Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki Samsung do 500 zł? Ranking TOP 5 w 2024 roku

avatar
grafika przedstawiająca smartfona Samsung Galaxy A13 z młodą kobietą w ekranie

Smartfony Samsung Galaxy są jednymi z najpopularniejszych telefonów komórkowych na rynku. Zwykle ich ceny są wyższe od licznej chińskiej konkurencji, ale czy to oznacza, że nie da się kupić sensownego smartfona tego producenta, jeśli dysponujesz naprawdę ograniczonym budżetem? Czy może jest jakiś model telefonu Samsung do 500 zł lub w tych okolicach? Czy to się opłaca? Czy znajdzie się jakiś smartfon do podstawowych zadań? Spróbujemy znaleźć kilka nowych telefonów tej marki, na które warto zwrócić uwagę.

Budżetowy telefon Samsung – ranking TOP 5 polecanych telefonów do 500 zł

Kwota 500 zł to kwota zdecydowanie budżetowa w dzisiejszej rzeczywistości i trzeba mieć tego świadomość. W dodatku Samsung jako marka do najtańszych nie należy, oferując w zamian różnego rodzaju inne profity. Niemniej jednak koreański gigant stara się mieć co najmniej kilka urządzeń w każdej półce cenowej.

Czy istnieją zatem jakieś modele telefonów Samsung do 500 zł? Na jaki smartfon warto zwrócić uwagę? Zapraszam nasz ranking niedrogich telefonów Samsung do 500 zł na 2024 rok. Uwaga – w niektórych sklepach omawiane modele mogą być droższe niż 500 złotych, a ostateczna cena zależy właśnie od sprzedawcy.

Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A13

To smartfon z podstawowej linii budżetowej serii od koreańskiego producenta. No pokładzie zastosowano tutaj autorski ośmiordzeniowy procesor Exynos 850. Omawiana wersja posiada 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej. Co istotne, możesz oczywiście rozszerzyć pojemność pamięci o zewnętrzną kartę SD.

SPRAWDŹ oferty z innymi telefonami

Telefon posiada ekran wykonany w technologii IPS TFT o przekątnej 6,60 cala. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Smartfon otrzymał aż poczwórny aparat główny, przy czym najbardziej użyteczna jest oczywiście główna jednostka wyposażona w matrycę o rozdzielczości 50 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny z matrycą 5 Mpix. Całość uzupełniają dwa "oczka" dedykowane zdjęciom makro oraz do pomiaru głębi ostrości o rozdzielczości 2 Mpix. Na froncie znajduje się pojedynczy aparat przedni skrywa matrycę 8 Mpix.

Samsung Galaxy A13 zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh, którą ładować można z mocą 15 W. 

Zalety:
 • 4 GB RAM
 • ekran IPS TFT 6,60" 60 Hz
 • poczwórny aparat fotograficzny
 • pojemna bateria 5000 mAh z ładowaniem 15 W
 • NFC
 • złącze 3,5 mm
Wady:
 • w tej cenie - brak

Samsung Galaxy M13 4G

Samsung Galaxy M13 4G

Samsung Galaxy M13 4G kolejny przedstawiciel budżetowej klasy sprzętu. I w dużej mierze, jest podobny do wcześniej opisanego modelu.

SPRAWDŹ oferty z innymi telefonami

Na pokładzie tego telefonu również znajduje się autorski procesor Exynos 850. Ta wersja posiada 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej, ale są również dostępne inne konfiguracje. Pamięć możesz tutaj rozszerzyć o zewnętrzną kartę SD w maksymalnej wielkości 1 TB. Zastosowano ekran o przekątnej 6,60 cala. Wykonany jest on w technologii IPS TFT i obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Czytnik linii papilarnych został zaimplementowany na bocznej ściance.

Na tyłach urządzenia zastosowano potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę o rozdzielczości 50 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat dedykowany zdjęciom makro o rozdzielczości 5 Mpix. Całość uzupełnia "oczko" do pomiaru głębi ostrości. Z kolei na froncie zagościła kamerka o rozdzielczości 8 Mpix. Za energię odpowiada bateria o pojemności 5000 mAh z możliwością jej ładowania o mocy 15 W. 

Zalety:
 • 4 GB RAM
 • ekran IPS TFT 6,60" FHD+ 60 Hz
 • potrójny aparat fotograficzny
 • pojemna bateria 5000 mAh z ładowaniem 15 W
 • NFC
 • złącze 3,5 mm
Wady:
 • w tej cenie - brak

Samsung Galaxy A04s

Samsung Galaxy A04s

Oto kolejna propozycja telefonu Samsung do 500 zł. Znajdziesz tutaj dobrze Ci już znany ośmiordzeniowy procesor Exynos 850. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, gdyż koreański gigant właśnie ten procesor zazwyczaj wstawia do tej klasy sprzętu.

SPRAWDŹ oferty z innymi telefonami

Do dyspozycji jest również 3 GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna to 64 GB. Nie zabrakło również możliwości rozszerzenia pamięci o zewnętrzną kartę. W modelu Samsung Galaxy A04s zastosowano ekran o przekątnej 6,50 cala. Wykonany jest on w technologii PLS TFT i obsługuje rozdzielczość HD+. Ale co interesujące, smartfon obsługuje także wyższą częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz.

Do dyspozycji otrzymujesz też potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka to oczywiście aparat z matrycą o rozdzielczości 50 Mpix. Oprócz tego, na dokładkę dostajesz dwa "oczka" o matrycach 2 Mpix - jedno dedykowane zdjęciom makro, a drugie do pomiaru głębi ostrości. Całość uzupełnia kamerka do selfie o matrycy 5 Mpix. W przypadku baterii również wielkim zaskoczeniem nie będzie ogniwo o pojemności 5000 mAh z możliwością ładowania o mocy 15 W. 

Zalety:
 • Samsung Exynos 850 2,00 GHz
 • główny aparat fotograficzny 50 Mpix
 • NFC
 • złącze 3,5 mm
 • ekran 6,50" 90 Hz...
Wady:
 • ...ale w jakości HD+

Samsung Galaxy M12

Samsung Galaxy M12

Można się trochę zdziwić, dlaczego wcześniejsza (starsza) generacja jest w naszym zestawieniu? Przede wszystkim dlatego, że oba smartfony Galaxy M różnią się dość istotnie i dla jedynej osoby ważniejsze mogą się okazać inne elementy.

SPRAWDŹ oferty z innymi telefonami

W tym wypadku na pokładzie zastosowano niemal standardowo już procesor Exynos 850. Do Twojej dyspozycji oddano 4 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 64 GB i tyle powinno Ci wystarczyć w codziennym użytkowaniu. Możesz tutaj również skorzystać z zewnętrznych kart pamięci i w ten sposób zwiększyć pamięć telefonu. Samsung Galaxy M12 ma ponadto wyświetlacz o przekątnej 6,50 cala wykonany w technologii PLS TFT. znajduje się również odświeżanie na poziomie 90 Hz. Nie zabrakło również czytnika linii papilarnych.

Jeśli chodzi o fotografię, to możesz liczyć na poczwórny aparat zlokalizowany na pleckach urządzenia. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę o rozdzielczości 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny o matrycy 5 Mpix. Pozostałe dwa "dodatki" dedykowane są zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zaś swoją obecność sygnalizuje aparat przedni o rozdzielczości 8 Mpix. W przypadku baterii mamy tutaj to, czego możesz się spodziewać, czyli akumulator o pojemności 5000 mAh obsługujące ładowanie o mocy 15 W. 

Zalety:
 • 4 GB RAM
 • poczwórny aparat fotograficzny
 • pojemna bateria 5000 mAh z ładowaniem 15 W
 • NFC
 • złącze 3,5 mm
 • ekran 6,50" 90 Hz...
Wady:
 • ...ale w jakości HD+

Samsung Galaxy A32 (powystawowy)

Samsung Galaxy A32 (powystawowy)

A tutaj mamy trochę nietypową propozycję, a mianowicie urządzenie z wyższej klasy ale w cenie do 500 zł. O co w tym chodzi? A mianowicie o telefon powystawowy. Czyli jest to urządzenie, które zachowuje pełną gwarancję, a służyło jako model prezentacyjny. Czasem po prostu jest to urządzenie tylko wyjęte i rozpakowane z pudełka. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Jednak przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności może to być ciekawa alternatywa dla telefonu określonego jako "nowy".

SPRAWDŹ oferty z innymi telefonami

Tutaj akurat podajemy model Samsung Galaxy A32 4G. Na jego pokładzie znajduje się tym razem MediaTek Helio G80. Do dyspozycji użytkownika jest 4 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę SD. Ekran posiada przekątną 6,40 cala i jest wykonany w technologii - uwaga - Super AMOLED. W tej cenie to naprawdę rzadkość, biorąc pod uwagę, że obsługuje także rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz.

Nie zabrakło także obsługi czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem. W smartfonie zastosowano poczwórny aparat fotograficzny. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji otrzymujesz aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnia aparat dedykowany zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Obydwie jednostki są wyposażone w matryce 5 Mpix. Jest także standardowa pojemność baterii w wysokości 5000 mAh. Niestety szybkie ładowanie (w przeciwieństwie do np. niektórych smartfonów Motorola Moto w podobnej cenie) i tym razem nie jest dostępne. Na szczęście można liczyć tutaj na długi czas pracy baterii.

Recenzja Samsung Galaxy A32 4G

Zalety:
 • ekran Super AMOLED 6,40" 90 Hz!
 • poczwórny aparat fotograficzny
 • 4 GB RAM
 • pojemna bateria 5000 mAh z ładowaniem 15 W
 • złącze 3,5 mm
Wady:
 • w cenie do ok. 500 zł jedynie modele powystawowe/używane

Co powinien mieć dobry telefon do 500 zł od Samsunga?

Interesujący Samsung do 500 złotych (lub w tych okolicach) powinien spełnić co najmniej kilka punktów. Jeśli się na takie rozwiązanie zdecydujesz, w szczególności zwróć uwagę na takie elementy jak:

Procesor

W cenie do 500 złotych mogą zdarzyć się różne procesory. Warto, aby była to jednostka możliwie nowa, jeśli chodzi o jednostkę nową. Może to być także starszy chipset ale w zamian za to oferujący lepsze parametry. 

Samsung zazwyczaj używa swoich autorskich procesorów Exynos. Nie zabraknie tutaj również urządzeń pracujących pod kontrolą procesora MediaTek. Stosunkowo rzadko w tym pułapie cenowym można spotkać procesory Snapdragon. Ewentualnie warto rozejrzeć się za egzemplarzem używanym.

Pamięć

W tak budżetowej półce, możesz znaleźć różne konfiguracje pamięciowe. Dobrze by było aby model posiadał co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej. Koreański gigant zazwyczaj wyposaża swoje budżetowe telefony w slot na kartę pamięci SD.

Wyświetlacz

Dobry telefon do 500 złotych od Samsunga ma w tej cenie wyświetlacz typu IPS TFT w rozdzielczości Full HD+. Oczywiście znajdzie się również rozdzielczość HD+. Przekątna ekranu waha się tutaj zazwyczaj między 6,40 a 6,70″.

Raczej nie ma niestety oczekiwać wyższej częstotliwości odświeżania, czy tym bardziej ekranu typu AMOLED. 

Aparat

Możesz tu liczyć na podstawowe aparaty fotograficzne. Zazwyczaj będzie to pojedyncza główna jednostka i dodatkowe „oczka” z bardzo podstawowymi funkcjonalnościami. 

Telefony Samsung do 500 złotych mają zwykle do 3 obiektywów z tyłu i pojedynczą kamerkę do selfie.

Bateria

Standardem jest akumulator o pojemności około 5000 mAh. W przypadku energooszczędnych telefonów – a takimi zazwyczaj są budżetowce – taka pojemność jest w zupełności wystarczające. 

Znajdziesz tutaj również raczej wolne ładowanie o mocy przykładowo 18 W. W tej cenie nie ma co liczyć na ładowanie bezprzewodowe, a także zwrotne.

Inne

Łączność 5G staje się powoli standardem. Natomiast w telefonach Samsung do ok. 500 złotych, może być z tym problem. Ne ma natomiast problemu ze znalezieniem Dual SIM-u, slotu na kartę pamięci microSDXC, czy złącza słuchawkowego minijacka 3,5 mm, a także na NFC.

Tani smartfon Samsung do 500 zł – podsumowanie

Kupienie nowego smartfona marki Samsung w tej półce cenowej może okazać się trudne. Nic jednak straconego – warto rzucić okiem na telefony powystawowe. Oczywiście zachęcamy do zakupów ze sprawdzonych źródeł. Warto też dokładnie przeczytać opis sprzedawanego produktu. Natomiast jeżeli wszystko jest ok, nie ma żadnych przeciwwskazań aby zainteresować się takimi urządzeniami. 

Czasami warto dołożyć kilkadziesiąt czy nieco ponad 100 złotych do fabrycznie nowego modelu. Można też liczyć na promocje, np. u operatorów komórkowych, w których cena nowego telefonu Samsung Galaxy spadnie do poziomu 500 złotych. Powodzenia!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Jeżeli dobrze poszukasz, to do 500 złotych (lub około 500 złotych) kupisz takie modele, jak Samsung Galaxy A04s, Samsung Galaxy M12 czy Samsung Galaxy A13 4G.
Jeżeli upolujesz smartfona marki Samsung Galaxy w cenie ok. 500 złotych, to możesz spodziewać się nawet ekranu w rozdzielczości Full HD+, co najmniej potrójnego aparatu, najczęściej 4/64 lub 4/128 GB wbudowanej pamięci czy 8-rdzeniowego procesora. Pojemność baterii liczy najczęściej 5000 mAh. Telefony Samsung do 500 zł mają też slot na kartę pamięci, minijacka 3,5 mm, a nawet NFC!
Niestety telefony Samsung do 500 złotych (a często także i do 1000 złotych) nie wspierają łączności 5G. Mało tego, praktycznie nikt z konkurencji (jeszcze) nie oferuje 5G w tak niskiej cenie.

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: