Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zresetować telefon Xiaomi?

Resetowanie telefonu Xiaomi

Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jak zresetować telefon Xiaomi lub inny z systemem MIUI? Smartfony tego chińskiego producenta cieszą się niesłabnącą popularnością, także w naszym kraju. Gigant z Kraju Środka oferuje swoje modele pod różnymi markami – macierzystym brandem Xiaomi, bardziej budżetowymi submarkami Redmi i POCO, a także gamingowym Shark. Czasami nawet najbardziej wydajny sprzęt potrafi „zamulić”. Aby usprawnić jego działanie, wystarczy go zresetować. Tylko jak tego dokonać?

Miękki reset Xiaomi/Redmi/POCO

Xiaomi 13 promocja

W większości przypadku wystarczy najprostsze rozwiązanie, a więc tzw. „miękkie” resetowanie telefonu. Dawniej wystarczyło po prostu wyciągnąć baterię i ją ponownie umieścić w telefonie, ale dziś to nie przejdzie. Znakomita większość współczesnych smartfonów ma nierozbieralną obudowę, przez co nie da się wyciągnąć baterii. Nie oznacza to oczywiście, że nie można zresetować smartfona.

Można i to wciąż bardzo łatwo i szybko. Możesz go wyłączyć i włączyć – aby to zrobić, użyj przycisku zasilania i przytrzymaj go aż do momentu gdy na ekranie pojawi się opcja Uruchom ponownie i Wyłącz. Wybierz jedną z nich. Uwaga – jeżeli masz uszkodzony ekran telefonu, użyj klawiszy głośności w górę lub w dół w celu nawigacji.

Jak przywrócić skasowane SMS-y

Xiaomi 13 Ultra przecieki

W zależności od posiadanego modelu Xiaomi/Redmi/POCO, przycisk zasilania może znajdować się z prawej lub lewej strony obudowy.

Czasami metoda ta bywa jednak zawodna.

Twardy reset Xiaomi/Redmi/POCO

Jeżeli jednak miękki reset telefonu Xiaomi nie pomógł na jego powolne działanie (smartfon wciąż wiesza się, zamula, nie działa tak, jak w chwili zakupu) może konieczny okazać się tzw. „twardy” reset telefonu. Zwykle pomaga on w przypadku poważniejszych awarii systemowych czy zawirusowania smartfona. Twardy reset to nic innego, jak przywrócenie ustawień fabrycznych. Co się z nim wiąże?

TOP 5 telefonów Xiaomi

Xiaomi 13 Pro debiut

Jak wykonać twardy reset Xiaomi, Redmi lub POCO?

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w smartfonie marki Xiaomi (system Android z MIUI), należy przejść do Ustawień i następnie wybrać:

  1. O telefonie
  2. Przywracanie ustawień fabrycznych
  3. Wyczyść wszystkie (ewentualnie zaznacz interesujące Cię opcje)

Redmi Note 12 cash back

Pamiętaj, że twardy reset każdego smartfona czy telefonu komórkowego – nie tylko marki Xiaomi – oznacza skasowanie wszystkich danych i plików, tj. zainstalowanych aplikacji, zapamiętanych ustawień systemowych, utratę zdjęć, muzyki czy filmów. Słowem – po całej operacji otrzymujesz telefon bez żadnych danych, podobnie jak w chwili jego zakupu, mający jedynie ustawienia domyślne.

POCO X4 Pro

Przed twardym resetem pamiętaj więc o utworzeniu kopii zapasowej dysku! Inaczej stracisz wszystkie pliki na swoim telefonie komórkowym, a chyba byś tego nie chciał doświadczyć!

Jak zresetować iPhone? Kilka sprawdzonych sposobów

Jak zresetować telefon Xiaomi/Redmi/POCO – podsumowanie

Xiaomi 12T Pro

Zresetowanie telefonu Xiaomi/Redmi/POCO w celu poprawienia jego kultury pracy jest banalnie proste. W najcięższych przypadkach należy przywrócić ustawienia domyślne (wykonać twardy reset). Wiąże się on z utratą wszelkich danych, dlatego też zawczasu zawsze miej przygotowaną kopię zapasową.

Przezorny zawsze ubezpieczony! Zresetuj telefon w każdej chwili, ale do twardego resetu lepiej się przygotować mając wspomnianą kopię zapasową. Pamiętaj o tym!

Najpopularniejsze telefony Xiaomi/Redmi/POCO 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.