95 zł (639,95 zł z ochroną przeciwkradzieżową)

Wartość polisy w skali roku nie przekracza zatem 14-16% wartości przykładowego Samsunga Galaxy S8+. Ale od czego dokładnie nas ona chroni?

Zakres ubezpieczenia w Simplesurance

Simplesurance zapewnia na swojej stronie głównej całkowitą ochronę naszego sprzętu, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, a także szybką naprawę w razie wystąpienia szkody. Do dyspozycji mamy bezpłatny Dział Obsługi Klienta (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00). Musimy jednak mieć na uwadze, że wszelkie szczegóły na temat zakresu ubezpieczenia znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W ich zapisach spotkamy się z wyraźną analogią do ubezpieczeń autocasco. Ubezpieczyciel świadczy odszkodowanie za uszkodzenia lub zniszczenia (opcjonalnie za kradzież), których nie sposób było przewidzieć, powstałe w wyniku:

 • błędów obsługi
 • upadkiem, złamaniem, działaniem cieczy (z wyłączeniem czynników atmosferycznych)
 • pożaru, uderzenia pioruna, wybuchu, implozji, przepięcia, indukcji, zwarcia
 • sabotażu, wandalizmu

Dokładne definicje wyżej wymienionych czynników znajdują się w OWU i warto się z nimi zapoznać przed podpisaniem umowy. Ubezpieczyciel nie odpowiada za zgubienie urządzenia.

Konsumpcyjna suma ubezpieczenia

Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się nic innego, jak szacowanie wartości urządzenia z uwzględnieniem jego wieku. Używany przez rok telefon nie jest wart tyle samo co fabrycznie nowy. Z tego powodu Simplesurance ustala wartości sprzętu na podstawie poniższych widełek (od daty zakupu urządzenia do momentu wystąpienia szkody):

 • telefon używany do 6 miesięcy – 100% wartości
 • telefon używany od 6 do 12 miesięcy – 80% wartości
 • telefon używany od 12 do 24 miesięcy – 60% wartości
 • telefon używany od 24 do 42 miesięcy – 40% wartości

Nie spodziewajmy się zatem, że za zdewastowanego dwuletniego Galaxy S8+ dostaniemy takie odszkodowanie, za które kupimy fabrycznie nowy egzemplarz tego samego modelu. Warunki proponowane przez Simplesurance są po prostu fair i mają swoje przełożenie w realnych cenach nowych i używanych telefonów.

Udział własny

Simplesurance stosuje również udział własny po stronie klienta. Jest to część kwoty odszkodowania, jakie ponosi użytkownik. Jest ono wyrażane kwotowo, a nie procentowo, znamy więc kwotę, o jaką będzie pomniejszone odszkodowanie w razie zaistnienia szkody. Uzależniona jest ona od kwoty zakupu urządzenia:

 • wartość do 1100 – udział własny 130 zł
 • wartość od 1101 do 2200 zł – udział własny 215 zł
 • wartość od 2201 do 3300 zł – udział własny 320 zł
 • wartość od 3301 do 4400 zł – udział własny 425 zł
 • wartość od 4401 do 6600 zł – udział własny 635 zł
 • wartość od 6601 do 8800 zł – udział własny 740 zł
 • wartość od 8801 do 13200 zł – udział własny 845 zł
 • wartość od 13201 do 17600 zł – udział własny 1065 zł
 • wartość od 17601 do 22000 zł – udział własny 1480 zł

Istnieją też jeszcze wyższe widełki cenowe, ale nie będą mieć one raczej zastosowana w przypadku ubezpieczenia smartfona. Jak zatem konsumpcja danych i udział własny wygląda w praktyce?

Załóżmy, że kupiliśmy Galaxy S8+ w okazyjnej cenie 2200 zł. Po 7 miesiącach od jego zakupu został zniszczony wskutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel wycenia szkodę na 80% wartości zakupu minus 215 zł udziału własnego po stronie klienta. Odszkodowanie, jakie nam się wówczas należy, to 1545 zł. Mało? Bez polisy nie dostaniemy ani złotówki, a za tę kwotę możemy kupić kilkumiesięczny (a więc porównywalny do naszego) egzemplarz z drugiej ręki.

Simplesurance – czy się opłaca?

Warto przemyśleć kwestię ochrony zwłaszcza drogich smartfonów. Co prawda w ich przypadku składka jest wyższa, ale ostatecznie wartość takiej polisy i tak jest wyższa niż w przypadku tańszych telefonów – stanowi bowiem procentowo mniejszą część wartości ubezpieczanego sprzętu.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

17
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
KrystianPiotrMaciejEleonora MayMarcin z Komórkomatu Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
zygoww
Gość
zygoww

witam. czy przy odesłaniu telefonu do klikochron wymagają dowodu zakupu? paragon faktura? a jeśli zgubię dowód zakupu? czy dowodem zakupu może być mail z aukcji?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Wydaje mi się, że tak, ale dopytaj dla pewności Klikochron.

Pjoter Be
Gość
Pjoter Be

Wymagany jest dowód zakupu: paragon, lub faktura.

SoGood
Gość
SoGood

Autorze – Twoja symulacja wysokości odszkodowania, ma jedną, zasadniczą wadę: – nie uwzględnia mianowicie samej składki za polisę za ów S7Edge. I z 1625zł odjąć należy 310zl lub 575zl.
Jeszcze jedno, S7Edge kosztował 2200 w twoim przykładzie, więc udział własny wynosi 265zl a nie 135zl.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście, dziękuję za uważną lekturę :) Już poprawiam.

Pao
Gość
Pao

Czyli średnio opłacalny biznes. za ok 400 zl skladki mozna dostac ok 960 zl a więc skladka wynosi 50 % potencjalnego zwrotu. Chore. Tylko przy prawdopodobienstwu graniczacego z pewnością mozna sie pokusic o to totalnie nieoplacalne ubezpieczenie i (tu ironicznie) mieć nadzieję, że a) faktycznie cos sie stanie bo szkoda składki b) ubezpieczyciel łaskawie wypłaci pieniądze (bo przecież WSZYSTKO teoretycznie da się przewidzieć, a ubezpieczenie obejmuje to, czego NIE DA się przewidzieć).
Przyklad z moich obliczen: galaxy s7 za 2050 zl przy zdarzeniu, ktore zaistnialo w 2 roku uzytkowania

Pao
Gość
Pao

…chodzi oczywiście o prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia.

Maciej
Gość
Maciej

Gdzie naprawiane są telefonu ubezpieczone w Klikochron?

Pjoter Be
Gość
Pjoter Be

Na Litwie!

Darek Tanajewski
Gość
Darek Tanajewski

Wkład własny w przypadku kradzieży wynosi 25% początkowej ceny, ale nie mniej niż ustalony wkład własny na wypadek szkód rzeczowych. Zatem w przypadku telefonu za 2200zł będzie to 550zł, a nie 265 zł.

Tomasz
Gość
Tomasz

Witam, polecam zapoznanie się z grupa na fb: Oszukanie przez DIGITAL CARE ORANGE PLAY PLUS aby zobaczyć jak w pełni działa ubezpieczenie telefonu

Eleonora May
Gość
Eleonora May

Lista przypadków, w których ubezpieczenie jest odrzucane jest bardzo długa. Wiją się tak, aby tylko nie wypłacić odszkodowania. Nie polecam

Marcin z Komórkomatu
Gość

Korzystałaś z w/w ubezpieczenia?

Eleonora May
Gość
Eleonora May

Tak, niestety. To już drugi telefon, który tam ubezpieczyłam w pierwszym roku, jednocześnie łudząc się, że ubezpieczenie zadziała tam, gdzie nie działa gwarancja. Ubezpieczenie za każdym razem było mi zaoferowane „przy kasie” w sklepie internetowym – tak że nie miałam wglądu w treść umowy. W wielu sklepach właśnie tak jest sprzedawane. Nawiązując do owych licznych wyłączeń podam jeden przykład -ubezpieczenie obejmuje kradzież z włamaniem do auta o ile zostało dokonane od 6 do 22.
Również biorąc pod uwagę koszt ubezpieczenia w stosunku do wartości urządzenia – kompletnie odradzam.

Maciej
Gość
Maciej

Straszna obsługa klienta!

W ogóle tego nie polecam!

Gdy telefon został uszkodzony, wysłanie go zajęło miesiąc do jego zwrotu (wymiana ekranu). Ponieważ chciałem wiedzieć, co się z nim dzieje, otrzymałem e-maile po co najmniej 2 dniach.

Kiedy miesiąc później skradziono telefon, ubezpieczyciel zadawał pytania, aż do momentu, w którym nie mogłem wykluczyć, że go zgubiłem, chociaż po rozmowie z koleżanką wyjaśniłem, że nie mogę go zgubić. Proces ten trwał także miesiąc do wydania decyzji o odmowie zapłaty.

Zapłaciłem dużo pieniędzy na ubezpieczenie, a obsługa klienta traktuje mnie jak oszustwo.

Zamierzam zbadać tę sprawę z prawnikiem.

Piotr
Gość
Piotr

Nie polecam tej firmy.
Ubezpieczenie zawarte poprzez Revoluta nic nie można zrobić

Krystian
Gość
Krystian

Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ?
Właśnie mam wykupione ubezpieczenie poprzez Revolut i zastanawiam się jak ro działa ?

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów